Спеціальні потреби

Нова опозицiя критикує змiни до бюджету - 2005-03-11


Київ - 11 березня. У відповідь на обіцянку уряду Тимошенко збільшити мінімальну зарплату до трьохсот гривень нова опозиція вимагає ще більшого її підвищення. Соціал-демократична партія Вiктора Медвечука, що заявила про свою опозиційність до чинної влади, скритикувала підготовлені Кабінетом міністрів зміни до державного бюджету України на 2005 рік.

9 березня уряд Юлії Тимошенко пообіцяв переглянути бюджет на 2005 рік, підвищивши мінімальну заробітну платню до 300 гривень. Нова опозиція вважає таке підвищення недостатнім. Як сказав екс-міністр праці, заступник голови Соціал-демократичної партії (об`єднаної) Михайло Папієв, «я відповідально заявляю: це антисоціальний бюджет». Папієв нагадує Ющенку про передвиборчу обіцянку встановити мінімальну зарплатню на рівні прожиткового мінімуму. Сьогодні прожитковий мінімум становить 453 гривні, а отже й мінімальна зарплатня, каже екс-міністр, має бути 453 гривні, а не 300. Новий опозиціонер незгоден також з тим, що обіцяну допомогу матерям по народженню дитини в розмірі восьми з половиною тисяч гривень уряд планує виплачувати не одноразово, а в кілька прийомів. Заступник голови СДПУ(о) оголосив урядові Тимошенко ультиматум:

«Якщо урядом до 21 березня не буде зроблено відповідних змін в тих пропозиціях до Державного бюджету, і не будуть визначені соціальні виплати на рівні, встановлених законом, то мені складно собі уявити, щоб народні депутати України проголосували проти 15 мільйонів народу України, які аплодували інформації кандидата в президенти України про мінімальну заробітну плату на рівні прожиткового мінімуму».

Об`єднані соціал-демократи обіцяють також депутатське подання до Конституційного Суду та організацію тисяч судових позовів від громадян. Раніше екдеки вже оголосили, що допоможуть пенсіонерам судитися з владою – як вони заявляли, за невиконання нею у лютому пенсійного законодавства. Тепер, після заяви уряду 9 березня, що всі обіцяні виплати пенсіонерам будуть доплачені, нова опозиція вирішила допомогти громадянам судитися з владою за зарплату.

Нагадаю – новi опозиціонери, які сьогодні висловлюють невдоволення підвищенням мінімальної зарплатні до трьохсот гривень, були авторами бюджету на 2005 рік, що передбачав мінімальну зарплатню на рівні 262 гривень.

Відео дня

XS
SM
MD
LG