Спеціальні потреби

Актуально

Новi мiнiстри обiцяють змiн в освiтi i соцiальнiй полiтицi - 2005-02-10

Київ - 10 лютого. Дванадцятибальна система у школі залишається, а зарплату вчителям піднімуть. Про це заявив на своїй першій прес-конференції новопризначений міністр освіти і науки України. А новий міністр праці та соціальної політики обіцяє від політики мінімумів перейти до політики середніх соціальних стандартів.

Колишній міністр освіти запам`ятався тим, що запровадив дванадцятибальну систему й дванадцятирічку та заборонив дарувати квіти вчителям. Новий каже, що дванадцятибальної системи свого попередника не відмінятиме, поки не проведе грунтовних досліджень її доцільності:

«Я не хочу рубати. Тому що критиків буде рівно стільки, скільки тих, хто буде підтримувати».

Взагалі ж новопризначений міністр Станіслав Ніколаєнко переконаний, що реформа школи полягає не в тому, скількома балами оцінювати знання. Замість зовнішніх атрибутів реформаторства він планує зосередитись на якості й доступності освіти, а ще розібратися з псевдоосвітою у псевдовузах. Новий міністр обіцяє також збільшити кількість безплатних місць у вузах порівняно з контрактниками і дати можливість науці заробляти, виділяючи відсоток з госпрозрахункових дослідних робіт на зарплатню професорам і їх студентам; планує створити Фундацію українських винаходів, аби до виробництва доходило більше патентованих винаходів, ніж сьогоднішні мізерні 6 із тисячі; і каже, що домовився особисто з Біллом Ґейтсом про ліцензоване програмне забезпечення для українських шкіл по 5 доларів замість звичайних двохсот-трьохсот. Досвід Могилянки і Львівського Університету імені Франка, куди приймають без хабаря, має намір поширити на вступні іспити у всіх вузах. А взагалі з корупцією в навчальних закладах боротиметься паралельно з підвищенням зарплати освітянам. Попри величезний дефіцит бюджету, залишений попередниками, уряд планує ще двічі в цьому році піднімати зарплату вчителям:

«В мене в голові розрахунки такі, щоб двічі це зробити – може, раз влітку, раз з першого вересня – все буде залежати від того, як нам вдасться зараз розрубати ці гордієві вузли, які накопичились в економіці».

Міністр Нiколаєнко, який пройшов в уряд Тимошенко за квотою Соцпартії, не згоден з публікацією “Дзеркала тижня”, де його призначення названо “великим розчаруванням”, і твердить, що розчарує всіх, хто дотримується такої думки.

Відчутним вітром перемін повіяло і в Міністерстві праці та соціальної політики. У новопризначеного міністра В`ячеслава Кириленка – наймолодшого за всю історію відомства – багато планів. Головним поточним пріоритетом він називає розв`язання пенсійної проблеми та виконання передвиборчих зобов`язань про десятикратне збільшення допомоги матерям по народженню дитини. Як заявив Кириленко, уряд Ющенка ніколи не піде на те, щоб бодай на копійку зменшити пенсії чи допустити їх заборгованість. За словами Кириленка, після того, як усі ці ями буде закрито уже в нинішньому році, міністерство має намір перейти до стратегічних змін: політику мінімумів міняти на політику середніх соціальних стандартів. Гроші на це, вважає міністр, слід шукати у тому числі у внутрішніх ресурсах міністерства. Ну хоча б перекривши лазівку тим, хто на безробітних та інвалідах робить бізнес:

«Я думаю, що вже тут, коли ми пильно подивимось на ці проблеми, ми зекономимо не більше не менше, але сотні мільйонів гривень -- грошей, які підуть на реальні виплати. Тому що всі ці роки бюджетні показники збільшувались, але відсоток тих коштів, які доходили на місця, все зменшувався і зменшувався. І це була суть політики минулого президента і минулого уряду – суттю політики цього уряду повинна бути ситуація з точністю до навпаки. Все те, що з таким трудом дістається, вибивається в бюджетному комітеті, повинно доходити до кінцевого споживача, до споживача соціальних послуг, до споживача інвалідських пільг, до того, кому дійсно потрібен протез. І я думаю, що принципова публічність цього процесу буде запорукою від тих зловживань, які роками, на мою думку, мають місце в цій сфері», - зазначив новий мiнiстр працi та соцiальної полiтики Нiколаєнко.

Всі новини дня

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:17 0:00

Лава присяжних у Нью-Йорку висунула кримінальні обвинувачення Дональду Трампу. Вперше в історії колишнього президента США звинувачують в кримінальному правопорушенні. Що далі?

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:02 0:00

«Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї» - в Радбезі ООН відбулось засідання щодо розміщення російської ядерної зброї в Білорусі. Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього?

«У роковини масових вбивств у Бучі Росія очолить Радбез», – представник Естонії при ООН. Відео

«Хіба це не показово, що завтра, у роковини масових вбивств у Бучі, Росія очолить Раду Безпеки ООН? Це ганебно, принизливо і небезпечно», – Рейн Таммсаар, постійний представник Естонії при ООН

Ядерні ризики для світу через дії Росії - заяви із скликаного Україною засідання Радбезу ООН

Запуск російської ракети «Іскандер-К» під час військових навчань на полігоні в Росії. Russian Defense Ministry Press Service via AP

Ризик застосування ядерної зброї сьогодні вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни, а війна в Україні є найгострішим прикладом цього ризику. Такі заяви пролунали 31 березня під час засідання Ради Безпеки ООН, скликаного за ініціативою України для обговорення розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі.

"Триваюче ігнорування Путіним власних обіцянок"

Заступник постійної представниці США при ООН з особливих політичних питань Роберт Вуд, оцінюючи дії Росії і Білорусі, заявив, що сьогодні ризик застосування ядерної зброї “вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни”, і додав, що "ігнорування Путіним власних обіцянок своїм друзям щодо міжнародних зобов’язань Росії [зокрема зобов’язання перед лідером Китаю ефективно зменшити ризик ядерної війни, - ред.] та його готовність пожертвувати стратегічною стабільністю заради досягнення своїх цілей в Україні є ризиком для порядку денного цієї Ради щодо підтримки міжнародного миру та безпеки”, - повідомив Вуд.

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї.
Ідзумі Накаміцу

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї, - сказала заступниця генсека ООН та верховна представниця із роззброєння Ідзумі Накаміцу. Хоча, з її слів, проблема розміщення ядерної зброї існує десятиліттями в різних регіонах світу і за різними домовленостями.

Небезпечна риторика та завуальовані погрози

З огляду на домовленість РФ з Білоруссю про розміщення на її території ядерної зброї Накаміцу заявила: “Ліквідація ядерної зброї залишається найвищим пріоритетом у сфері роззброєння ООН і метою, якій залишаються відданими держави-учасниці [...] Виконання цих зобов'язань є важливим елементом запобігання розповсюдженню та використанню ядерної зброї та її ліквідації. Це лежить в основі підтримки міжнародного миру та безпеки”.

Заради безпеки вона також повторила заклик Генерального секретаря ООН до Російської Федерації та Сполучених Штатів повернутися до повного виконання Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь.

Основними факторами небезпеки уповноважена з питань роззброєння назвала відсутність діалогу, руйнування архітектури роззброєння і контролю над озброєннями. А також поєднання вищезазначеного із “небезпечною риторикою та завуальованими погрозами”.

Накаміцу закликала до неухильного дотримання країнами своїх зобов’язань і виголосила прохання “негайно докласти серйозних зусиль для зменшення ядерного ризику та ескалації напруженості”.

"Бряцання ядерною зброєю"

Тим часом представник Росії в ООН Василь Небензя заявив у відповідь:Сьогодні ми почули чимало критичних зауважень на адресу нашої країни. Загальна логіка наших колишніх західних партнерів про те, що у всіх бідах сьогоднішнього світу винна Росія нас не дивує”.

“Так, ми підтверджуємо, що у ядерній війні не може бути переможців, що було зафіксовано у спільній заяві лідерів Росії та США. Проте ми нагадаємо про динаміку та долю та долі договорів у галузі стратегічної стабільності”, - сказав Небензя, висловивши свої претензії до американської сторони стосовно озброєння. Небензя вважає, що у рамках співробітництва країн НАТО в Європі “вже може бути розміщено близько 100-150 американських тактичних ядерних бомб”, а “точне місцезнаходження американської ядерної зброї не розкривається”.

Представник України в ООН Сергій Кислиця, виступаючи на засіданні Радбезу, пояснив, що Україна ініціювала проведення цієї зустрічі після останньої заяви РФ щодо намірів розмістити тактичну ядерну зброю на території без’ядерної держави Білорусі. “Це черговий провокаційний крок злочинного режиму Путіна, який підриває основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та нерозповсюдження, а також міжнародну систему безпеки у цілому”, - сказав Кислиця.

Він нагадав, що ядерний шантаж був одним із інструментів, які Росія використовувала з самого початку свого вторгнення. "Окрім обстрілів та захоплення українських ядерних об’єктів, це також загострило ядерні загрози на глобальному рівні”, - наголосив представник України.

Кислиця також віддав шану Китаю: “Китайська сторона у дуже ввічливій формі нагадала Москві, що ядерну війну неможливо виграти, а розповсюдженню ядерної зброї необхідно запобігти. На відміну від Росії, позиція китайської сторони щодо ядерної зброї тверда і чітка”.

Критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському бряцанню ядерною зброєю та консолідувати спільні і рішучі дії.
Сергій Кислиця

Український посол також нагадав присутнім, що Україна “завжди була відповідальним членом міжнародного співтовариства та зробила безпрецедентний внесок у сфері ядерного роззброєння, підписавши Будапештський меморандум 1994 року про відмову від третього у світі ядерного арсеналу”.

Кислиця також наголосив, що критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському "бряцанню ядерною зброєю" та консолідувати спільні і рішучі дії для забезпечення надійного стримування та запобігання подальшій "ерозії ядерного роззброєння та нерозповсюдження з боку Росії”.

«Ми віримо в перемогу України» – роковини звільнення Бучі від російських військ. Відео

Дипломати Молдови, Словенії та Словаччини відвідали Бучу у роковини звільнення міста від російських військ.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG