Спеціальні потреби

Актуально

Голова Фонду держмайна про (ре)приватизацiю - 2005-02-22

Київ - 22 лютого. Масової реприватизації в Україні не буде, оскільки це лише погіршить ситуацію на інвестиційному ринку, вважає голова Фонду держмайна Михайло Чечетов. В той же час він обіцяє, що до березня уряд підготує нову програму приватизації, розраховану на 3 роки. Програма буде максимально прозора і відкриє нові можливості як для вітчизняних, так і для зарубіжних інвесторів.

Поновлення приватизаційних процесів в Україні відбудеться найближчим часом -- наприкінці лютого або на початку березня. Все залежить лише від згоди уряду, каже голова Фонду держмайна Михайло Чечетов. Поки що ідуть постійні консультації між Фондом та Кабміном. ФДМУ, згідно із задумом уряду, у майбутньому має посилити управлінську функцію та скласти реєстри державної і комунальної власності. Крім того уряд активно працює над програмою приватизації -- Законом про управління державною власністю і урядовою підпрограмою з гучною назвою “Власність народу”. На відміну від попередніх років Кабмін вирішив змінити деякі положення приватизаційної програми. Чечетов наголошує, що тепер інвесторам відкривається більше можливостей:

«Я хочу сказати буквально два-три ключові моменти. По-перше, ми відходимо від промислового інвестора. Тобто будуть відкриті широкі шлюзи для максимальної конкуренції на приватизаційному ринку у випадку проведення конкурсів. Максимально відкриваються шлюзи для інвесторів з далекого, ближнього зарубіжжя, національних і тому подібне».

Проте голова Фонду держмайна підкреслює, що основним завданням Кабміну на сьогодні є підвищення ефективності державних підприємств, з тим щоб держава нарешті могла гідно конкурувати із приватним сектором. В уряді зараз обговорюють кандидатури топ-менеджерів, яких можна б було запросити на державні підприємства та фінансово заохотити. Питання реприватизації поки що вивчаються, проте Чечетов каже, що масової реприватизації в Україні ніколи не буде, бо це негативно вплине на інвестиційний ринок. Скільки підприємств буде реприватизовано, голова Фонду держмайна казати відмовляється, посилаючись на те, що через розголос ці підприємства вже зараз можуть потрапити до фінансової прірви:

«Я не готовий говорити в десятках, чи про порядок цифр; припустимо, це буде два об`єкти, три і далі, оскільки чим більше підприємств будуть задіяні у реверсному механізмі повернення, тим негативніше це буде для інвестиційного ринку України. Тому я думаю те, про що говорив президент -- він як політик, як державний лідер, як людина, яка знає ціну тим процесам, що відбуваються; він розуміє, що переважна більшість відбулась у правовому полі, але у тих випадках, де були порушення, то по ним треба через суд провести процедурний момент».

Що стосується “Криворіжсталі”, то поки що не відомо, якою буде подальша доля цього підприємства. Наскільки доцільним є повернення його державі чи виставлення на черговий конкурс, має вирішувати спеціальна робоча група, до складу якої входять представники Міністерства економіки, Міністерства фінансів та Фонду держмайна України. У будь-якому разі Михайло Чечетов наголошує, що процес реприватизації має відбуватись цивілізовано, у межах закону, а власникам підприємств має бути виплачена компенсація.

Всі новини дня

Німеччина визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Відео

Німеччина визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00

Німецький Бундестаг визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Саміт НАТО в Бухаресті: нова допомога, перспективи членства України. Відео

Саміт НАТО в Бухаресті: нова допомога, перспективи членства України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:06 0:00

Союзники мають мобілізувати якомога більше військової, фінансової та гуманітарної підтримки для України, заявив за результатами другого дня саміту НАТО в Бухаресті генсек Альянсу Єнс Столтенберг, наголосивши, що...

Допомога Україні сьогодні, це – допомога самим собі завтра, кажуть експерти США - Just Security

Про збільшення виробництва HIMARS, які виявилися надзвичайно ефективними в Україні, вдалося домовитися з виробниками, кажуть дослідники.

Допомогти Україні в протистоянні з Росією сьогодні означає для США допомогти самим собі завтра у протистоянні з Китаєм, вважають аналітики вашингтонських дослідницьких установ, які закликають адміністрацію Джо Байдена активніше допомагати Україні перемогти у війні проти Росії.

Війна в Україні відкрила «слабкі місця» США та союзників Америки у підготовці до протистояння «великих держав», вважають колишній посол США в Україні, а нині старший директор Євразійського центру Атлантичної ради Джон Гербст та Дженніфер Кафарелла, керівниця апарату Інституту вивчення війни.

«Надзвичайний російський наступ послужив необхідним тривожним сигналом для Сполучених Штатів і Заходу, щоб підготуватися до потворних потреб цієї нової ери суперництва великих держав. – пишуть дослідники у публікації для спеціалізованого видання Just Security.

Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Атлантичної ради
Джон Гербст, старший директор Євразійського центру Атлантичної ради

Гербст і Кафарелла вважають, що російська віна проти України показує, що Сполучені Штати протягом багатьох років забагато зосереджувалися на «незвичних війнах» на Близькому Сході та в Південній Азії, а тому зробили надто мало, щоб підготуватися до викликів Росії Путіна, чи дій керівництва Китаю.

Нині, як вважають дослідники, «героїчний опір України вторгненню Росії дав Заходу безцінну можливість виправити ці помилки». Коли українські війська призупинили просування російських військ, Сполучені Штати та Європа, на думку Гербста та Кафарелли, почали активно діяти: НАТО та ЄС допомогли Україні зупинити агресію Кремля, покарали Москву санкціями, збільшили витрати на оборону та посилили оборону біля російських кордонів, а також посилили НАТО запланованим вступом Фінляндії та Швеції.

Уперше за багато десятиліть члени НАТО зрозуміли, що на обговорення нової стратегії немає багатьох років, тож діяти треба швидко, зауважують дослідники. І так, як колись у ХХ-му столітті війна в Іспанії стала передвісницею наступних воєн, так російська війна проти України, може показати, до чого потрібно готуватися, кажуть Гербст і Кафарелла.

Слабкі місця – мало снарядів, виробництво не готове виробляти більше

Зокрема з’ясувалося, що війна, яку веде Росія, не схожа на сучасні війни, а більше нагадує тактику Першої світової, коли противника намагалися придушити артилерією. І до такої війни США і союзники не готові, бо якщо вірити підрахункам, опублікованим журналістами, російські війська вистрелюють по 40-50 тисяч снарядів з артилерії щодня, а США виробляють лише 15 тисяч на місяць, а українські війська можуть вистрілити в районі 7 тисяч на день, наводять дослідники дані газети New York Times.

Також виробники виявилися неготовими збільшити виробництво без довгострокових контрактів від Пентагона. «Сполучені Штати вже мають багаторічні затримки на замовлення від союзників на американські ракетні системи Patriot через нестачу сировини та промислових потужностей для виробництва», – пояснюють дослідники. Вони, щоправда, додають, що про збільшення виробництва HIMARS, які виявилися надзвичайно ефективними в Україні, вдалося вже домовитися з виробниками.

На думку дослідників, Китай пильно стежить за розвитком подій, і оцінює спроможність США виправити минулі промахи. Тому, вони вважають, що для того, щоб не допускати більше слабких місць, щоб політика стримування не викликала сумнівів, адміністрація Байдена повинна продемонструвати лідерство. А США повинні зробити все, щоб ця війна стала «першою і єдиною в епоху суперництва великих держав». А шлях до цього, на думку Гербста і Кафарелли, полягає у тому, щоб надати Україні засоби для перемоги у цій війні, включно зі засобами протиповітряної оборони.

«Сполучені Штати та їх союзники повинні надіслати Україні більш досконалі системи озброєння, такі як ракети та артилерія з більшою дальністю до 300 кілометрів (185 миль), а також сучасні танки, щоб витіснити російські сили та досягти завершення цього конфлікту чимшвидше», – пишуть дослідники.

Бо перемога України завдала б «рішучого удару по агресивній зовнішній політиці Путіна та надіслала б Пекіну серйозне попередження». А також, вона б зміцнила зв’язки в альянсі демократичних країн, що, на думку Гербста і Кафарелли, є, можливо, найважливішими елементом для запобігання наступного масштабного конфлікту.

Ріст економіки США перевищив очікування

Фото: крамниця в Нью-Йорку, 25 листопада 2022 року (Photo by Yuki IWAMURA / AFP)

Економіка США росла швидше, ніж прогнозувалось раніше. В середу Бюро економічного аналізу США оприлюднило оцінку зростання ВВП на рівні 2,9% в третьому кварталі для аннуалізованих даних, або 0,7% для квартальних даних.

Бюро покращило свої оцінки, порівняно з попередніми даними озвученими минулого місяця - на рівні 2,6%, замість 2,9%

"Друга оцінка в основному відображує покращення в оцінці споживчих витрат та фіксованих інвестицій, яке дещо компенсувало зниження оцінок приватних інвестицій в запаси. Імпорт, який враховується у ВВП зі знаком "мінус", зменшився більше, ніж оцінювалось раніше", - пояснили в установі.

В другому кварталі економіка США показала падіння на рівні 0,6%, згідно з аннуалізованим показником, або 0,1% на основі квартальних даних.

Економічне зростання було зафіксоване, попри високу інфляцію і створює основу для втілення плану Федерального резерву із подальшого підвищення ставок. Федеральний резерв США вже неодноразово підвищував ставки цього року, намагаючись стримати інфляцію.

Президентка Єврокомісії: «Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини». Відео

Президентка Єврокомісії: «Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

«Росія повинна заплатити за свої жахливі злочини, в тому числі за злочин агресії проти суверенної держави. Росія також повинна заплатити фінансово за вчинене спустошення», - заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Більше

XS
SM
MD
LG