Спеціальні потреби

Мороз i Литвин: конфлiкт на тлi справи Гонгадзе - 2005-03-03


Київ - 3 березня. Активізація розслідування справи Гонгадзе призвела до протистояння лідерів двох політичних сил: послідовного правдошукача соціаліста Олександра Мороза і можливого фігуранта у цій резонансній справі, а нині спікера парламенту, голови Народної партії Володимира Литвина. Конфлікт був викликаний вимогою соціалістів долучити до слідства плівки Мельниченка, де ймовiрно записаний і голос нинішнього спікера.

Мороз копає під Литвина, -- так витлумачили деякі політики настійливе наполягання лідера соціалістів долучити до слідства у справі Гонгадзе плівки Мельниченка, де фігурує голос, схожий на голос нинішнього голови Верховної Ради. Що спікерське крісло Володимира Литвина є для нього метою, Олександр Мороз категорично заперечує:

«Я офіційно заявляю: якби сьогодні навіть виникла така ситуація, що потрібно було б вирішувати питання про заміну Литвина на посаді спікера, я би відмовився від такої пропозиції, навіть якби крісло було взагалі вільне. Я розумію, що за рік до виборів займатися комбінаціями щодо заміни керівництва Верховної Ради, заміни керівників комітетів і так далі, це все велика дурниця. Володимир Литвин як голова парламенту це в нинішній момент адекватна кандидатура повністю».

За словами Мороза, Литвин фігурував в епізоді з Гонгадзе, так би мовити, “за посадою” і не фігурувати просто не міг. Нинішній же конфлікт, який приписують двом політикам, він називає “надуманим”.

Думку цілком поділяє і Володимир Литвин, який також твердить: ніякого протистояння нема. Проте, на відміну від Мороза, який вимагає долучити до слідства у справі Гонгадзе епізод, що стосується Гонгадзе, i виступає проти оприлюднення всіх плівок Мельниченка у повному обсязі – за його словами, “оприлюднення всіх записів суспільної користі не принесе, бо люди були б засмучені, побачивши, що являла собою влада в Україні”, -- на відміну від такої позиції Володимир Литвин закликає якщо вже оприлюднювати, то все і про всіх:

«От хай погодинно, якщо з 98 року писали, хай візьмуть і оприлюднять. Я не для того кажу це, що всі були засвічені, бо в кабінеті поперебувало багато людей, а тоді можна мати цілісну картину, встановити відповідну істину».

Володимир Литвин заявляє також – замість правового процесу в Україні намагаються розпочати політичний. Нинішній голова Верховної Ради, голос якого разом з голосами Кучми, Кравченка та Деркача ймовiрно фігурує на плівках Мельниченка в епізодах “замовлення Гонгадзе”, сьогодні висловлює сумнів в істинності плівок і заперечує будь-яку свою причетність до цієї справи – за словами Литвина, для цього у нього не було мотивів:

«Ну невже таке могло бути. Шановні колеги, до межі відверто: Якби я відчував свою провину, мене в Україні б уже не було», - зазначив спiкер Литвин.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG