Спеціальні потреби

Глава ОБСЄ: Україна серед найсильнiших кандидатів на вступ до ЄС - 2005-03-07


Вашингтон - 6 березня. «Україна є одним із найсильніших кандидатів на вступ до Європейського Союзу». Такий погляд під час відвідин штаб-квартири «Голосу Америки» у Вашингтоні висловив голова Організації з безпеки та співробітництва в Європі Димитрій Рупель. Він поділився також кількома іншими думками щодо України.

Міжнародна спільнота, а зокрема ОБСЄ, у проведенні чесних та прозорих виборів в Україні бачили ознаку початку демократичних зрушень. Наразі попереду важка праця, каже голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Словенії Димитрій Рупель».

«Це величезний об'єм роботи для президента Ющенка, прем'єр-міністра Тимошенко та інших політичних лідерів України, які насправді є особами широкого бачення. Україна перш за все має приділити увагу економічним процесам, залученню міжнародних інвестицій, збільшенню ринку, модернізації та приватизації економіки. Адже, демократичні процеси безпосередньо пов'язані з економічними перетвореннями. Перебуваючи в Україні, я побачив справжнє бажання уряду працювати в цьому напрямку. І я дуже надіюсь, що ці процеси продовжуватимуться».

Пан Рупель наголосив, що ОБСЄ і надалі співпрацюватиме з Україною у напрямку її становлення як демократичної та розвинутої держави:

«ОБСЄ нікуди не піде, якщо Україна її потребуватиме. ОБСЄ є великою організацією з потужними ресурсами. Україна, однак, є яскравим прикладом успішно проведеної місії. На сьогодні вона потребує менше уваги, оскільки демократичні процеси, які відбуваються останнім часом, мають глибинний характер».

Окремо Димитрій Рупель зупинився на питанні відносин Україна-ЄС:

«Безумовно, Україна є одним з найсильніших кандидатів у членство в ЄС вже в найближчому майбутньому. Я бачу подальше розширення ЄС. І якщо Україна приєднається до ЄС, для української нації відкриється велика кількість нових можливостей. В мене великі надії щодо України», - зазначив Димитрій Рупель.

XS
SM
MD
LG