Спеціальні потреби

Україна почала виводити війська з Іраку - 2005-03-14


Київ – 13 березня. Україна почала виводити свiй миротворчий контингент з Іраку. У суботу базу поблизу міста Ес-Сувейра залишила механізована рота українців. Це перший етап виведення військ. Рішення про це ухвалила Рада національної безпеки та оборони.

Вже у вівторок перші українські вояки мають прибути з Іраку на батьківщину. Протягом першого етапу додому планують повернути 150 вояків. У суботу із військового табору Зулу, що поблизу Ес-Сувейри, вивели першу механізовану роту. Українців передислокували до табору Дельта, звідки вони відбудуть до Києва.

На місце українців, які патрулювали території поблизу Ес-Сувейри, прийшли іракські правоохоронці. Рішення української сторони про виведення військ не стало несподіванкою. Українські вояки вже давно знайомили іракців з особливостями їх служби.

Перший етап вивдення українських військових має завершитися до кінця березня. Головне завдання, яке поставив перед командуванням контингенту міністр оборони -- аби під час передислокації військ не траплялося надзвичайних ситуацій. Україна вже втратила 17 вояків за час перебування в Іраку. Біля 40 людей отримали поранення.

Ще 500 вояків повернуться додому у травні, а остаточно виведення військ має закiнчитися у жовтні.

Українці кажуть, що ці плани погодили зі Сполученими Штатами, і що виведення військ не означає, що Україна виходить з антитерористичної коаліції. Міністр закордонних справ Борис Тарасюк каже, що зараз Київ думає над збільшенням присутності свого контингенту в інших гарячих точках, зокрема у Косово.

Однак навіть після остаточного виведення військ в Іраку планують залишити до півсотні визнаних фахівців, головним завданням яких буде сприяти відносинам обох країн та просувати необхідні проекти щодо розбудови Іраку.

Нині українська опозиція, хоч і втратила аргументи у критиці президента Ющенка стосовно Іраку, все ж вказує на те, що Україна не отримала вагомих економічних проектів від участі в антитерористичній коаліції в Іраку. Це нова влада обіцяє виправити. Не виключено, що ближчим часом з цією метою до Іраку поїде секретар РНБО Петро Порошенко.

XS
SM
MD
LG