Спеціальні потреби

Зустрiч мiнiстра Тарасюка з держсекретарем Райс - 2005-03-14


Вашингтон - 11 березня. Свій візит до Вашингтона міністр закордонних справ України Тарасюк завершив зустріччю з державним секретарем США Кондолiзою Райс, яка висловила задоволення переговорами зi своїм українським колегою.

Держсекретар США сказала, що американці були глибоко вражені виявом свободи, який зробили українці і назвала помаранчеву революцію прикладом, який Україна подарувала світу. Кондоліза Райс заявила, що тепер США задоволені, за її словами, особливими відносинами з Україною на урядовому рівні. Вона також повідомила, що рішення України вивести війська з Іраку не зіпсує стосунків Києва та Вашингтона:

«Ми дуже вдячні Україні за її внесок в Іраку у час, коли не так багато держав були готові до цього. Україна була серед тих 26 країн, якi зробили свій внесок. І як результат, Іракці змогли провести вибори; зараз вони у процесі написання Конституції, і потім вони проводитимуть вибори. Україна має бути гордою за ту роль, яку вона відіграла у цій еволюції в Іраку. Ми розуміємо, що український уряд вирішив завершити перебування своїх військ. Одна річ, у якій я абсолютно переконана, що Україна зробить це так, щоб не наражати на ризик місію, оскільки це сплановані зусилля з обох сторін, і я знаю також, що Україна хоче бути задіяною у процесі допомоги іракцям, і ми дуже за це вдячні. Все було проведено дуже добре; ми розуміємо ті зобов'язання, які взяв український уряд перед своїм народом, але це було зроблено таким шляхом, який демонструє, що наші відносини базуються на основі партнерства і спільних цінностей, у яких ми можемо працювати разом навіть у вирішенні дуже складних питань».

Зі свого боку Борис Тарасюк підтвердив, що візит президента України до США на запрошення президента Буша відбудеться 4 квітня:

«Ми погодились, що майбутній візит президента Ющенка стане новим початком в американсько-українських відносинах і надасть нового змісту стратегічному партнерству між нашими країнами. Я хотів би наголосити, що обидві країни вийшли на інший рівень відносин після помаранчевої революції. Ми знаходимось у нових обставинах, у новій атмосфері, які будуть насичені новими зусиллями і я порадив би, щоб США та Україна започаткували партнерство заради демократії».

Міністр закордонних справ України на завершення сказав, що він налаштований дуже позитивно та оптимістично на розвиток взаємин між обома державами.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG