Спеціальні потреби

Віктор Ющенко заявляє про  необхiднiсть реформи судової влади - 2005-02-09


Київ - 9 лютого. Президент Віктор Ющенко заявив про свій намір реформувати судову систему в Україні. Про це він заявив, зустрічаючись із головами Верховного, Конституційного та Вищого господарського суду України. На зустрічі президент поділився своїми враженнями від побаченого у Коростенській колонії.

Під час поїздки до Житомира, під час якої президент представив нового губернатора області Павла Жебрівського, Віктор Ющенко вирішив змінити раніше передбачений маршрут і скерував свій кортеж до колонії у місті Коростень. Там утримується майже півтори тисячі людей, які скоїли повторні злочини.

Поспілкувавшись з адміністрацією, Ющенко вирішив поговорити із в`язнями, які відразу пожалілися новому президенту на умови свого перебування в колонії. Зокрема, люди нарікали на недостатнє освітлення, жахливі побутові умови, які роблять неможливим дотримання норм особистої гігієни, та приниження з боку адміністрації. Також вони просили президента України сприяти скасуванню обмежень на передачі від родичів та на кількість дозволених побачень.

Всі ці факти Ющенко доручив вивчити і виправити, а щодо ситуації в українських в`язницях він збирається поговорити із керівництвом державного департаменту України з питань виконання покарань. Його нині очолює давній товариш Леоніда Кучми Володимир Льовочкін.

А вже сьогодні Віктор Ющенко поговорив про ситуацію у в`язницях із трьома головними суддями України – Василем Маляренком, Миколою Саливоном та Дмитром Притикою. Суддям він сказав, що пенетенцiарна система Україна не відповідає європейським нормам, і що спочатку необхідно хоча б вирішити проблему захворювання в`язнів на туберкульоз.

Судді також висловилися за те, аби переглянути систему покарань. На їх думку, людина не має сидіти у в`язниці за нетяжкі злочини.

Однак головною темою зустрічі президента із суддями була ситуація в українських судах. Ющенко заявив, що вони мають подбати про те, аби повернути судам незалежність та повагу людей. Задля цього президент збирається провести судову реформу.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG