Спеціальні потреби

Ексклюзив: Микола Мельниченко про смерть Кравченка - 2005-03-08


Коментуючи смерть колишнього міністра внутрішніх справ України Юрiя Кравченка, Микола Мельниченко говорить, що з нею обривається ланцюг, який пов`язує екс-президента Кучму iз справою Гонгадзе. Про це вiн сказав в iнтерв`ю «Голосу Америки». Нагадаємо, що припущення щодо причетності до смерті Гонгадзе найвищих українських посадовцiв з’явилися після публікації перших уривків записів, таємно зроблених екс-майором Мельниченком у кабінеті Леоніда Кучми. На записах голос, схожий на голос Кравченка, обіцяє тодішньому президенту розібратися з журналістом. Кучма називає записи змонтованими.

Розшифровка інтерв`ю Зореслава Байдюка з Миколою Мельниченком:

ЗБ: Що, на вашу думку, трапилося з Кравченком?

МM: Ну, трапилось те, про що я ранiше попереджав, що ланцюг, який веде до Кучми – вiн обривається. І обривається свідомо з вини генерального прокурора Піскуна.

ЗБ: Справа Гонгадзе набрала особливого розголосу в останні дні. Що, на вашу думку, взагалі відбувається в України навколо вбивства журналіста?

ММ: Взагалі, йде процес, який спрямований на те, щоби Кучма , Литвин, Деркач і раніше Кравченко – але на жаль він уже загинув – щоб вони уникнули відповідальності. I генеральний прокурор Піскун усе робить для того, щоб Кучма і Литвин уникнули відповідальності. Те, що зробив генеральний прокурор Піскун, заявивши на прес-конференції про те, що Кравченко буде викликаний на допит, це – на моє глибоке переконання – було попередження Кравченку, [що] його термін закінчується.

ЗБ: Зараз в України розпалилися палкі дебати стосовно того, чи потрібно публікувати всі ваші записи, чи ні. Що ви особисто думаєте з цього приводу?

ММ: Я хочу навести один приклад: Я був учасником палкої дискусії між Григорієм Омельченком – я дуже вдячний за те, що він так багато зробив і, ризикуючи своїм життям, ішов на кроки – та Олександром Єльяшкевичем. Дискусія була в тому, чи потрібно публікувати і давати офіційно в комісію Омельченка, всі докази по справі Єльяшкевича -- там, де є замовлення на убивство Єльяшкевача, де доповідь по всьому іншому. Омельченко наполягав на тому, щоб усі факти надати, а Єльяшкевич казав «ні, нi в якому разі, не можна злочинцям давати факти, що вони знищили речові докази». І, ми як бачимо, життя переконує в тому, що Єльяшкевич все таки був правий. Не можна зараз надавати всі докази. Потрібно щоб слідство мало i розслідувало, і потім приймало рішення, коли і що оприлюднювати – але слідство не при генеральному прокурору Піскуну, тому що генеральний прокурор Піскун був поставлений лише з однією метою: щоб Кучма уникнув відповідальності, що відбувається зараз, [як] ми бачимо.

ЗБ: Чи боїтеся ви особисто за власну безпеку в даній ситуації?

ММ: Я вже давно нічого не боюся, але я хочу довести справу до кінця. Справа, яка перетворилася в справу мого життя -- це покарання злочинців, які пограбували Україну, які довели до такого жалюгiдного стану нашу цвітучу батьківщину, які займалися вбивствами. Я переконаний, що це потрібно довести до кінця і тому я зараз особливо приділяю увагу своїй безпеці.

ЗБ: У цій даній ситуації – яке місце, на вашу думку, займає Віктор Ющенко?

ММ: Я глибоко переконаний в тому, що Віктор Ющенко бажає розслідувати це. Я переконаний, що він це обов’язково зробить – це його справа честі, і не тільки тому, що ті резонанснi справи як напад на Єльяшкевича і вбивство Гонгадзе були під час виконання Ющенком обов’язків прем’єр-міністра. Я вірю в те, що він хоче це зробити як чесна, моральна й порядна людина. Він це зробить, але йому потрібно допомогти тому, що такі люди як Піскун просто підставляють президента Ющенка і потрібно все зробити для того, щоб ця справа, нарешті, рухалася. До речі, у нас запланована зустріч із Олександром Єльяшкевичем в Європі із однією із високопосадових осіб України, про що ми повинні поспілкуватися і прийняти відповідні рішення до того, щоб прискорити [розслiдування цієї] справи.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG