Спеціальні потреби

Кiнах з Вольським обговорює майбутнi українсько-росiйськi стосунки - 2005-02-15


Київ - 15 лютого. Сьогодні до Києва приїхав керівник російського Союзу промисловців та підприємців Аркадій Вольський. Разом зі своїм українським колегою першим віце-прем`єром Анатолієм Кінахом він обговорював майбутні українсько-російські стосунки.

Якими будуть українсько-російські відносини. Після помаранчевої революції на цю тему було вже чимало дискусій. Президент Ющенко пообіцяв, що вони стануть конкретними і вигідними для обох країн, насамперед в економічній співпраці. Лідер російського Союзу промисловців та підприємців, куди входять найбільш підприємства Росії, Аркадій Вольський теж сповнений оптимізму. Він каже, що за часiв Леоніда Кучми його колеги неодноразово скаржилися на те, що не можуть вільно конкурувати в Україні:

«Я думаю, буде краще для російських інвесторів. Я думаю, що буде краще, хоча з огляду на справу Криворіжсталі. Коли був оголошений тендер, одна з компаній Інтерпайп заплатила 600 млн. доларiв, а наша Сєвєросталь, Мордашов, запропонував 1млрд. 200млн. і віддали за 600. Але так не буває, так не можна жити. Тому, коли президент заявив, що перегляне цей тендер, звичайно наші зааплодували всі. Тому я вірю, що буде краще».

Щоправда, Аркадій Вольський незадоволений висловлюваннями нових українських урядовців Олега Рибачука та Романа Зварича про те, що в України тепер один стратегічний напрямок - європейський - і що тепер між обома країнами не буде сентиментів. Він каже, що дві країни історично поєднані і пояснює це навіть на власному прикладі:

«От в мене батько чистопородний хохол, мати білоруска, але з прізвищем Гусаренко, теж на “о” закінчується. Але я росіянин по паспорту. Для нас Україна це щось таке рідне і хороше. Давайте на цьому зупинимося, давайте жити разом».

Відповідаючи на запитання, чи немає у росіян заздрощів з приводу того, що після помаранчевої революції Україна мобільніше рухаєтсья до Європи, пан Вольський також не приховував скепсису.

«Я не певен, що мобільніше. Ви тільки почали мобільніше говорити. Ми всі туди хочемо, але виконувати умови. Вони ж ці умови ставлять».

Натомість перший віце-перм`єр України Анатолій Кінах, який очолює українську Спілку промисловців та підприємців, зміг гарантувати лише те, що українсько-російські стосунки тепер стануть конкретними та прозорими. Щодо головного інтеграційного проекту росіян ЄЕП Кінах каже, що Україна поки що готова до інтеграції на схід лише у частині створення вільного ринку:

«З питань Єдиного економічного простору, я хочу ще раз підкреслити, позиція уряду та президента є наступною: незалежно від того, Схід чи Захід, ми будемо проводити політику захисту національних інтересів. Це головна функція нормальної держави, але це треба робити цивілізовано, не методами закритих бар`єрів. Ми важаємо, що у справі ЄЕП повинні бути етапи; зараз мова йде про зону вільної торгівлі», - зазначив український перший вiце-прем`єр Кiнах.

XS
SM
MD
LG