Спеціальні потреби

Конфлiкт Нацради з донецьким телеканалом - 2005-02-08


Київ - 8 лютого. Телевізійний канал “Київська Русь Телебачення” звернувся сьогодні до президента України Віктора Ющенка з проханням про захист. КРТ просить президента допомогти розв`язати проблему, що виникла із отриманням додаткових ліцензій. Конфлікт між Національною Радою з питань телебачення та радіомовлення і телеканалом “Київська Русь” триває вже кілька місяців. Зміна влади в Україні супроводжується конфліктами в інформаційному просторі. Про упереджене ставлення до телеканалу Інтер, що завжди підтримував попередню владу, днями заявив головний редактор телеканалу. Сьогодні ж про утиски з боку Національної Ради з питань телебачення та радіомовлення говорить донецький канал “Київська Русь Телебачення”. Телеканал, що позиціонує себе, як соціальний – без реклами та насильства, намагається вийти на загальнонаціональний рівень, проте, зробити це не вдається через конфлікт з Нацрадою.

За словами Генерального директора каналу Олени Скидан, ще у березні минулого року КРТ звернулось до Нацради з проханням про розширення своєї мережі. Канал сам прорахував частоти у 36 містах України. Проте у жовтні Нацрада відмовилась видавати каналу ліцензії на ці частоти, мотивуючи це неузгодженістю плану дій. З 22 жовтня “Київська Русь Телебачення” веде судову тяганину, намагаючись змусити Нацраду виконати свої обіцянки, проте жодних результатів це не принесло. Національна рада з питань телебачення та радiомовлення відмовляється виконувати рішення господарського суду Києва, який зобов`язав її видати КРТ усі необхідні документи. Олена Скидан каже, що представники каналу можуть пояснити такі дії Нацради двома причинами:

«Все це відбувається саме зараз через те, що канал починав своє мовлення з Донецька та Донецької області. Наша географічна приналежність до Східного регіону відбивається сьогодні на долі каналу. Це – перше. І друге, пояснення, яке ми можемо дати, наймовірніше канал без реклами, жорстокості та насильства не викликає зацікавленості у лобістів Верховної Ради. Ось дві основні причини, якими ми можемо пояснити поведінку Національної Ради з питань телебачення та радіомовленн».

Нацрада у свою чергу наполягає на тому, що частоти, ліцензії на які вимагає КРТ навіть не були виставлені на конкурс. Крім того представники Нацради вважають, що в суду немає повноважень для того, щоб змінювати рішення у сфері ліцензування телекомпаній.

Минулого тижня Нацрада вирішила звернутися до Генпрокуратури щодо такої практики вирішення питань у суді. Також члени Нацради проголосували за заборону видавати ліцензії КРТ. У свою чергу телеканал “Київська Русь Телебачення” погрожує звернутись до Генпрокуратури з проханням відкрити справу проти членів Нацради, які ухиляються від виконання рішення суду.

Під час зустрічі з журналістами представники Київської Русі спростували чутки про причетність колишнього генпрокурора Геннадія Васильєва до цього телеканалу, але імена своїх власників повідомити не захотіли.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG