Спеціальні потреби

Актуально

До США прибули черговi учасники програми «Вiдкритий свiт» - 2005-03-03

Київ - 3 березня. Програма «Відкритий світ» надає можливість новим політичним та громадським лідерам дізнатися про демократичні процеси та розвиток вільного підприємництва в Сполучених Штатах. Щойно до Вашингтона прибула чергова група учасників цієї програми з України.

До Сполучених Штатів прибула велика група учасників програми “Відкритий світ” з України. Серед них - журналісти, представники недержавних та громадських організацій, викладачі, юристи. Десять днів вони проведуть у різних містах США, знайомлячись із розвитком недержавних організацій, преси та виборчими процесами. Програма "Відкритий світ" була заснована Конгресом шість років тому. Але на Україну її поширили в 2003. Експерт Лабораторії законодавчих ініціатив з Києва Анжела Євгеньєва в Україні спеціалізується у виборчому законодавстві. У неї десятки публікацій на цю тему, зокрема й порівняльний аналіз різних виборчих систем. В Сполучених Штатах вона хоче ближче познайомитися з тим, про що, як правило, не пишуть в газетах:

«Література нам дає доступ до інформації – як відбуваються вибори. Часом ми маємо доступ до інформації в ЗМІ – відбулися вибори, ось такі-то резульати. Але технічні питання, зокрема як відбуваєсться електронне голосування [це те, чого в Україні поки що взагалі немає]. Ставлення людей до виборів – наскільки вони вмотивовано йдуть і переконано на голосування – такі речі, як правило в ЗМІ не висвітлюються. Тому що це надто дрібні і специфічні питання, які не цікавлять суспільство загалом. Безпосередні контакти з людьми і організаціями, які причетні до організациії виборів, допоможуть нам краще зрозуміти, як відбуваються вибори в США і можливо щось перенести сюди.

Анжела Євгеньєва, як і більшість учасників програми, ніколи не була в США. Це одна із умов конкурсу, який проводили організатори. Відбір кандидатів проводився за участю українських урядових організацій та американських дипломатів у Києві.

Програма “Відкритий світ” фінансуєтся урядом Сполучених Штатів. Але матеріальну допомогу надають і приватні бізнеси. Віце-президент нафтової компанії ТНК ВР – Україна Юлія Семенко переконана, що такі обміни в перспективі дадуть віддачу:

«Якщо люди, з якими ми спілкуємося з органів влади будь-яких рівнів, ознайомляться з сучасними технологіями, тими підходами, які використовуються урядом США, нам буде простіше говорити з ними однією спільною мовою. Ми будемо запроваджувати нові технології, вони будуть володіти новими підходами – нам просто буде легше порозумітися».

Прийматимуть учасників – партнерські організації . Вони планують та координують зустрічі, організовують для гостей побут і розваги, а також готують культурну та соціальну програми. Більшість українських делегатів проживатимуть в американських сім`ях, що допоможе американцям й українцям дізнатися більше про кожну з країн.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG