Спеціальні потреби

Актуально

Долю «Криворiжсталi» можуть роздiлiти тисячi пiдприємств - 2005-02-16

Київ - 16 лютого. Уряд Юлiї Тимошенко ініціює перегляд приватизації трьох тисяч підприємств. Про це прем`єр-міністр заявила сьогоднi на прес-конференції. Експерти називають заяву «колосальним ударом по економіці».

Уряд Тимошенко вирішив перевірити законність приватизації трьох тисяч українських підприємств. Генеральна прокуратура підготувала перелік об`єктів, у ході приватизації яких, з її погляду, був порушений закон, і Уряд спільно з прокуратурою має намір оскаржити їх приватизації в суді. Про це прем`єр-міністр заявила на прес-конференції в середу, після засідання Кабінету. Юлія Тимошенко продемонструвала журналістам важезну теку з зібраними Генпрокуратурою доказами незаконної приватизації за останні 5 років:

«Ми скоординували роботу Уряду і Генеральної прокуратури. І по кожному підприємству, де сьогодні прокуратурою виявлені порушення, буде зроблений певний план дій – програма дій для того, щоб всі незаконні поводження з державною власністю були припинені і через суди, абсолютно легітимним шляхом, не порушуючи жодної букви діючого законодавства, ми повернемо державі те, що було незаконно передано в приватні руки, але нечисті руки».

Юлія Тимошенко заявила, що наразі не може назвати кількість підприємств, які внаслідок реприватизації будуть повернені державі, підкресливши, що це вирішать суди. Як вона додала, з кожного з тих підприємств Генпрокуратура свого часу порушувала кримінальні справи, однак вони закривалися за дзвінком вищого керівництва, яке покривало ці злочини.

Нагадаю – напередодні Президент України Віктор Ющенко, говорячи про можливих кандидатів на реприватизацію, назвав на порядок меншу цифру – 30 підприємств. Як заявив Ющенко на конференції для інвесторів у вівторок, список з тридцяти об`єктів, законність приватизації яких перевірятимуть, буде вичерпним, тобто не підлягатиме доповненню. “Я не люблю слова реприватизація”, -- сказав Ющенко, запевнивши, що масової реприватизації його Уряд не допустить.

Заява Тимошенко для більшості експертів стала шоком. Як сказав “Голосу Америки” президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер, найкращим коментарем могло б бути те, що зачувши звістку, він втратив дар мови.

[переклад з росiйської] «Це колосальний удар по економіці, навіть такі заяви, я вже не кажу дії. Коли кожна людина, яка колись, безперечно, порушила закон, 5 чи 8 років тому отримала свою перукарню чи крамничку, тепер сидить і тремтить, збирає документи і чекає, що робити, і розробляє плани контрдій – більш непродуктивного впливу на економіку мені важко уявити”, -- каже відомий економіст.

За словами Пасхавера, реприватизацію можна розпочати, але дуже важко буде зупинити:

[переклад з росiйської] «Якщо ви тільки створите прецедент, бодай один прецедент з репривативатизації, то кожний районний начальник захоче мати свою “Криворіжсталь”, -- каже Пасхавер, прогнозуючи в такому разі “новий переділ власності”.

Вiн каже, що просто не вiрить, що це буде здiйснюватися:

[переклад з росiйської] «Просто не можу повірити. Взагалі боротьба з корупцією і нечесною приватизацією в такий спосіб нагадує мені відомий вислів про те, що найкращий засіб від головного болю це гільйотина”, -- каже експерт.

Як наголошує Пасхавер, діяти радше треба так, як обіцяв Президент Ющенко у процесі передвиборчої кампанії – перегорнути сторінку і почату нову, тепер здійснюючи приватизацію виключно прозорими засобами.

Всі новини дня

Трубопроводи Північний потік 1 і 2 не дають газу Європі, але витікають

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек на газовій станції в Любміні в Німеччині, де газопровід Північний Потік виходить з Балтійського моря на сушу

Данія і Швеція повідомили про витікання газу з непрацюючих трубопроводів Північний потік 1 і 2, що пролягають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Інциденти ставлять під ще більший сумнів можливість швидкого відновлення постачання російського газу до Європи в обсягах необхідних для зимового періоду.

Причини витікання газу на трьох, як вважають зараз, нитках трубопроводів біля данського острова Борнгольм не відомі, але офіційні представники називають ситуацію дуже незвичайною.

Північний потік 1 був найбільшим маршрутом постачання російського природного газу у Європу, але на тлі активізації війни Росії з Україною контрольована російською державою компанія Газпром спочатку скоротила транспортування ним газу, а в серпні повністю припинила, пославшись на технічні проблеми ускладнені, як заявили у Москві, західними санкціями.

Північний потік 2 споруджений, але так і не запрацював після того, як уряд Німеччини закрив проект на тлі лютневого російського вторгнення в Україну.

Транзит російського газу до Європи триває через газотранспортну систему України, але у скорочених обсягах, і українці закрили один з маршрутів, вказавши на втручання російських окупаційних військ на українській території.

Впродовж весни і літа Росія відмовилася продавати газ Болгарії, Данії, Польщі, Фінляндії, а також нідерландській компанії Gasterra і частково компанії Shell після того, як вони відкинули вимоги Москви платити за газ у російських рублях.

Найбільша країна ЄС - Німеччина заявляє, що на понад 80% заповнила запаси газу у сховищах і Європа активізувала пошуки альтернативних джерел палива, але проблеми з постачанням спричинили різкі зростання цін на енергію.

Шведська мореплавна служба повідомила про два місця витоку газу з трубопроводу Північний потік 1 після того, як Данія оголосила обмеження руху суден довкола витоку виявленого на Північному потоку 2.

Данська служба, яку цитує служба новин Reuters, вказує, що у зоні витоку газу судна можуть втратити здатність триматися на воді, а крім того є загроза вогню.

Також витік газу в повітря збільшує в атмосфері парникові гази, що впливають на клімат.

Газопровід Північний Потік 1 сягає 1 224 кілометри від Виборга в Росії до Любміна в Німеччині.

Пропускна спроможні кожної нитки 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

В Німеччині той газ подавали в трубопроводи до інших країн Європи.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG