Спеціальні потреби

Актуально

Мороз i Литвин: конфлiкт на тлi справи Гонгадзе - 2005-03-03

Київ - 3 березня. Активізація розслідування справи Гонгадзе призвела до протистояння лідерів двох політичних сил: послідовного правдошукача соціаліста Олександра Мороза і можливого фігуранта у цій резонансній справі, а нині спікера парламенту, голови Народної партії Володимира Литвина. Конфлікт був викликаний вимогою соціалістів долучити до слідства плівки Мельниченка, де ймовiрно записаний і голос нинішнього спікера.

Мороз копає під Литвина, -- так витлумачили деякі політики настійливе наполягання лідера соціалістів долучити до слідства у справі Гонгадзе плівки Мельниченка, де фігурує голос, схожий на голос нинішнього голови Верховної Ради. Що спікерське крісло Володимира Литвина є для нього метою, Олександр Мороз категорично заперечує:

«Я офіційно заявляю: якби сьогодні навіть виникла така ситуація, що потрібно було б вирішувати питання про заміну Литвина на посаді спікера, я би відмовився від такої пропозиції, навіть якби крісло було взагалі вільне. Я розумію, що за рік до виборів займатися комбінаціями щодо заміни керівництва Верховної Ради, заміни керівників комітетів і так далі, це все велика дурниця. Володимир Литвин як голова парламенту це в нинішній момент адекватна кандидатура повністю».

За словами Мороза, Литвин фігурував в епізоді з Гонгадзе, так би мовити, “за посадою” і не фігурувати просто не міг. Нинішній же конфлікт, який приписують двом політикам, він називає “надуманим”.

Думку цілком поділяє і Володимир Литвин, який також твердить: ніякого протистояння нема. Проте, на відміну від Мороза, який вимагає долучити до слідства у справі Гонгадзе епізод, що стосується Гонгадзе, i виступає проти оприлюднення всіх плівок Мельниченка у повному обсязі – за його словами, “оприлюднення всіх записів суспільної користі не принесе, бо люди були б засмучені, побачивши, що являла собою влада в Україні”, -- на відміну від такої позиції Володимир Литвин закликає якщо вже оприлюднювати, то все і про всіх:

«От хай погодинно, якщо з 98 року писали, хай візьмуть і оприлюднять. Я не для того кажу це, що всі були засвічені, бо в кабінеті поперебувало багато людей, а тоді можна мати цілісну картину, встановити відповідну істину».

Володимир Литвин заявляє також – замість правового процесу в Україні намагаються розпочати політичний. Нинішній голова Верховної Ради, голос якого разом з голосами Кучми, Кравченка та Деркача ймовiрно фігурує на плівках Мельниченка в епізодах “замовлення Гонгадзе”, сьогодні висловлює сумнів в істинності плівок і заперечує будь-яку свою причетність до цієї справи – за словами Литвина, для цього у нього не було мотивів:

«Ну невже таке могло бути. Шановні колеги, до межі відверто: Якби я відчував свою провину, мене в Україні б уже не було», - зазначив спiкер Литвин.

Всі новини дня

UMANA відправила Україні 350 тонн медичної допомоги за останні півроку. Відео

UMANA відправила Україні 350 тонн медичної допомоги за останні півроку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:38 0:00

350 тонн медичної допомоги за останні півроку відправила в Україну громадська організація з Чикаго UMANA – Українське лікарське товариство Північної Америки. Дефібрилятори, антибіотики, ліжка, машини швидкої допомоги – все це у контейнерах щотижнево відправляють в Україну. 

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

США нададуть підтримку українському бізнесу на Заході країни. Документ про це сьогодні підписали Банк Львів та Фінансова корпорація розвитку США. Йдеться про угоду на 15 мільйонів доларів кредитних ресурсів. З посадовцями у Львові розмовляла Мирослава Гонгадзе.

Громадські організації, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією в США. Відео

Представники 4 громадських організацій, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією Сполучених Штатів. На слуханнях були присутні представники як з України, так і зі США та Литви. Волонтери наголосили, що допомога Заходу часто є недостатньо швидкою.

