Спеціальні потреби

Актуально

08.02.05  -  В цьому випуску--Індія вперше розпочала випробування на людях вакцини проти СНІДу. - 2005-02-09

Індійські власті також обіцяють вдатись до зусиль з метою загальмувати поширення вірусу ВІЛ-СНІДу, яким наразі заражено понад п’яти мільйонів індійців. На першому етапі випробувань вакцину прищеплять тридцяти волентерам--жінкам і чоловікам--із західного міста Пуна. Пан Гангулі, голова Індійської ради медичних досліджень, який проводить випробування вакцини спільно з американською фірмою «ЕЙДС вакцин інішіатів» з Нью йорка, говорить, що перший етап забере два роки, а створення діючої вакцини потребуватиме до десяти років:

«Це щось на кшталт марафону--ринок ліків. Для запуску нового продукту треба від восьми до десяти років, але все залежить від того, як швидко ми отримаємо необхідні результати.»

Вакцина, яку випробовуватимуть у Пуна, скерована на найпоширеніший в Індії штамм вірусу ВІЛ-СНІДу. Випробовування вакцин проти різних штаммів смертельного вірусу ВІЛ-СНІДу проводяться в різних країнах. Вчені кажуть, що створенню успішної вакцини заважає здатність вірусу змінюватися і пристосовуватися до ліків проти нього. Міністр охорони Індії Анбумані Рамадосс сподівається на успіх нового проекту, але зазначає, що вісімдесят п’ять відсотків зусиль в Індії мусить скеровуватися на профілактику захворювань. Групи волонтерів погоджуються, що припинення поши рення хвороби лишається критично важливим викликом для Індії, де наразі заражено п’ять мільйонів осіб. В противному випадку, каже пан Джалад, голова однієї з груп, що працюють з ВІЛ-хворими, це число може зрости вп’ятеро за десять років:

«Якщо поглянути на швидкість поширення вірусу, то ми не можемо угнатися за ним, ні в галузі профілактики, ані організаційних заходів. Динаміка розповсюдження інфекції є вражаючою, вона може поширитись на двадцять-двадцять п’ять мільйонів людей, якщо не вдатися до ефективних засобів.»

Медпрацівники неодноразово застерігали, що уряд недооцінює масштабів епідемії СНІДу в Індії, бо багато носіїв вірусу не знали , або не повідомляли про нього. Приблизно дві третини інфікованих мешкають в сільських місцевостях. Вперше уразивши групи ризику, вірус згодом поширився на широки верстви населення Індії.

Підготував Володимир Звіглянич.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG