Спеціальні потреби

Актуально

Глава ОБСЄ: Україна серед найсильнiших кандидатів на вступ до ЄС - 2005-03-07

Вашингтон - 6 березня. «Україна є одним із найсильніших кандидатів на вступ до Європейського Союзу». Такий погляд під час відвідин штаб-квартири «Голосу Америки» у Вашингтоні висловив голова Організації з безпеки та співробітництва в Європі Димитрій Рупель. Він поділився також кількома іншими думками щодо України.

Міжнародна спільнота, а зокрема ОБСЄ, у проведенні чесних та прозорих виборів в Україні бачили ознаку початку демократичних зрушень. Наразі попереду важка праця, каже голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Словенії Димитрій Рупель».

«Це величезний об'єм роботи для президента Ющенка, прем'єр-міністра Тимошенко та інших політичних лідерів України, які насправді є особами широкого бачення. Україна перш за все має приділити увагу економічним процесам, залученню міжнародних інвестицій, збільшенню ринку, модернізації та приватизації економіки. Адже, демократичні процеси безпосередньо пов'язані з економічними перетвореннями. Перебуваючи в Україні, я побачив справжнє бажання уряду працювати в цьому напрямку. І я дуже надіюсь, що ці процеси продовжуватимуться».

Пан Рупель наголосив, що ОБСЄ і надалі співпрацюватиме з Україною у напрямку її становлення як демократичної та розвинутої держави:

«ОБСЄ нікуди не піде, якщо Україна її потребуватиме. ОБСЄ є великою організацією з потужними ресурсами. Україна, однак, є яскравим прикладом успішно проведеної місії. На сьогодні вона потребує менше уваги, оскільки демократичні процеси, які відбуваються останнім часом, мають глибинний характер».

Окремо Димитрій Рупель зупинився на питанні відносин Україна-ЄС:

«Безумовно, Україна є одним з найсильніших кандидатів у членство в ЄС вже в найближчому майбутньому. Я бачу подальше розширення ЄС. І якщо Україна приєднається до ЄС, для української нації відкриється велика кількість нових можливостей. В мене великі надії щодо України», - зазначив Димитрій Рупель.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG