Актуально
На «Євробаченнi» Україна спiватиме «Пiсню свободи» - 2005-03-02
Київ - 2 березня. Гімн помаранчевої революції «Разом нас багато» дістане назву «Пісня Свободи», а її виконавці, виступаючи на «Євробаченні», постараються передати енергетику Майдану. Про це заявили переможці відбіркового конкурсу за право представляти Україну на «Євробаченні» – івано-франківський гурт «Гринджоли».
Прес-конференція гурту “Гринджоли” проходила під скандування пікетників, які на вулиці вигукували ім`я достойнішої, з їх погляду, кандидатури на конкурс “Євробачення” - Анi Лорак.
З два десятка молодих людей тримали в руках транспаранти “Українська соціал-демократична молодь”, “Без Ані Лорак Євробаченню не бути” та “Конкурс – ганьба!”. Жоден з посланців молодої української соціал-демократії не брав, однак, гріха на душу твердити, що відбірковий конкурс був нечесний або що “Гринджоли” – поганий гурт.
«А насчот “Гринджол”, то я нічого не маю проти, ми також були учасниками революції», - сказав один з учасникiв акцiї. У фінальному турі конкурсу за право представляти Україну на “Євробаченні”, що відбувся 27 лютого в прямому ефірі Першого національного, за пісню “Разом нас багато” проголосувало 2000 глядачів. “Гринджоли”, приєднавшись до конкурсу на його фінальному етапі, на 200 голосів обійшли найбільш імовірну до того претендентку – співачку Ані Лорак. Продюсер українського відбіркового туру "Євробачення" Олена Мозгова категорично стверджує: “підтасування з голосами не було”. Як нагадує вона у статті в газеті “День” за 2 березня, Руслана Лижичко поїхала на "Євробачення-2004 взагалі" без жодного конкурсу. Цього ж разу вперше пішли на експеримент, надавши народові право самому вибрати конкурсанта від України. І телеглядачі висловились “за” “Гринджоли”.
Гімн помаранчевої революції, що здобув шалену популярність у дні Майдану, багато хто вважає більше ніж піснею – культурним явищем. І каже, що це єдиний шанс для України вдруге вибороти перемогу на «Євробаченні».
Як каже президент рекордингової компанії “Юкрейніан рекордс”, що записала диск гурту, Андрій Даховський, "[переклад з росiйської] що потрібно для Євробачення – потрібен позитивний заряд, незвичність і часточка етнічної сутності країни, яка представляє цю пісню. На Євробаченні не має жодних шансів щось, зроблене під копію чогось”.
Як додає Даховський, пісня вже зараз популярна у Польщі, її співають у Голландії, Швеції, США. А до конкурсу Євробачення, який відбудеться в Києві 19 травня, “Гринджоли” планують ще більше “розкрутити” пісню під час фестивалю у Польщі та Всесвітнього турне у Сполучених Штатах, Канаді, Австрії. Над “картинкою”, щоб вийшло якісне телешоу, попрацюють стилісти; в Лондоні запишуть кліп; а текст збираються перекласти на англійську мову – найбільше суперечок точиться зараз навколо перекладу рядка, дуже заглибленого в контекст останніх українських виборів -- “Ми не бидло, ми не козли”.
Як кажуть учасники гурту “Гринджоли”, запрошення взяти участь у відбірковому конкурсі стало для них несподіванкою, і лише зараз вони вповні відчули тягар відповідальності. Роман Калин і Роман Костюк кажуть, що пісня, яку вони співатимуть на Євробаченні, ймовiрно буде «Піснею свободи», і в ній вони спробують передати енергетику Майдану:
Роман Калин: «Пісня буде, скоріш за все, називатися Піснею свободи, або Піснею вільних людей».
Роман Костюк: «І ми постараємось в своєму лиці передати всю енергетику Майдану. Так само як мене питали – що ви будете робити на сцені, коли конкурс був. В мене була одна відповідь: передавати енергетику Майдану, все»!
Всі новини дня
Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео
Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.
Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео
У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.
- Голос Америки
"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.
Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.
Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.
Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."
Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.
Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.
Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео
Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.
Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео
Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.
Форум