Спеціальні потреби

Актуально

Громадська інавгурація на Майдані - 2005-01-24

Київ – 23 сiчня. Після офіційної церемонії інавгурації Вiктор Ющенко закликав усіх присутніх у Верховній Раді політиків, дипломатів, зарубіжних гостей на Майдан. Там, у серці помаранчевої революції відбулася громадська інавгурація новообраного президента. Свою присягу перед лицем народу Ющенко виголосив з трибуни, встановленої під колоною Незалежності, а після його промови у небо злетіли голуби з помаранчевими стрічками.

Інавгурація 1994 року проходила у Верховній Раді, інавгурація 1999 – у Національному палаці “Україна”. Вступ на посаду президента Віктора Ющенка додав до урочистої традиції Майдан.

Багатотисячний Майдан, який в дні помаранчевої революції фактично привів Ющенка до влади, нині приймав від свого президента громадську присягу:

«Я хочу перед лицем народу продовжити свою присягу. Присягаю: ми змінимо українське життя».

Промовляючи до народу, Ющенко підтвердив усі ті обіцянки, що їх давав на початку президентської кампанії на Співочому полі. Він підкреслив: Україна зробила незворотній крок до демократії. Як він запевнив, буде створена моральна влада, яка працюватиме для блага громадян. Пріоритетами свого уряду Ющенко назвав постійне зростання зарплат і пенсій, знищення корупції, повернення прав місцевим громадам. За його словами, в Україні кожен матиме роботу і гідну зарплату, чесна праця буде в пошані, а українці стануть заможною нацією. “Ми станемо першими, ми станемо найкращими”, -- заявив народний президент. Як він підкреслив, метою свого президентства він бачить “Україна в об`єднаній Європі”:

«Ще недавно вступ до ЄС багатьом здавався дуже далекою перспективою. Але вільні європейські народи не раз прискорювали час. Символами швидких змін стали уламки Берлінської стіни, круглий стіл у Варшаві, і наш Майдан у Києві. Україна відкриває історію Європи третього тисячоліття. Ми вже не узбіччя Європи. Ми знаходимось у центрі Європи».

Народний президент висловив переконання, що всі амбітні завдання перетворяться на реальність. “Все, що задумано, збудеться”, -- сказав Віктор Ющенко, закінчивши свою громадську інавгураційну промову уже традиційним “Слава кожному із вас. Слава Україні”.

У те, що задумане здійсниться, вірять і сотні тисяч людей на майдані. І кажуть, що ще ніколи не відчували свято української державності як своє особисте:

- «Пам`ятаю свято першого травня, пам`ятаю свято революції, але тоді це було примусово, нас студентів туди зганяли, а ми тікали, в нас не було цього відчуття свята, просто було зборище людей. Нам давали якісь транспаранти, які ми не хотіли нести. А тут хочеться нести, оцей прапорець хочеться нести, оці стрічки хочеться прив`язати, хочеться говорити, хочеться кричати на всю Україну – що ми цього бажали все життя, і наші батьки цього бажали все життя».

- «Прихід до влади його це добро, це світло, це любов і встановлення України в Європі».

- «Ой, гордість розпирає. Чесно... i особисте свято, і за всю Україну – мене гордість прямо розпирає сьогодні за українців, аж прямо горда, що такий народ. Надії є, звичайно, ну тільки хочемо, щоб не розчарувались. Не сотвори собі кумира, щоб не настало розчарування. Ну не думаю. Не думаю».

Всі новини дня

Російська війна в Україні - один з чинників на виборах президента Чехії

Петр Павел (ліворуч) висловлюється за твердий курс Чехії як члена ЄС і НАТО, а його суперник Андрей Бабіш має застереження до деяких кроків узгоджених союзниками

Чеські виборці у п’ятницю і суботу 27-28 січня голосують у другому турі президентських виборів, у який вийшли колишній генерал Петр Павел та колишній прем'єр-міністр підприємець Андрей Бабіш.

Голосування закінчиться у суботу о 14:00 і результатів очікують того ж вечора.

Президент у Чехії не урядує країною, але затверджує прем’єр-міністра, голову центрального банку і конституційного суду, а також може використовувати свою посаду для пропагування певних політичних ідей та висловлюватися з питань зовнішньої політики.

У першому турі виборів з невеликим розривом перед вів Петр Павел, набравши 35,40%, а за ним був Андрей Бабіш з показником 34,99%.

61-річного Петра Павела називають центристським прозахідним кандидатом, який зокрема підтримує міжнародну допомогу Україні для захисту від російської агресії.

Павел зокрема висловлювався за те, щоб Чехія, член ЄС і НАТО, також вступила до Європейського монетарного союзу і запровадила спільну валюту євро.

68-річний найбагатший в країні підприємець Андрей Бабіш заробив собі репутацію «євроскептика» приязного до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Під час виборчої кампанії він заявляв, що, як і Орбан, остерігається збройної допомоги Україні, щоб не спричинити поширення війни.

Бабіш стверджував, що він міг би сприяти мирним переговорам з Росією і дорікав супернику Павелу, що той, буцімто, може втягнути Чехію у війну.

Чинний чеський президент Мілош Земан, повноваження якого закінчуються у березні, також часто викликав палкі суперечки в суспільстві, висловлюючись за тісніші відносини з Китаєм, а до російського лютневого вторгнення в Україну він також виступав за співпрацю з Росією.

Дивіться також:

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти. Відео

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер над російськими танками, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти.

Заступниця Держсекретаря США: Ми зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Відео

США зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Про це в інтерв'ю Албанській службі Голосу Америки сказала заступниця Держсекретаря США Карен Донфрід.

Чому тільки зараз адміністрація США прийняла рішення надати Україні танки: деталі зі слухань в комітеті Сенату. Відео

Питання протидії російській агресії проти України обговорили в Комітеті із закордонних справ Сенату США. Зокрема, законодавці розпитували представників адміністрації, чому тільки зараз вона прийняла рішення надати Україні танки Абрамс.

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:09 0:00

Український документальний фільм “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова показали на кінофестивалі Sundance.

Більше

XS
SM
MD
LG