Американку Бріттні Ґрайнер обміняли на росіянина Віктора Бута – деталі з Білого дому. Відео

США обміняли увʼязнену в Росії американську баскетболістку Бріттні Ґрайнер на Віктора Бута – росіянина, який відбував термін у США за торгівлю зброєю. Більше про важливість цієї події та деталі з Білого дому – розповідає Юлія Ярмоленко.

Дві гуманітарні організації були обстріляні у Донецьку – речник ООН

Власниця зруйнованої квартири збирає свої речі в житловому будинку, який постраждав від обстрілу під війни Росії проти Україн. Донецьк, що на підконтрольній Росії території України, 6 грудня 2022 року. REUTERS/Олександр Ермоченко

Щонайменше дві гуманітарні неурядові організації були вражені під час атак на місто Донецьк, люди в будівлях не пострадждали, але одна людина була вбита поруч з будинком і одна поранена, речник ООН повідомив журналістам.

Під час щоденного брифінгу у четвер, 8 грудня, речник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік повідомив про напад у підконтрольній Росії частині Донецька, який стався цього тижня.

«Наші колеги з гуманітарних організацій повідомили нам, що офіси щонайменше двох гуманітарних неурядових організацій були вражені під час атак на місто Донецьк, у частині країни, яка зараз знаходиться під контролем Росії. Ці інциденти відбулися 5 і 6 грудня, і в одну з будівель двічі вдарили два дні поспіль», – сказав Дюжаррік під час брифінгу, повідомляє кореспондентка англомовної редакції «Голосу Америки».

Як зазначив представник ООН, за словами працівників гуманітарних організацій, внаслідок обстрілів постраждали не лише об’єкти, які зазвичай використовуються для роздачі допомоги, але й транспортні засоби організацій, які там перебували.

«Співробітники гуманітарної допомоги були на місці та готували пакунки з допомогою для роздачі, коли обстріляли будівлі. Всередині будівель ніхто не постраждав, але за їхніми межами атаки призвели до загибелі принаймні одного мирного жителя та ще одного поранено», – сказав речник ООН.

Посилаючись на колег, він наголосив, що «міжнародне гуманітарне право чітко говорить про те, що атаки ніколи не повинні бути спрямовані на цивільних осіб або цивільну інфраструктуру, і необхідно вживати постійних заходів, щоб оминати їх».

Відповідаючи на питання про те, чи відомо, хто вчинив обстріл, Дюжаррік сказав, що органзація не має «ні повноважень, ні присутності, ні можливості» проводити розслідування. Він також не назвав самі гуманітарні організації, чиї приміщення постраждали від обстрілів. «Незважаючи на це, ми знаємо результат», – додав речник ООН.

Як повідомили ЗМІ на підконтрольній Росії території Донбасу, українські сили з установок «Град» у ці дні проводили обстріли Київського та Куйбишівського районів Донецька, в результаті яких загинуло шестеро людей.

Центр стратегічних комунікацій при Міністерстві культри та інформації України заявив 6 грудня, що російській війська «вкотре обстріляли Донецьк і звинуватили Україну».

«6 грудня окупаційна влада Донецька заявила, що ЗСУ обстріляли місто та вбили шістьох людей. Але це – неправда», – мовиться у повідомленні, опублікованому на сторінці відомства у Facebook.

«Якщо звернути увагу на розташування місць прильотів, стає очевидним, що запуски відбувалися з окупованої території. ЗСУ аж ніяк не могли завдати такого удару зі своїх позицій. Адже тоді снаряду довелося би розвертатися на 180 градусів у повітрі, а це – неможливо», – мовиться у повідомленні.

«Голос Америки» не може незалежно перевірити цю інформацію.

За даними ООН, через війну понад 14 мільйонів українців стали вимушеними переселенцями, з них 6,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб в Україні та понад 7,8 мільйона біженців, зареєстрованих по всій Європі.

Згідно зі звітом УВКПЛ ООН з прав людини, з початку вторнення Росії станом на 6 грудня в Україні постраждала 17 181 особа з числа цивільного населення, 6 702 цивільних було вбито, але представники організації кажуть, що «реальні втрати набагато більші».

Минулого місяця заступниця речника ООН на брифінгу в Нью-Йорку повідомила, що з лютого 2022 року «працівники гуманітарних організацій надали критично важливу допомогу та послуги захисту приблизно 13,5 мільйонам людей у всіх регіонах України».

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Більше

XS
SM
MD
LG