Спеціальні потреби

Актуально

Громадська інавгурація на Майдані - 2005-01-24

Київ – 23 сiчня. Після офіційної церемонії інавгурації Вiктор Ющенко закликав усіх присутніх у Верховній Раді політиків, дипломатів, зарубіжних гостей на Майдан. Там, у серці помаранчевої революції відбулася громадська інавгурація новообраного президента. Свою присягу перед лицем народу Ющенко виголосив з трибуни, встановленої під колоною Незалежності, а після його промови у небо злетіли голуби з помаранчевими стрічками.

Інавгурація 1994 року проходила у Верховній Раді, інавгурація 1999 – у Національному палаці “Україна”. Вступ на посаду президента Віктора Ющенка додав до урочистої традиції Майдан.

Багатотисячний Майдан, який в дні помаранчевої революції фактично привів Ющенка до влади, нині приймав від свого президента громадську присягу:

«Я хочу перед лицем народу продовжити свою присягу. Присягаю: ми змінимо українське життя».

Промовляючи до народу, Ющенко підтвердив усі ті обіцянки, що їх давав на початку президентської кампанії на Співочому полі. Він підкреслив: Україна зробила незворотній крок до демократії. Як він запевнив, буде створена моральна влада, яка працюватиме для блага громадян. Пріоритетами свого уряду Ющенко назвав постійне зростання зарплат і пенсій, знищення корупції, повернення прав місцевим громадам. За його словами, в Україні кожен матиме роботу і гідну зарплату, чесна праця буде в пошані, а українці стануть заможною нацією. “Ми станемо першими, ми станемо найкращими”, -- заявив народний президент. Як він підкреслив, метою свого президентства він бачить “Україна в об`єднаній Європі”:

«Ще недавно вступ до ЄС багатьом здавався дуже далекою перспективою. Але вільні європейські народи не раз прискорювали час. Символами швидких змін стали уламки Берлінської стіни, круглий стіл у Варшаві, і наш Майдан у Києві. Україна відкриває історію Європи третього тисячоліття. Ми вже не узбіччя Європи. Ми знаходимось у центрі Європи».

Народний президент висловив переконання, що всі амбітні завдання перетворяться на реальність. “Все, що задумано, збудеться”, -- сказав Віктор Ющенко, закінчивши свою громадську інавгураційну промову уже традиційним “Слава кожному із вас. Слава Україні”.

У те, що задумане здійсниться, вірять і сотні тисяч людей на майдані. І кажуть, що ще ніколи не відчували свято української державності як своє особисте:

- «Пам`ятаю свято першого травня, пам`ятаю свято революції, але тоді це було примусово, нас студентів туди зганяли, а ми тікали, в нас не було цього відчуття свята, просто було зборище людей. Нам давали якісь транспаранти, які ми не хотіли нести. А тут хочеться нести, оцей прапорець хочеться нести, оці стрічки хочеться прив`язати, хочеться говорити, хочеться кричати на всю Україну – що ми цього бажали все життя, і наші батьки цього бажали все життя».

- «Прихід до влади його це добро, це світло, це любов і встановлення України в Європі».

- «Ой, гордість розпирає. Чесно... i особисте свято, і за всю Україну – мене гордість прямо розпирає сьогодні за українців, аж прямо горда, що такий народ. Надії є, звичайно, ну тільки хочемо, щоб не розчарувались. Не сотвори собі кумира, щоб не настало розчарування. Ну не думаю. Не думаю».

Всі новини дня

Як українці, які не пройшли «фільтрацію» на російському кордоні, потрапляють в російські СІЗО. Відео

Росія захопила та депортувала на свою територію принаймні мільйон двісті тисяч українців серед них майже півмільйона дітей. Такі дані станом на кінець червня подає віце-прем'єрка України Ірина Верещук. Багатьох утримують у російських СІЗО або ж на підконтрольних Росії територіях.

Засідання Радбезу щодо ситуації на Запорізькій АЕС: заяви США, МАГАТЕ. Відео

Засідання Радбезу щодо ситуації на Запорізькій АЕС: заяви США, МАГАТЕ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

У Нью-Йорку відбувається засідання Ради безпеки ООН щодо ситуації на Запорізькій АЕС.

98% українців вірять у перемогу – нове опитування. Відео

98% українців вірять у перемогу – нове опитування. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

98% українців впевнені у перемозі у війні, понад 90% схвалюють роботу президента Зеленського. Такими є результати нового опитування українців, проведеного Міжнародним республіканським інститутом США.

Рада безпеки ООН розпочала засідання, присвячене ситуації на ЗАЕС. Відео

Рада безпеки ООН розпочала засідання, присвячене ситуації на ЗАЕС. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:25 0:00

Рада безпеки ООН розпочала засідання, присвячене ситуації на Запорізькій атомній електростанції. Засідання скликала Росія через, як зазначається, удари по Запорізькій АЕС. Серед ключових спікерів – генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. Про засідання у штаб-квартирі ООН – Ірина Соломко.

27 країн у Копенгагені обговорили шляхи посилення військової підтримки України. Відео

27 країн у Копенгагені обговорили шляхи посилення військової підтримки України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:11 0:00

27 країн у четвер у Копенгагені обговорили шляхи посилення військової підтримки України у її протистоянні російській агресії.

Більше

XS
SM
MD
LG