Спеціальні потреби

Актуально

Українські революціонери вимагають чесних виборів у Молдові - 2005-02-25

Київ - 25 лютого. Вчора у Братиславі активісти громадянської кампанії ПОРА зустрічалися із Джорджем Бушем у рамках зустрічі американського президента із представниками демократичних рухів Європи. Під час зустрічі координатор ПОРИ Владислав Каськів заявив, що українські рухи не збираються припиняти свою діяльність і мають намір поширювати досвід «помаранчевої революції» на інші пострадянські країни. Сьогодні ПОРА пікетувала посольство республіки Молдова з вимогою забезпечити чесні вибори.

Декілька десятків активістів громадянської кампанії ПОРА сьогодні прийшли до посольства Молдови, аби передати президенту цієї країни Михайлу Вороніну своє звернення. Вибори в Молдові – перші на пострадянському просторі після української революції, і вони далекі від демократичних – переконані українські революціонери. Говорить один з учасникiв акцiї пiд посольством Молдови:

«На жаль ми змушені констатувати обмеження свободи слова та друку, недостатній доступ представників опозиції до контрольованих державою медіа, перешкоджання у вільному вияві своїх поглядів громадянам. Україна у попередні роки також постраждала від подібних утисків демократії».

Відтак Пористи написали пану Вороніну листа, який також адресували ще дев`ятьом його колегам з пострадянського простору, в тому числі і Володимиру Путіну. В листi вони попереджають, що недотримання демократичних норм може призвести до виникнення революційної ситуації. Самі активісти вже зараз діляться досвідом, як зробити революції з колегами з інших країн. Розповідає Андрій Юсов, лідер громадянської організації ПОРА:

«Представники ПОРИ в Молдові на запрошення НДО та партій ділилися досвідом захисту своїх прав та свобод шляхом акцій прямого ненасильницького спротиву. На ці акції гарантує право, міжнародне право. Нам було цікаво, ми вивчали ситуацію в цій країні. Це можна назвати експортом технологій захисту прав і свобод громадян».

Щоправда, листа від ПОРИ та інші подарунки пану Вороніну, серед яких помаранчі, календар з кадрами революції і диск революційних пісень, у посольстві не взяли. Охоронці просто не пустили туди пікетувальників, сказавши, що посол буде пізніше. Попередньо правоохоронці також попередили – знімати на відео приміщення посольства не можна:

- «Трошки пізніше, ми не проти – це ваше право, але трошки пізніше передасте».

- «А пізніше - це коли»?

- «Я думаю, вже десь після обіду».

До речі, звернути увагу на Молдову радив активістам громадських рухів президент США Джордж Буш. У Братиславі координатор ПОРИ Владислав Каськів заявив, на базі ПОРИ може бути створений міжнародний інститут демократії, базований у Києві. Керівники ПОРИ переконані, що їхнє гасло - «Свободу не спинити, свободу не спинити» - не обмежиться кордонами України.

Всі новини дня

До Сан-Дієго на протезування прибули мати з донькою, які постраждали під час обстрілу вокзалу у Краматорську. Відео

Коли 8 квітня росіяни обстріляли переповнений людьми залізничний вокзал Краматорська, загинуло 59 людей, 114 отримали поранення. Зараз до Сан-Дієго прибули мати з донькою, які постраждали від вибухів.

«Я впевнений, що Україна отримає американські літаки» - Тарас Чмут, фонд "Повернись живим" – інтерв’ю. Відео

Як працює віддалена авіабаза США на Алясці. Відео

Як працює віддалена авіабаза США на Алясці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Російська війна в Україні змусила Сполучені Штати відправити додаткові американські війська у Європу для захисту східного флангу НАТО. Втім загроза з боку Росії та Китаю змушує Вашингтон бути обачними не лише на сході від американського континенту, але й з крайньої півночі.

Українські авіатори завершили кількаденний візит до Вашингтона - ексклюзивний коментар. Відео

Українські авіатори завершили кількаденний візит до Вашингтона, де зустрілися з американськими конгресменами та сенаторами.

Підсумки саміту G7 для України. Відео

Підсумки саміту G7 для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:47 0:00

“Огидним варварством" назвав Джо Байден недільні обстріли житлових будівель у Києві. Про це він сказав на полях саміту «Групи семи», який в ці дні триває у Німеччині.

Більше

XS
SM
MD
LG