Спеціальні потреби

Актуально

1.13.05  -  Нещодавно американський журнал Фронт Пейдж провів міжнародний симпозіум на тему «Україна і четверта світова війна.» - 2005-02-14

В центрі уваги експертів було питання: Як українська криза впливає на війну з терором? Джон Радзиловський, науковий співробітник інститута Пяста, автор одиннадцяти книг з проблем міжнародного тероризму, уважає, що стабільна і демократична Україна знищить один потенційний перевалочний пункт і джерело зброї для терористів і держав, що підтримують терористів. Крім того, для опозиції в Ірані або на Кубі, Україна може стати символом того, що можна досягти, якщо вірно обрати час. Однак інші експерти--Джон Суєйлс, професор університету Орал Робертс, і Речел Еренфельд, директор американського центру за демократію, уважають, що вивід українських військ з Іраку негативно вплине на війну СЩА з тероризмом. Радзиловський зазначив, що присутність військ України в Іраку--не є рішучим показником участі в боротьбі з тероризмом. Головний урок полягає в тому, що недемократичні режими не можуть бути надійними союзниками у війні, яка може потребувати десятиліть. Практичні проблеми, які наразі стоять перед Україною в галузі війни з тероризмом, відзначалося на симпозіумі, такі: наведення порядку у сфері торгівлі зброєю, щоби виключити нелегальний продаж зброї; обмеження каналів торгівлі людьми; контролль за видачею закордонних паспортів, щоб вони не потрапляли до потенційних терористів. Стосовно ж України, ЄС стоїть перед великою дилемою, пише журнал Фронт Пейдж, а саме: навряд чи він не пообіцяє їй майбутнього вступу, якщо вже він дав це Туреччині. Однак прийняття до ЄС майже півста мільйонів людей змінить цей союз до невпізнаваності і ускладнить стосунки з Росією, чого дуже не хочуть євробюрократи, уважають експерти, що виступали на симпозіумі, організованому журналом Фронт Пейдж.

Вільям Енгдаль, автор книжки про англо-американську нафтову політику і новий світовий порядок, у статті, вміщеній у газеті Ейжа Таймс, пише про величезне значення України у світовій геополітиці. США надзвичайно зацікавлені у встановленні найкращих стосунків з Києвом. У своїй книжці «Велика шахова дошка» Збігнев Бжезинський писав, що метою політики США є «балканізація» Євразії і перешкоджання встановленню стабільних політико-економічних стосунків між Росією, ЄС та Китаєм як противаги американським впливам. Встановив контроль над Україною, уважає Енгдаль, Вашингтон зробить гігантський крок до майбутнього «оточення» Росії. Намаганням росіян використати енергетичну карту для відновлення її політичної ролі на міжнародній арені прийде кінець. Політика Вашингтона скерована на встановлення прямого контролю над потоками нафти і газа з Каспію, включаючи Туркменістан, і на протидію російському впливу від України і Грузії до Азербайджана і Ірана. В основі--визнання США, що світові джерела дешевої нафти вичерпаються в найближчому майбутньому, і головним джерелом сировини та газу для Європи і світу залишаться родовища Каспію та Близького Сходу. Тому боротьба за контроль над Україною прямо пов’язана з питанням про маршрути транспортування нафти. Коли в липні минулого року Рада ухвалила рішення про реверсне використання нафтогону Одеса-Броди, то адміністрація Буша протестувала проти нього, як скерованого на посилення залежності Києва від Москви. Рішення про аверсне використання нафтогону має приймати вже новий уряд, пише Енгдаль. Він нагадує, що 75% нафти і 35--газу для ЄС з Росії йде через Україну. З початком експлуатації родовищ в Азербайджані, Казахстані, Туркменістані і Узбекистані, обсяг поставок енергоносіїв в ЄС через Укрїану суттєво збільшится. Україна тим самим пертвориться на найважливішу фігуру на шаховій дошці Бжезинського, ба навіть й Путіна, зазначає Ейжа Таймс.

Англомовна Київ пост пише, що американська дружина Ющенка--Катерина Чумаченко--може бути прекрасним дипломатом у стосунках з діаспорою, підірваних кучмівським режимом. Взагалі стосунки пост-радянської України з п’ятьма мільйонами етнічних українців на Заході не були рожевими. Багато діаспорян, виходців із західної України, відчували відчуженість від зрусифікованого керівництва. Але й вони припускались помилок, уважає Пост, надмірно зосередившись на мовному питанні у країні, де практична двомовність є засобом повсякденного життя. Корупція, звісно, не змащувала цих стосунків, відзначає тижневик, свідченням чого є те, що жодна організація діаспори не відіграє важливої ролі в Україні. Після оранжевої революції для неї виникають нові можливості, уважає Пост. Прикладом тут може бути орг-діяльність національної діаспори у країнах Балтії, Ізраїля, тощо. Роль Чумаченко тут видається незамінною: сама американка українського походження, вона може бути посередником між керівництвом провідних українських установ за кордоном--у США, Канаді, європейських країнах. Відчуження діаспори від сьогоднішньої України--це факт, відзначає Київ пост, але розрив ширший, аніж глибший. Діаспоряни з всього світу рвуться в Укрїану, зі своїми грошима і досвідом, і новий уряд Ющенка мусить заохочувати їх, а Чумаченко має бути найкращим дипломатом для них, пише Київ-Пост.

Підготував Володимир Звіглянич.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG