Спеціальні потреби

Актуально

Активiзацiя стратегiї «Бiзнес та суспiльство» - 2005-02-16

Київ – 15 лютого. Вплив громадськості та бізнесу на виконавчу владу в Україні цього року наймовірніше посилиться. Представники уряду та Українського національного комітету Міжнародної торгової палати вже зараз закликають громадські організації та бізнесові кола брати активну участь у реалізації соціальної стратегії “Бізнес та суспільство”.

Концепція соціальної стратегії “Бізнес та суспільство” була розроблена і презентована в Україні ще у липні минулого року. Очевидно, через перебіг президентської кампанії, ця стратегія так і не набула широкого розголосу і не вступила у повну дію, проте сьогодні, коли влада намагається залучити до управління державою якомога більше спеціалістів із різних галузей та верств населення, шанси на її успішну реалізацію значно зростають. Представник управління по зв`язках із громадськістю Кабінету міністрів України Наталя Дніпренко каже, що зараз на базі центральних та місцевих органів влади відкриваються спеціальні дорадчі органи, до складу яких можуть входити представники бізнесу, громадських організацій та засобів масової інформації. Ці органи мають виконувати як контролюючу, так і консультативну функцію:

«Отже, ми б радили усім звернути увагу. Звернутись безпосередньо до центральних та місцевих органів виконавчої влади, щоб з`ясувати, які є дорадчі органи і просто активно брати участь у роботі цих органів. А ми, зі свого боку, обіцяємо вам максимальну підтримку. Тобто, якщо будуть якісь від бізнесових структур чи громадських організацій нарікання щодо можливості там непрозорості роботи, то будь-ласка, ми з великим задоволенням реагуємо на подібні звернення щодо того, щоби максимально зробити роботу центральних органів виконавчої влади відкритою і прозорою».

Ідею контролю громадськості за діями виконавчої влади підтримують сьогодні і урядовці. Проте зрозуміло, що найбільшої активності очікують від самих громадян. Представники бізнесу наполягають на необхідності зміцнення усіх сторін трикутника – влада - бізнес - суспільство. Президент Українського національного комітету міжнародної торгової палати Володимир Щелкунов відзначає, що сьогодні настав той час, коли український бізнес має взяти на себе соціальну відповідальність і брати активну участь у вирішенні соціальних проблем. Щелкунов додає, що багато провідних кампаній підтримують цю ідею:

«Ми домовились, і це не так було просто, з більшістю провідних компаній, які працюють у цьому напрямку, що все те, що робиться ними, буде систематизуватись і буде робитися у подальшому, спільно об`єднуючи зусилля влади, бізнесу для того, щоб люди бачили, що бізнесмени – це не ті люди, які тільки заробляють гроші для своїх особистих потреб і накопичення, а це ті люди, які піклуються про малозабезпечені верстви населення, ті люди, які беруть участь у розбудові держави безпосередньо».

Пільги бізнес-структурам, що готові будуть вкладати свої гроші у соціальні проекти, державою не передбачені. Проте, за словами представників влади, їм будуть гарантовані чесні і зрозумілі правила роботи на ринку, а виділені кошти будуть перебувати під контролем громадськості.

Основними напрямками соціальної стратегії “Бізнес та суспільство” на цей рік визначено впровадження стандартів добровільної звітності з корпоративної соціальної відповідальності, створення рейтингу соціальної та екологічної відповідальності компаній та розвиток взаємодії між бізнесом, владою та суспільством.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG