Спеціальні потреби

Урядові кроки критикує колишній прем`єр-міністр - 2005-02-22


Київ - 22 лютого. В Україні лунає критика щодо деяких кроків нового уряду. Особливо політики критикують плани реприватизації та адміністративної реформи. Сьогодні декілька заяв з цього приводу зробив екс-прем`єр-міністр країни Валерій Пустовойтенко.

Після президентських виборів Валерій Пустовойтенко вперше з`явився перед пресою. Зараз його партія переживає не кращі часи. Її рейтинг постійно знижується, підтримка Віктора Януковича принесла НДП розкол партії та відділення емократичної платформи, різке скорочення представників у владі та поставило на межу зникнення фракцію, яка блокувалася з промисловцями та підприємцями Кінаха, але не змогла вберегти цей фракційний союз. Нині НДП має знайти чотири депутати, які б хотіли стати членами її фракції, інакше народним демократам доведеться стати юридично неоформленою групою у Раді.

Так само треба вирішувати і питання блокування на виборах. Валерій Пустовойтенко каже, що його партiя готова до самостійної участі у виборчій кампанії, однак не виключає створення блоку з силою Володимира Литвина:

«Перш за все - це повинні бути політичні сили, якi близькi за духом. Я можу сказати, що зараз члени НДП вважають близькою за духом, в ході дискусії визначили Народну партію, яку створив Володимир Литвин».

Сам Пустовойтенко зараз не радить владі конфліктувати зі спікером, попереджаючи, що вона значною мірою залежна від його позиції, хоча б у справі перегляду бюджету.

Лідер НДП нічого не каже про власну опозиційність, однак схильний критично ставитися до деяких рішень уряду. Зокрема до планів адмінреформи, частиною яких є підпорядкування раніше самостійного державного комітету з питань будівництва, та стосовно планів уряду масової реприватизаці.

«В команді, яка сьогодні при владі, президент каже 30 підприємств треба реприватизувати, прокурор - 300, а Тимошенко - 3000. То повинна ж бути якась дія, що тоді робити всю реприватизацію? Ми будемо стояти на захисті тих підприємців, які чесно провели процес приватизації».

Владі Пустовойтенко радить взагалі відмовитися від реприватизації стратегічних об`єктів, як наприклад Криворіжсталi. Також він проти швидкої приватизації Укртелекому. Як людина, яка колись очолювала уряд, він готовий давати свої рекомендації щодо цих питань новому українському уряду.

XS
SM
MD
LG