Спеціальні потреби

Актуально

Українські підприємці критикують адмінреформу уряду Тимошенко - 2005-02-14

Київ - 14 лютого. Українські підприємці виступили з критикою адміністративної реформи, яку здійснює уряд Юлії Тимошенко. Вони переконані, що влада, яка декларує підтримку дрiбному підприємництву, не може ліквідувати Державний комітет з питань підприємництва та регуляторної політики. Крiм цього дрібний український бізнес просить нового президента спростити систему оподаткування.

Кажуть, що основною рушійною силою української помаранчевої революції був середній клас, а саме підприємці, які розвиток свого бізнесу за старої влади порівнювали із принципом – “Не завдяки, а всупереч”. Відтак очікування підприємців від нової влади дуже значні. Для початку вони хочуть діалогу з урядом та президентом, відкритої та чесної політики і спрощення системи оподаткування. Говорить голова ради підприємців України Ксенія Ляпіна:

«Пропозиція – накласти мораторій на будь-які перевірки та штрафи на пенсійні внески. Якщо б ми з урядом знайшли законодавче врегулювання, підприємці тоді відчують, що їх почули і їм роблять крок на зустріч, і тоді б не відбулося делегалізації підприємницької діяльності».

Поки що у нової влади до вирішненя таких конкретнх і актуальних проблем руки не дійшли. Однак вже перші кроки, зокрема адмінреформа, викликають у підприємців занепокоєння. На їх думку, підпорядкування держкомпідприємництва мінекономіки породить значну кількість проблем:

«Ми безумовно за те, щоб боротися з бюрократією, але поясніть мені, чому боротьбу з бюрократією треба починати з підпорядкування Державного комiтету з питань підприємництва, а не iз знищення податкової міліції? Ми за боротьбу з бюрократією, але ми вважаємо, що є важливіша функція - регуляторна політика».

Як каже голова профспілок таксистів Василь Попик, ліквідувавши Державний комітет, що опікувався підприємцями, їх залишили без захисників. Особливо це відчутно у регіонах України:

«Як було до цих пір. Наприклад, місцева влада видумала якусь постанову. Голова нашої профспілки брала представника нашого комітету і йшли розбиратися. І ми свого добивалися, бо ця людина була незалежна. А тепер треба йти у відділ економiки, який і видумав ту чи іншу постанову, і як ми там домовимося»?

Таксисти, яким з Нового року підняли ставку податку, а також ввели обов`язкове страхування, збираються страйкувати 17 лютого. Ранiше такі страйки помічали всі, бо таксисти просто перекривали рух. Тепер, вони кажуть, що цією їхньою акцією хоче скористатися нова опозиція, аби продемонструвати негаразди в державі. Самі таксисти кажуть, що їх акція несе економічний характер і може бути відмінена, якщо президент продемонструє готовність послухати їх вимоги:

«Ми не хочемо ніяких акцій більше. Ми законопослушні люди. Ми хочемо жити у своїй країні і тут платити податки. Я не роузмію, чому нас не чують. Ми написали листи, куди тільки можна і не отримали відповіді. Ми просимо зустрічі, ми хочемо, щоб це питання було врегульовано».

Раніше про бажання сісти за круглий стіл з новою владою заявили топ-менеджери великих українських підприємств. Поки що вони, як і дрібний бізнес, відповідного запрошення не отримали.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG