Спеціальні потреби

Глава УГКЦ Гузар закликає своїх віруючих у США вiдчути єдність - 2005-03-07


Вашингтон – 7 березня. Цими вихідними у Вашингтоні перебував Верховний архієпископ та кардинал Української греко-католицької церкви блаженніший Любомир Гузар. Віруючих очолюваної ним церкви у США вiн закликав вiдчути єдність.

Для Української Школи у Вашингтоні минула субота була особливою. До дітей, батьків та вчителів промовляв глава Української Греко-католицької церкви блаженніший Любомир Гузар. Серед іншого кардинал Гузар говорив про важливість для української громади як в Америці, так і в інших країнах світу, зберігати єдність:

«Є важливим відчути, що ми є одна церква. І це незалежно від того, чи знають люди українську мову, володіють чи ні. Щоб вони відчули, що вони є частиною церкви, яка має свій осередок в Україні. Але має своїх віруючих і в Америці, і в Канаді, і в Австралії. Одним словом, що ми є одне».

Така єдність, впевнений кардинал Гузар, може існувати тільки за умов національної свідомості віруючих:

«На чужині, поза межами України, кожен мусить себе запитати: а хто я є? Звідки я походжу? Що я з собою несу? Що я собою представляю?»

Глава Української греко-католицької церкви також згадав про нещодавні зміни у супільному та політичному житті України. На його думку, ці процеси, які відбуваються, безперечно сприятимуть зміцненню свідомості українців як в Україні, так і поза її межами:

«Останніми часами дуже цікаво. Оця помаранчева революція, яка Україну поставила у центр уваги. Значить, я вже маю з чим ідентифікуватись».

Історично склалося так, що діяльність Греко-католицької церкви поза межами України мало перш за все патріотичний характер. Оскільки в Україні за радянських часів греко-католицька віра переживала переслідування, саме на відродження та підтримку існування своєї церкви в Україні були направлені зусилля греко-католицької української діаспори. Наразі, мабуть, настав час зосередитись на самій вірі, на зміцненнi духовних цінностей віруючих української діаспори, вважає Любомир Гузар:

«Ми мусимо один одному допомагати. Українська церква в діаспорі мусить в першу чергу допомагати собі. Значить, стояти сильно. А Україна може тут допомогти дуже виразно. В різні способи. Чи через осіб, обмін поїздок, присутністю людей з України, можливість літератури. Навіть варто саме існування української держави».

Наступного дня Блаженніший Любомир Гузар відправив службу у мiсцевiй українськiй греко-католицькiй церкві Святої Трійці бiля Вашингтона.

XS
SM
MD
LG