Спеціальні потреби

Урядові кроки критикує колишній прем`єр-міністр - 2005-02-22


Київ - 22 лютого. В Україні лунає критика щодо деяких кроків нового уряду. Особливо політики критикують плани реприватизації та адміністративної реформи. Сьогодні декілька заяв з цього приводу зробив екс-прем`єр-міністр країни Валерій Пустовойтенко.

Після президентських виборів Валерій Пустовойтенко вперше з`явився перед пресою. Зараз його партія переживає не кращі часи. Її рейтинг постійно знижується, підтримка Віктора Януковича принесла НДП розкол партії та відділення емократичної платформи, різке скорочення представників у владі та поставило на межу зникнення фракцію, яка блокувалася з промисловцями та підприємцями Кінаха, але не змогла вберегти цей фракційний союз. Нині НДП має знайти чотири депутати, які б хотіли стати членами її фракції, інакше народним демократам доведеться стати юридично неоформленою групою у Раді.

Так само треба вирішувати і питання блокування на виборах. Валерій Пустовойтенко каже, що його партiя готова до самостійної участі у виборчій кампанії, однак не виключає створення блоку з силою Володимира Литвина:

«Перш за все - це повинні бути політичні сили, якi близькi за духом. Я можу сказати, що зараз члени НДП вважають близькою за духом, в ході дискусії визначили Народну партію, яку створив Володимир Литвин».

Сам Пустовойтенко зараз не радить владі конфліктувати зі спікером, попереджаючи, що вона значною мірою залежна від його позиції, хоча б у справі перегляду бюджету.

Лідер НДП нічого не каже про власну опозиційність, однак схильний критично ставитися до деяких рішень уряду. Зокрема до планів адмінреформи, частиною яких є підпорядкування раніше самостійного державного комітету з питань будівництва, та стосовно планів уряду масової реприватизаці.

«В команді, яка сьогодні при владі, президент каже 30 підприємств треба реприватизувати, прокурор - 300, а Тимошенко - 3000. То повинна ж бути якась дія, що тоді робити всю реприватизацію? Ми будемо стояти на захисті тих підприємців, які чесно провели процес приватизації».

Владі Пустовойтенко радить взагалі відмовитися від реприватизації стратегічних об`єктів, як наприклад Криворіжсталi. Також він проти швидкої приватизації Укртелекому. Як людина, яка колись очолювала уряд, він готовий давати свої рекомендації щодо цих питань новому українському уряду.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG