Спеціальні потреби

Актуально

Новi мiнiстри обiцяють змiн в освiтi i соцiальнiй полiтицi - 2005-02-10

Київ - 10 лютого. Дванадцятибальна система у школі залишається, а зарплату вчителям піднімуть. Про це заявив на своїй першій прес-конференції новопризначений міністр освіти і науки України. А новий міністр праці та соціальної політики обіцяє від політики мінімумів перейти до політики середніх соціальних стандартів.

Колишній міністр освіти запам`ятався тим, що запровадив дванадцятибальну систему й дванадцятирічку та заборонив дарувати квіти вчителям. Новий каже, що дванадцятибальної системи свого попередника не відмінятиме, поки не проведе грунтовних досліджень її доцільності:

«Я не хочу рубати. Тому що критиків буде рівно стільки, скільки тих, хто буде підтримувати».

Взагалі ж новопризначений міністр Станіслав Ніколаєнко переконаний, що реформа школи полягає не в тому, скількома балами оцінювати знання. Замість зовнішніх атрибутів реформаторства він планує зосередитись на якості й доступності освіти, а ще розібратися з псевдоосвітою у псевдовузах. Новий міністр обіцяє також збільшити кількість безплатних місць у вузах порівняно з контрактниками і дати можливість науці заробляти, виділяючи відсоток з госпрозрахункових дослідних робіт на зарплатню професорам і їх студентам; планує створити Фундацію українських винаходів, аби до виробництва доходило більше патентованих винаходів, ніж сьогоднішні мізерні 6 із тисячі; і каже, що домовився особисто з Біллом Ґейтсом про ліцензоване програмне забезпечення для українських шкіл по 5 доларів замість звичайних двохсот-трьохсот. Досвід Могилянки і Львівського Університету імені Франка, куди приймають без хабаря, має намір поширити на вступні іспити у всіх вузах. А взагалі з корупцією в навчальних закладах боротиметься паралельно з підвищенням зарплати освітянам. Попри величезний дефіцит бюджету, залишений попередниками, уряд планує ще двічі в цьому році піднімати зарплату вчителям:

«В мене в голові розрахунки такі, щоб двічі це зробити – може, раз влітку, раз з першого вересня – все буде залежати від того, як нам вдасться зараз розрубати ці гордієві вузли, які накопичились в економіці».

Міністр Нiколаєнко, який пройшов в уряд Тимошенко за квотою Соцпартії, не згоден з публікацією “Дзеркала тижня”, де його призначення названо “великим розчаруванням”, і твердить, що розчарує всіх, хто дотримується такої думки.

Відчутним вітром перемін повіяло і в Міністерстві праці та соціальної політики. У новопризначеного міністра В`ячеслава Кириленка – наймолодшого за всю історію відомства – багато планів. Головним поточним пріоритетом він називає розв`язання пенсійної проблеми та виконання передвиборчих зобов`язань про десятикратне збільшення допомоги матерям по народженню дитини. Як заявив Кириленко, уряд Ющенка ніколи не піде на те, щоб бодай на копійку зменшити пенсії чи допустити їх заборгованість. За словами Кириленка, після того, як усі ці ями буде закрито уже в нинішньому році, міністерство має намір перейти до стратегічних змін: політику мінімумів міняти на політику середніх соціальних стандартів. Гроші на це, вважає міністр, слід шукати у тому числі у внутрішніх ресурсах міністерства. Ну хоча б перекривши лазівку тим, хто на безробітних та інвалідах робить бізнес:

«Я думаю, що вже тут, коли ми пильно подивимось на ці проблеми, ми зекономимо не більше не менше, але сотні мільйонів гривень -- грошей, які підуть на реальні виплати. Тому що всі ці роки бюджетні показники збільшувались, але відсоток тих коштів, які доходили на місця, все зменшувався і зменшувався. І це була суть політики минулого президента і минулого уряду – суттю політики цього уряду повинна бути ситуація з точністю до навпаки. Все те, що з таким трудом дістається, вибивається в бюджетному комітеті, повинно доходити до кінцевого споживача, до споживача соціальних послуг, до споживача інвалідських пільг, до того, кому дійсно потрібен протез. І я думаю, що принципова публічність цього процесу буде запорукою від тих зловживань, які роками, на мою думку, мають місце в цій сфері», - зазначив новий мiнiстр працi та соцiальної полiтики Нiколаєнко.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG