Спеціальні потреби

Актуально

Ющенко вiдвiдав Львiв - 2005-02-16

Львiв - 16 лютого. Президент України Віктор Ющенко сьогоднi побував у Львовi, де представив нового голову обласної адміністрації Петра Олійника. Львів’яни зустріли Віктора Ющенка так само прихильно, як і під час передвиборчої кампанії.

Літак Віктора Ющенка мав приземлитися у Львові о 9:45. Натомість це сталося на три години пізніше. Першим пунктом призначення була Львівська обласна рада, де відбулося офіційне представлення нового голови обласної адміністрації Петра Олійника. Разом з Президентом прибули Олександр Зінченко, Петро Порошенко, Юрій Луценко та Роман Зварич. Юрій Луценко представив нового начальника обласного управління УМВС Богдана Шкараду.

Віктор Ющенко говорив у Львові переважно про проблеми малого і середнього бізнесу. Стосунки бізнесу і влади він означив дуже образно: „Влада повинна бути у позі швейцара біля хорошого ресторану. За рукави хапати малий і середній бізнес”.

Натомість питання, які письмово надходили із зали, стосувалися переважно проблем, далеких від дефіциту бюджету, корупції та бюрократії. Наприклад, стосовно визнання воїнів ОУН-УПА воюючою стороною чи впровадження графи „національність” у паспорті. Віктор Ющенко відповідав на ці слизькі питання недвозначно: паспорт вказує на громадянство, а не національність, це європейська культура. Президент Ющенко готовий ініціювати діалог примирення між воїнами радянської армії та воїнами УПА. На брифінгу, який відбувся пізніше, Ющенко ще раз сказав про свою позицію у цьому питанні, а також вельми драстичному для львів’ян питання польських військових поховань на Личакові:

«Друзі! У вас повинна бути спільність поглядів не тільки з точки зору майбутнього. У вас повинно бути спільне бачення минулого. А там є ознаки, через які треба, варто переходити».

У Львові Віктор Ющенко продемонстрував, що він дотримується ліберальних поглядів не тільки в питаннях економіки, але й у питаннях міжнаціональних непорозумінь. Усі питання, пов’язані з українським минулим, він готовий розуміти на рівні емоцій, але пріоритетом є національні інтереси України, зокрема і в українсько-польських стосунках. Президент Ющенко:

«Я вас запевнюю, я як Президент ініціюю цей діалог, на горіхи багато зароблю через цю ідею. Попаде мені. Але я розумію одне, друзі: рано чи пізно нація повинна навчитися говорити. Нація повинна навчитися спілкуватися. Нація повинна навчитися перегортати ті сторінки, які не повинні бути тягарем для майбутнього наших дітей, наших онуків, нашої країни».

Президент натякнув на майбутні вибори: „Якщо ми не захистимо цих людей, через рік вони підуть до інших політиків”, – сказав він, звертаючись до зали, „вершків галичанства”, як він їх назвав. Ющенко поставив перед новопризначеною владою конкретне завдання: за 2005 рік прогрес має бути зафіксовано. Надію дати треба вже за 60 днів, а у кожного начальника на 2005 рік повинен бути план з 10 пунктів.

Віктор Ющенко апелював і до регіональних проблем Львівщини. Він сказав, що „таких козаків, як тут працювали, багато по цілій Україні”, натякаючи на колишнього голову Західної регіональної митниці Тараса Козака. А слова Ющенка про те, що усе керівництво митниці буде змінено, зала зустріла оплесками.

Але повернення старих кадрів у столиці викликають занепокоєння і у Львові. Президентові поставили питання щодо резонансного призначення на посаду заступника секретаріату колишнього міністра освіти і науки Василя Кременя. В цей це день Львівський громадський форум надіслав Президентові відкритого листа, в якому висловив своє занепокоєння та зазначив, що Кремінь навіть не зробив спроби жесту каяття. Ющенко більш поблажливий до першого заступника Зінченка:

«На терезах ця людина робила в тих обставинах набагато більше позитивного на користь Україні, чим була функціонером СДПУ(о). При чому він завжди себе вів дистанційно, відсторонено і це демонстрував».

Також Ющенко сказав, що саме він відговорив Кременя виходити з СДПУ(о), коли той виявив таке бажання рік тому. На думку Ющенка, саме перебування Кременя на посаді міністра давало опозиції можливість хоч якось контролювати ситуацію в освіті.

Після зустрічі в облраді Ющенко вирушив у Львівській національний університет для зустрічі з викладацьким складом. А на площі перед університетом його вітали близько 10 тисяч студентів. Також Ющенко зустрівся з Главою УГКЦ Любомиром Кардиналом Гузаром.

Всі новини дня

У Держдепі стурбовані, що перебої в електропостачанні України можуть призвести до ядерної аварії

Запорізька атомна електростанція та енергетика, що там виробляється, є українською, - заявила перша заступниця помічника Держсекретаря США в Бюро з міжнародної безпеки та ядерного нерозповсюдження Енн Ганзер

Про небезпеку внаслідок обстрілів енергетичної інфраструктури в Україні заявила перша заступниця помічника Держсекретаря США в Бюро з міжнародної безпеки та ядерного нерозповсюдження Енн Ганзер. Під час брифінгу 6 грудня вона наголосила на необхідності забезпечити безперебійне електропостачання атомних станцій України.

“Напади Росії призводять до відключення зовнішнього живлення українських атомних електростанцій. Це дуже важливо. Це змушує реактори на станціях аварійно зупинятися. Надійне зовнішнє електропостачання є необхідним для безпечної роботи українських атомних електростанцій, будь-якої електростанції загалом. А без зовнішнього електропостачання, за допомогою якого охолоджується ядерне паливо, це може призвести до ядерної аварії. Це важливо, і ці атаки потрібно припинити”, - зазначила представниця Держдепу.

Вона висловила переконання, що росіяни навмисне ціляться по енергетичній інфраструктурі, і назвала їхні дії неприйнятними.

“Це цілком очевидно, що найбільшим об’єктом (російських - ред.) атак є енергетична інфраструктура України. Ми дуже стурбовані тим, що російські ракети та дрони руйнують цивільну електричну інфраструктуру по всій країні, виводячи з ладу обладнання, яке забезпечує електроенергією, теплом, водою та зв’язком людей України. Ці напади є неприйнятними. Вони є ганебним продовженням і без того жорстокої, невиправданої війни Росії проти України, особливо проти українського народу”, - сказала перша заступниця помічника Держсекретаря США в Бюро з міжнародної безпеки та ядерного нерозповсюдження Енн Ганзер.

Вона наголосила, що США вважають Запорізьку атомну електростанцію та енергетику, яка там виробляється, українською.

“Ми підтримуємо зусилля МАГАТЕ та генерального директора Гроссі щодо захисту цього заводу. Ми дуже стурбовані брязканням зброєю, брязканням ядерною зброєю. Застосування ядерної зброї було б просто поза межами допустимого”, - додала вона..

У відповідь на питання журналістів про вибух газопроводу “Північний потік-2”, Гензер зазначила, що будь-яка енергетична інфраструктура може стати об'єктом потенційної атаки.

“Енергетична інфраструктура в інших місцях також може стати ціллю. … Те, що ми бачимо в Україні, чітко показує, що нам потрібно захистити нашу енергетичну інфраструктуру”, - сказала перша заступниця помічника Держсекретаря США.

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

США кажуть, що не сприяють, але й не заважають українцям завдавати ударів у Росії

Держсекретар США Ентоні Блінкен закликав пам’ятати, що України обороняється від російської агресії, і що інші держави допомагають українцям у цьому.

На тлі повідомлень про низку вибухів на військових об’єктах на території Росії, що, як припускають, могли бути здійснені українцями, чільні представники американського уряду відмежувалися від тих інцидентів, але при цьому наголосили, що Україна воює, захищаючись від російської агресії, а тому має підтримку США та інших країн.

Ми ні заохочували, ні сприяли ударам українців всередині Росії, але важливо розуміти, що українці щодня живуть в умовах триваючої російської агресії.
Ентоні Блінкен

В перший тиждень грудня в Росії повідомили, що принаймні три російські авіабази були вражені, як було сказано, дронами - безпілотними літальними апаратами, начиненими вибухівкою.

Згадані бази - в Курській та Рязанській області, а також аеродром в Саратовській області, звідки злітають російські бомбардувальники з крилатими ракетами для здійснення ракетних обстрілів України, що тривають з 24 лютого.

Російська сторона каже, що загинули кілька осіб і пошкоджені літаки.

Україна офіційно не взяла на себе відповідальність за ті вибухи, але західні коментатори назвали інциденти вже не першою ознакою здатності українців завдавати удари на далеких відстанях.

Події знову привертають увагу до того, яку зброю має українська армія, і яку допомогу надають Україні інші держави.

Заявляючи про повну підтримку України, західні країни не постачають українцям певні види зброї, зокрема, ракети далекого радіусу дії, бойову авіацію чи танки західного виробництва, хоча Київ неодноразово закликав надати таку зброю.

На Заході неодноразово заявляли, що насамперед хочуть надати таку зброю і техніку, яку українська армія може використовувати якомога швидше, а також наголошували, що намагаються уникнути розширення конфлікту чи кроків, які могли б розглядатися як участь у ньому.

Державний секретар США Ентоні Блінкен, відповідаючи на запитання журналістів у Вашингтоні 6 грудня, зауважив, що Росія використовує зиму у якості зброї і цілеспрямовано «удар за ударом» намагається зруйнувати цивільну інфраструктуру України, яка забезпечує людей теплом, водою та електрикою.

«Ми ні заохочували, ні сприяли ударам українців всередині Росії, але важливо розуміти, що українці щодня живуть в умовах триваючої російської агресії проти їхньої країни, і ми разом з багатьма партнерами у світі твердо налаштовані зробити так, щоб вони мали в руках спорядження, потрібне їм для самооборони, щоб боронити свою територію, щоб захищати свою свободу», - сказав Ентоні Блінкен.

Під час цієї ж прес конференції американський міністр оборони Ллойд Остін відкинув припущення, що США не перешкоджають українським намаганням розробляти власну зброю далекого радіусу дії.

«Чи США працюють над тим, щоб не допустити розробок Україною її власних можливостей завдавати удари на далеких відстанях? Коротка відповідь - ні. Ми зовсім цього не робимо. Як ви бачите, ми витратили понад 19 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні. На додаток до цього ми залучили також і союзників до надання безпекової допомоги», - сказав міністр.

Дивіться також:

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Pосійська війна в Україні призвела до найбільшої міграційної кризи з часу Другої світової війни, а також призводить до загострення проблем голоду у світі. Про це під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні заявила представниця США.

Які кроки робить влада України, щоб унеможливити корупцію під час відновлення країни? Відео

Захід пообіцяв виділяти величезні гроші на відбудову України. Логічно лунають побоювання, що буде зростати корупція. Про те, які кроки робить влада, щоб унеможливити зловживання під час відновлення країни - дивіться у інтерв'ю із представницею Transparency International Ukraine Катериною Риженко

Головний тренер ФК «Шахтар» Ігор Йовічевіч – про футбол, війну та українських воїнів. Відео

Дякує Збройним Силам України за те, що дозволяють робити улюблену справу. Налаштовує своїх гравців битися на футбольному полі, як воїни на полі бою. Любить і співає український гімн, вільно володіє українською сам, і навчив дітей.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG