Спеціальні потреби

Актуально

Ексклюзив: Микола Мельниченко про смерть Кравченка - 2005-03-08

Коментуючи смерть колишнього міністра внутрішніх справ України Юрiя Кравченка, Микола Мельниченко говорить, що з нею обривається ланцюг, який пов`язує екс-президента Кучму iз справою Гонгадзе. Про це вiн сказав в iнтерв`ю «Голосу Америки». Нагадаємо, що припущення щодо причетності до смерті Гонгадзе найвищих українських посадовцiв з’явилися після публікації перших уривків записів, таємно зроблених екс-майором Мельниченком у кабінеті Леоніда Кучми. На записах голос, схожий на голос Кравченка, обіцяє тодішньому президенту розібратися з журналістом. Кучма називає записи змонтованими.

Розшифровка інтерв`ю Зореслава Байдюка з Миколою Мельниченком:

ЗБ: Що, на вашу думку, трапилося з Кравченком?

МM: Ну, трапилось те, про що я ранiше попереджав, що ланцюг, який веде до Кучми – вiн обривається. І обривається свідомо з вини генерального прокурора Піскуна.

ЗБ: Справа Гонгадзе набрала особливого розголосу в останні дні. Що, на вашу думку, взагалі відбувається в України навколо вбивства журналіста?

ММ: Взагалі, йде процес, який спрямований на те, щоби Кучма , Литвин, Деркач і раніше Кравченко – але на жаль він уже загинув – щоб вони уникнули відповідальності. I генеральний прокурор Піскун усе робить для того, щоб Кучма і Литвин уникнули відповідальності. Те, що зробив генеральний прокурор Піскун, заявивши на прес-конференції про те, що Кравченко буде викликаний на допит, це – на моє глибоке переконання – було попередження Кравченку, [що] його термін закінчується.

ЗБ: Зараз в України розпалилися палкі дебати стосовно того, чи потрібно публікувати всі ваші записи, чи ні. Що ви особисто думаєте з цього приводу?

ММ: Я хочу навести один приклад: Я був учасником палкої дискусії між Григорієм Омельченком – я дуже вдячний за те, що він так багато зробив і, ризикуючи своїм життям, ішов на кроки – та Олександром Єльяшкевичем. Дискусія була в тому, чи потрібно публікувати і давати офіційно в комісію Омельченка, всі докази по справі Єльяшкевича -- там, де є замовлення на убивство Єльяшкевача, де доповідь по всьому іншому. Омельченко наполягав на тому, щоб усі факти надати, а Єльяшкевич казав «ні, нi в якому разі, не можна злочинцям давати факти, що вони знищили речові докази». І, ми як бачимо, життя переконує в тому, що Єльяшкевич все таки був правий. Не можна зараз надавати всі докази. Потрібно щоб слідство мало i розслідувало, і потім приймало рішення, коли і що оприлюднювати – але слідство не при генеральному прокурору Піскуну, тому що генеральний прокурор Піскун був поставлений лише з однією метою: щоб Кучма уникнув відповідальності, що відбувається зараз, [як] ми бачимо.

ЗБ: Чи боїтеся ви особисто за власну безпеку в даній ситуації?

ММ: Я вже давно нічого не боюся, але я хочу довести справу до кінця. Справа, яка перетворилася в справу мого життя -- це покарання злочинців, які пограбували Україну, які довели до такого жалюгiдного стану нашу цвітучу батьківщину, які займалися вбивствами. Я переконаний, що це потрібно довести до кінця і тому я зараз особливо приділяю увагу своїй безпеці.

ЗБ: У цій даній ситуації – яке місце, на вашу думку, займає Віктор Ющенко?

ММ: Я глибоко переконаний в тому, що Віктор Ющенко бажає розслідувати це. Я переконаний, що він це обов’язково зробить – це його справа честі, і не тільки тому, що ті резонанснi справи як напад на Єльяшкевича і вбивство Гонгадзе були під час виконання Ющенком обов’язків прем’єр-міністра. Я вірю в те, що він хоче це зробити як чесна, моральна й порядна людина. Він це зробить, але йому потрібно допомогти тому, що такі люди як Піскун просто підставляють президента Ющенка і потрібно все зробити для того, щоб ця справа, нарешті, рухалася. До речі, у нас запланована зустріч із Олександром Єльяшкевичем в Європі із однією із високопосадових осіб України, про що ми повинні поспілкуватися і прийняти відповідні рішення до того, щоб прискорити [розслiдування цієї] справи.

Всі новини дня

Лідери "Групи семи" домовились про ембарго на російське золото -ЗМІ

Фото: золоті зливки  (Photo by Девід Грей / AFP)

Президент США Джо Байден а також інші лідери "Групи семи" домовились запровадити ембарго на російське золото, повідомляють Reuters, CNN, Bloomberg з посиланням на осіб наближених до переговорів.

G7 планує оголосити про заборону на імпорт російського золота на саміті, що починається в неділю в Німеччині. У США ембарго введе в дію рішення Міністерства фінансів США, яке установа планує видати у вівторок, пише Bloomberg.

Після того, як Лондонська асоціація зливків виключила Росію із своїх котирувань, значна частина країн перестала купувати російське золото. Однак, в травні до Швейцарії надійшло майже три тонни російського золота, що могло свідчити про послаблення неформальних обмежень, пише Bloomberg. Також, за повідомленнями російських ЗМІ, російска влада заявила цього тижня про плани створити резерви коштовних металів для швидкої мобілізації у час війни.

Майже 10% видобутку золота в світі припадає на Росію. США та союзники запровадили масштабні санкції проти Росії, через її вторгнення до України.

Експерти роблять висновки про перші уроки великої війни, і про те, що означають вони для майбутнього озброєнь. Відео

Українці, як неодноразово зазначали у Пентагоні, дуже успішно використовують нову зброю, і особливо креативно - дрони. Після чотирьох місяців повномасштабної війни, експерти роблять висновки про перші уроки великої війни, і про те, що означають вони для майбутнього озброєнь.

«Герої не вмирають». Прем’єра короткометражного фільму Сергія Лисенка

«Герої не вмирають». Прем’єра короткометражного фільму Сергія Лисенка
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:23 0:00

Сергію Марущаку було 29 років. Він не встиг створити сім’ю, але вже будував дім для майбутньої дружини та дітей. Старший солдат першої окремої танкової бригади загинув під Харковом - його машина підірвалася на міні.

"Це врятує життя" - Байден підписав важливий закон щодо обігу зброї у США

Фото: президент США Джо Байден підписує закон, що посилює контроль над обігом зброї у США, 25 червня 2022 року. REUTERS/Елізабет Франц

ВАШИНГТОН (AP) — Президент Джо Байден у суботу підписав наймасштабніший за останні десятиліття закон про протидію збройному насильству. Закон підтримали обидві провідні партії США, завдяки компромісу, досягнутому на тлі масових стрілянин, що відбулись останнім часом, включаючи вбивство 19 учнів і двох вчителів у початковій школі Техасу.

"Це врятує життя", - сказав Байден у Білому домі. Наводячи слова родин жертв стрілянини, президент додав: "Їхнє послання до нас полягало в тому, щоб щось зробити. Сьогодні ми зробили".

Палата представників США остаточно схвалила закон в п’ятницю, після ухвалення Сенатом у четвер. Байден підписав закони перед тим, як поїхати з Вашингтона в Європу для участі в двох самітах.

Законодавство посилить перевірку наймолодших покупців зброї, обмежить доступ до вогнепальної зброї для винуватців домашнього насильства та допоможе штатам вилучати зброю у осіб, визнаних небезпечними.

Більшість передбачених ним коштів, обсягом 13 мільярдів доларів США, сприятиме розвитку програм психічного здоров’я та шкіл допомоги.

Байден сказав, що компроміс, досягнутий двопартійною групою сенаторів, «не досягає всього, що я хочу», але «він включає дії, до яких я давно закликав, які врятують життя».

"Я знаю, що попереду ще багато роботи, і я не збираюся здаватися, але це визначний день", - сказав президент, до якого при підписанні приєдналася його дружина Джилл, вчителька.

Байден сказав, що 11 липня вони проведуть захід для законодавців та сімей, які постраждали від насильства з використанням зброї.

Байден підписав цей закон через два дні після рішення Верховного суду, яким суд скасував закон Нью-Йорка, що обмежував можливість людей носити зброю в громадських місцях.

Хоча новий закон не включає жорсткі обмеження, за які виступають демократи, такі як заборона штурмової зброї та перевірка даних для всіх операцій з вогнепальною зброєю, це найефективніший захід проти вогнепальної зброї, розроблений Конгресом з моменту введення в дію Заборони штурмової зброї з тривалим терміном дії в 1993 році.

Чи вдасться Росії втягнути Білорусь у війну? Оглядачі реагують на ракетні обстріли України

Архівне фото: Путін та Лукашенко в Москві, лютий 2022 року

25 червня з шести бомбардувальників в повітряному просторі Білорусі, Росія випустила 12 ракет по Україні, повідомляє українська військова розвідка. В розвідці вважають - мета ударів - затягнути Білорусь у війну.

The New York Times вказує - запуск ракет з білоруського повітряного простору відбувся за лічені години до зустрічі російського президента Путіна з лідером Білорусі Лукашенком.

Білоруський опозиціонер Франак Вячорка зауважив - якщо інформація про ракетні удари підтвердиться, то такі удари продемонструють, що Росія контролює територію Білорусі. Удари прагнуть спровокувати Україну до контратаки в Білорусі, щоб залучити білорусів до війни. "Білоруське військо відмовляється воювати проти України", - написав політик у Twitter.

В NYT наводять думки західних та українських оглядачів, які вважають пряму участь Білорусі у війні не вирогідною, бо це може спровокувати внутрішні конфлікти в Білорусі.

А от новини "Вишеградської четвірки" радять не забувати про роль Лукашенка у нападах Росії проти України.

"Війна має завершитись не лише військовою поразкою Росії, але і зміною режиму Білорусі", - йдеться в дописі групи у Twitter.

Оглядачі групи вказують - поки Лукашенко при владі, залишається загроза нападів на країни Балтії та Польщу з території Білорусі, зокрема йдеться про загрозу об'єднання сил Білорусі та Калінінградської області Росії для можливого нападу на Сувальський коридор.

"Прямо із путінських сценаріїв стосовно Чечні". Так відреагував британський аналітик Семуель Рамані на повідомлення про напади а також про підготовки Росією терористичних нападів в білоруському Мазирі, щоб затягнути Білорусь.у війну.

Росія прагне переконати Білорусь вступити у війну, бо російські війська потерпають від значних втрат, вказує в коментарі Express UK аналітик Марк Войджер. В липні заплановані білоруські військові навчання і "вони викликають занепокоєння, адже, на жаль, Росія та її союзники постійно використовували військові навчання, щоб замаскувати свої агресивні дії".

Більше

XS
SM
MD
LG