Спеціальні потреби

У Києвi обговорювали вiдставку Зварича i реприватизацiю - 2005-02-24


Київ – 23 лютого. Українські урядовці у середу намагалися знайти порозуміння після неочікуваної відставки міністра юстиції Романа Зварича. Також пiднiмалося питання реприватизацiї.

(Розшифровка розмови Мирослави Гонгадзе з нашою київською кореспонденткою Вiкторiєю Сюмар.)

МГ: Як розв’язався конфлікт у Кабінеті міністрів?

ВС: Власне, прогнозувалося, що ось цій темі буде присвячено все засідання Кабінету міністрів, принаймні вона мала бути головною. Внаслідок маємо декілька речей, які не підлягають сумнівам. Це те, що міністр Зварич залишається на своїй посаді, а прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявляє, що вона не буде скасовувати постанову уряду про ре-експорт нафти. Натомість Зварич продовжує казати про те, що ця постанова не відповідає Конституції і що подібні рішення можуть приймати або президент або парламент, але не уряд – і так певний конфлікт, очевидно, триває.

МГ: Чи піднімалось питання реприватизації? Керівники України називають дуже різні цифри щодо кількості об’єктів, приватизації яких буде переглянуто. Що кажуть з цього приводу?

ВС: Ця тема дійсно дуже актуальна, і на прес-конференції Юлію Тимошенко про це питали, і питання йде про те – як каже прем’єр-міністр – аби скласти чіткий список підприємств, щодо приватизації яких були питання. Однак є ще одне питання, над яким сьогодні думав український уряд, – що далі робити з тими підприємствами. Віктор Ющенко заявив, що всі ці підприємства, які були незаконно приватизовані, будуть виставлені на повторні конкурси. Однак в уряді – і, до речі, раніше про це казала сама прем’єр-міністр Тимошенко – є така ідея, аби залишити деяких з них у власності держави. Уряд зокрема займався тим, аби визначити, як така державна власність мола б бути ефективною. І от, рішення що було схвалено, це те, що половина всього прибутку державних підприємств буде йти на зарплати топ-менеджерам цих підприємств і на зарплату робітникам – а половина буде йти у держбюджет.

XS
SM
MD
LG