Спеціальні потреби

Актуально

Iнтерв`ю Юлiї Тимошенко журналу TIME-Europe - 2005-03-09

Вашингтон - 8 березня. «Помаранчева революція - це віра народу у свою силу» - так прем’єр-міністр Юлiя Тимошенко схарактеризувала події, які допровадили до зміни влади в Україні. Цими словами також відкривається інтерв’ю, яке глава українського уряду дала журналу TIME-Europe.

В інтерв’ю Юлія Тимошенко пояснила, що в пост-радянських - однак не лише в пост-радянських країнах - поширена пригніченість, яка викликана переконанням людей в те, що у них немає достатньо сил домогтися політичних змін. Втім приклади Грузії та України довели, що якщо народи мають віру в самих себе, політикам цьому доводиться коритися, сказала вона.

Тимошенко погодилася, що святковий період «помаранчевої революції» минув; тепер нас чекає важка праця, при чому навести лад в країні ймовірно забере більше часу і зусиль, ніж передбачалося.

«Ми знали, що країна була в поганому стані; ми лише не знали, яким поганим цей стан насправді був», сказала український прем’єр, підкресливши, що серед пріоритетів її уряду буде боротьба з моральною та фінансовою деградацією держави, поширеною корупцією, тіньовим бізнесом та стагнацією економіки. «Нормальні люди, які хочуть інвестувати в Україну, бояться це робити. І цей страх необхідно подолати», зазначила вона.

Відповідаючи на запитання про реприватизацію деяких колишніх державних об’єктів, Тимошенко заявила, що усю державну власність, яка мала будь-яку комерційну вартість, розділили між собою люди з оточення Леоніда Кучми. Все, що приватизовано згідно з чинним законодавством є недоторканним, сказала вона. Однак усе, що розбазарили за безцінь, підлягатиме перевірці, зазначила прем’єр, наголосивши, що цим займатимуться суди, а не уряд.

Розбіжність у цифрах -- президент Ющенко говорив про 30, Тимошенко про три тисячі об’єктів, які можливо підлягатимуть реприватизації -- глава українського уряду пояснила тим, що Віктор Ющенко мав на увазі стратегічні об’єкти, тоді як вона загалом говорила про підприємства, які приватизовано протягом останніх дванадцяти років. Вона додала, що якщо судами будуть виявлені порушення, ці об’єкти буде наново виставлено на аукціон, а їх попередніх власників буде компенсовано. Або об’єкти зможуть залишитися у володінні їх нинішніх власників, якщо останні будуть готові заплатити за них реальну ціну, зазначила Тимошенко.

На запитання, чи і вона мала користь з приватизаційних махінацій 90-их років, український прем’єр сказала, що вона залишила бізнес у 96-му, підкреслюючи, що приватизація почалася лише у 98-му.

А на запитання, як вона збирається завоювати довіру населення східний областей України, де багаго людей має щодо неї певні підозріння, Юлія Тимошенко відповіла, що люди на сході жили у щільно контрольованому, закритому інформаційному просторі. «Давайте відкриймо цей інформаційний простір і замінимо пропаганду інформацією», запропонувала Тимошенко і додала, що «тоді люди зрозуміють, що вони не програли вибори, а виграли їх, так як решта країни».

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG