Спеціальні потреби

Актуально

Новi заяви щодо європейських перспектив України - 2005-01-18

Київ – 17 сiчня. Декілька важливих заяв пролунало сьогодні щодо європейських перспектив України. Європейська комісія заявляє про можливість перегляду Плану дій. Експерти кажуть про можливі поступки в економічній сфері.

Останнім часом об’єднана Європа подала Україні декілька важливих сигналів щодо європейських перспектив. Минулого тижня Європарламент ухвалив резолюцію із закликом до Єврокомісії та Ради ЄС активізувати співпрацю з Україною, представивши чіткішу перспективу членства.

У понеділок з`явилося повідомлення, що Європейська комісія може переглянути ухвалений в грудні минулого року План дій з Україною. Про це заявила прес-секретар Комісії Франсуїз ле Бейл. На її думку, це може статися під час лютневого засідання Ради співпраці Україна - ЄС. До того суть змін обговорять міністри закордонних справ ЄС на засіданні наприкінці січня в Брюсселі. Президент Польщі Олександр Кваснєвський вже закликав лідерів країн-членів Союзу зробити План дій більш сміливим і зазначити в ньому дату, коли ЄС почне переговори із Україною щодо вступу.

План дій був погоджений на початку грудня 2004 року і передбачає співпрацю в наближенні українського законодавства до європейських стандартів - зокрема у захисті прав людини, розвитку демократичного суспільства та ринкової економіки. Натомість Європа погоджувалася збільшити суми фінансової допомоги Україні.

Оглядачі прогнозують, що вже найближчим часом офіційний Київ може отримати важливі сигнали від ЄС щодо своїх європейських перспектив. Зокерма може йтися про надання статусу держави з ринковою економікою. Експерт Лабораторії законодавчих ініціатив Габріель Асланян каже – це буде великим авансом новій українській владі, адже досі ЄС мав багато претензій до економічної політики українського керівництва:

«Досі в Україні застосовується регулювання цін у деяких секторах економіки, досі існують проблеми застосування субсидій, досі можна побачити заходи, як квотування або ліцензування, які обмежують в кількісному плані виробництво та збут товарів».

Експерт вважає, що надання Україні ринкового статусу зробить більш доступними європейські ринки для українських виробників. На черзі може бути підтримка Європейським Союзом вступу України до Світової організації торгівлі.

Експерти по-різному оцінюють часові перспективи можливого вступу України в ЄС. Народний депутат Олег Рибачук, який може очолити комітет євроінтеграції, прогнозує завершення усіх необхідних для вступу реформ за 5 років. Європейські оглядачі вважають, що на досягнення критеріїв членства Україні знадобиться від 10 до 25 років.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG