Спеціальні потреби

Актуально

Вашингтон пост про новий шлях України - 2005-01-24

Вашингтон - 23 сiчня. Iнавгурації Віктора Ющенка в сам день церемонії впливова американська газета Вашингтон пост присвятила редакційну статтю, з якiй звернула увагу на деякi труднощi, що лежать перед Україною навiть з приходом до влади нового президента.

Під заголовком «Нова демократія» редактори Вашингтон пост пишуть, що з інавгурацією Ющенка одна з найбільших європейських держав здійснить перехід від скорумпованої поліцейської держави до новонародженої демократії. Церемонія, пiдкреслено в газетi, відбувається всього через місяць після того, як Ющенко здобув рішучу перемогу на вільних і справедливих виборах, всього через два місяці після того, як інсценізована Росією спроба шляхом фальсифікації виборів встановити в Україні новий авторитарний режим дала зворотний ефект, а також після того, як «помаранчева революція, змусила злочинну кліку, яка десять років правила країною, відступити. Втім з приходом до влади Віктор Ющенко розпочне нелегке завдання знайти для своєї трансформованої країни місце між скривдженим Володимиром Путіним та західними демократіями. Існує небезпека, пише американська газета, що Україна загрузне десь між ними.

Ющенко, продовжує Вашингтон пост, зробив правильне рішення, коли постановив найперше після своєї інавгурації відвідати Москву, незважаючи на нещодавні заходи Путіна перетворити Україну на колонію Кремля, яка жила б в умовах такого ж авторитаризму, який він зараз намагається створити в себе дома. Так, від Путіна на адресу Ющенка нарешті надійшло вітання з перемогою, однак це не означає, що він готовий відпустити Україну з російської сфери впливів.

Далі читаємо, що після відвідин Москви Ющенко планує відбути турне Західною Європою, яке включатиме зупинку в Європарламенті. Його помічники кажуть, що новий український уряд прагне якнайшвидшої інтеграції у західні демократичні структури, починаючи з Європейським Союзом. Однак, хоча уряди країн ЄС підтримували «помаранчеву революцію», їх наочне зволікання взяти Україну у свої обійми можна трактувати лише як глузування з того, що Росія та її союзники вже змальовували Ющенка як лакея Заходу. Найоптимістичною в порівнянні з прилюдними і приватними заявами чиновників ЄС можна хіба-що вважати заяву координатора зовнішньої політики Євросоюзу Хав’єра Солани, який словами «нічого не треба вважати за неможливе», відповів на запитання про перспективи вступу України до союзу.

За словами Вашингтон пост, багато європейських урядів не поспішає з прийняттям до свого клубу ще однієї великої, доволі убогої східно-європейської країни; інші намагаються не скривджувати Путіна, який мріє про створення домінованого Москвою Єдиного економічного простору. З десяток років тому, пише американська газета, коли новоспечені центрально-європейські демократії - такі як Польща і Угорщина - боролися з подібним ставленням до них з боку Західної Європи, Сполучені Штати простягнули їм руку, відкривши перед ними перспективу вступу до НАТО. Минулого тижня президент Буш пообіцяв активну підтримки нових демократії. Україна, пише Вашингтон пост, для нього чи не перша нагода перетворити свої слова в дію.

Всі новини дня

Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео

Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.

Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Друкована плата з напівпровідниковими мікросхемамии. Photo REUTERS/Florence Lo/Illustration/File Photo

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.

У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.

Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."

Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.

У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."

Дивіться також:

План бюджету США на 2024 рік і допомога Україні. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.

Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео

"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

У Німеччині обшукали будинок пари, яка збирала гроші для допомоги російській армії в Україні 

Поліція Німеччини. Фото: AP/Michael Probst 

У Німеччині правоохоронці провели обшук в будинку пари проросійських активістів. Як повідомляє видання Reuters із посиланням на німецьку прокуратуру, шукали докази закупівлі радіотехніки для російських військових.

У січні видання Reuters повідомило, що Макс Шлунд та його партнерка Олена Колбаснікова збирали в Німеччині пожертви й передавали їх на російських військових, що воюють в Україні. Ці кошти призначались на закупівлю солдатам рацій, навушників і телефонів, що є всупереч санкціям Євросоюзу, де заборонене постачання або фінансування закупівлі певних товарів для російської армії, зокрема радіотехніки.

За німецьким законодавством, порушення санкцій передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років, повідомляє Reuters.

Після обшуку правоохоронці вилучили у пари комп’ютери та письмові документи, повідомив представник прокуратури Кельна Ульф Віллун.

Прокуратура має визначити, чи порушили Шлунд та Колбаснікова німецьке законодавство про зовнішню торгівлю та платежі, де прописані міжнародні санкції, та чи діяли вони всупереч кримінальному кодексу Німеччини, який передбачає покарання за схвалення злочинні дії.

Reuters із посиланням на німецькі ЗМІ повідомляє, що раніше пара демонструвала символ Z та поширювала інформацію про набір до військових контрактників у Росії.

Раніше Колбаснікова називала повідомлення Reuters про збір коштів для російських солдатів "брехнею та провокацією".

У соціальних мережах у понеділок вона заявила, що вважає дії німецької влади «беззаконням». Жінка закликала прихильників приєднатись до протесту в Кельні 29 березня проти так званої "русофобії".

Раніше цього місяця МЗС Росії називало Колбаснікову жертвою переслідувань з боку німецької влади.

Більше

XS
SM
MD
LG