Спеціальні потреби

Київ розчарований iнiцiативами Брюсселя i не схвалює планiв СНД - 2005-02-01


Київ - 1 лютого. Український уряд стримано відреагував на останні ініціативи ЄС скорегувати двосторонні відносини. Зовнішньополітичне відомство розчароване тим, що не отримало сигналу про можливість набуття повноправного членства в Євросоюзі у перспективі. Український МЗС також виступив із критикою деяких ініціатив в рамках Співдружності Незалежних Держав.

Українське зовнішньополітичне відомство висловило першу реакцію на ініціативи зближення ЄС з Україною. Напередодні у Брюсселі міністри закордонних справ країн-членів Європейського Союзу схвалили доповнення до Плану дій Україна-ЄС, який, як очікується, повинен вивести корективи у відносини України з Євросоюзом. Мова йде про активізацію торговельних відносин, зокрема, створення зони вільної торгівлі Україна-ЄС. Єврокомісія може сприяти у наданні українській економіці статусу ринкової та процесу вступу України до Світової організації торгівлі. Голова прес-служби МЗС Маркіян Лубківський заявив, що пропозиції вивчають, але перше знайомство із змістом викликало стриману реакцію:

«Перший аналіз показує, що наша оцінка є далекою від ейфорії. Головним є те, що ЄС мав би заявити про відкритість для України відповідно до своїх статутних документів. Є також низка інших зауважень і пропозицій, які зараз перебувають у робочому варіанті. У нас триває діалог із колегами з ЄС і сподіваємося, що ми прийдемо до спільного знаменника».

Лубківський сподівається, що до зауважень української сторони прислухаються. І узгоджена позиція буде знайдена на засіданні Ради Україна-ЄС, яке відбудеться 21 лютого.

В той же час українське зовнішньополітичне відомство виступило проти деяких ініціатив в рамках СНД. Зокрема негативну реакцію в МЗС викликала ідея створення постійнодіючої Ради безпеки Співдружності. Така можливість обговорюється нині у Москві. За словами Лубківського, такий орган пропонувалося створити із керівників силових відомств держав - членів СНД, секретарів рад безпеки, міністрів закордонних справ:

«Ми виступаємо за підвищення ефективності цієї структури насамперед у її економічному вимірі. Тому ми з певним упередженням або застереженням ставимося до ініціатив у політичному блоці питань і гуманітарному».

Також делегація України утрималася від підтримки пропозиції Російської Федерації про створення Ради гуманітарного співробітництва СНД та підписання угоди про створення єдиного гуманітарного простору Співдружності.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG