Спеціальні потреби

Актуально

Тимошенко обiцяє перший «народний» бюджет - 2005-03-14

Київ – 13 березня. Цього року в Україні може бути прийнятий перший народний бюджет. Про це на зустрічі з журналістами заявила прем`єр-міністр Юлія Тимошенко. Не зважаючи на той дефіцит бюджету, який існує на сьогоднішній день, уряд знайшов рішення, які дозволять не збільшувати борг України ні на зовнішньому, ні на внутрішньому ринку, і в той же час підвищити зарплати і пенсії.

На прес-конференції, присвяченій першому місяцю роботи нового уряду, Тимошенко ще раз підкреслила, що колишня опозиція отримала від попередньої влади важкий спадок. І весь цей час, уряд витратив на те, щоб знайти рішення, які б допомогли розв`язати економічні проблеми та взяти ситуацію під контроль:

«У нас 42, 7 мільярда дефіцит бюджету на сьогоднішній день, якщо його не збалансувати. Крім того, надзвичайно важка ситуація склалася з непрогнозованими діями колишньої влади під час виборів. Це стосується монетарної політики, коли емісію робили в таких обсягах, що вона сьогодні починає відбиватись на житті кожної людини. Коли штучно зробили доплати до пенсій, а в бюджет не заклали нічого на 2005 рік. О це те господарство, яке безумовно сьогодні приводить до певних наслідків, в тому числі і до зростання цін на ринках».

Крім популістських законопроектів, прийнятих під час президентської виборчої кампанії, одною з найбільших проблем Тимошенко вважає ситуацію на митницях:

«Те, що відбувалось на кордоні, - це можна назвати устаткованою ставкою за перетинання без податків кордону. Практично всіх імпортерів перетворили на контрабандистів, при чому не по їх волі».

Вже зараз, після спрощення всіх процедур та запровадження програми “Контрабанді - Стоп”, держбюджет отримує втричі більше надходжень, ніж у відповідний період минулого року. Тимошенко обіцяє, що через 3-4 місяці ситуація на митницях остаточно нормалізується. Що стосується майбутніх перспектив для українського народу, то прем`єр обіцяє, що цьогорічний бюджет стане першим народним бюджетом України. Завдяки роботі нового складу Кабміну вже вдалось провести заходи, які без зовнішніх та внутрішніх запозичень дозволять зробити новий бюджет бездефіцитним та збільшити мінімальні зарплати і пенсії. Міністр фінансів Віктор Пинзеник каже, що уряду довелось відмовитись від простих арифметичних схем і приймати нестандартні рішення:

«Коли виникла задача, яку треба було розв`язати, ми не підійшли до неї і не мали права підходити як до суто арифметичної задачі, тобто звести баланс. Бо є маса системних проблем, яких ми не мали права не вирішувати. Ми дякуємо, в лапках, попередникам за непрофесійні, неграмотні економічні рішення, які призвели до того, що ми маємо дуже складні проблеми із виходом з ситуації».

Урядовці обіцяють, що мінімальна пенсія цього року в Україні становитиме – 332 гривні, а середня - 383. Мінімальна зарплата – підвищиться до 300 гривень, а середня у бюджетній сфері збільшиться з 499-ти до 708-ми. Особлива увага звертається на підвищення престижу кваліфікованої праці. Збільшується і багато інших соціальних виплат, в тому числі і допомога при народженні дитини та виплати дітям-інвалідам та дітям-сиротам.

19-го березня новий бюджет має бути затверджений на засіданні уряду, а 21-го надійти до парламенту. Юлія Тимошенко каже, що навряд чи депутати не приймуть новий бюджет, оскільки це означатиме, що вони голосуватимуть проти свого народу. Якщо ж все ж таки це станеться, то на думку Тимошенко, в країні знову заговорять Майдани.

Всі новини дня

Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії. Відео

Психологічна реабілітація - один з базових елементів відновлення бійців на ротації. Нещодавно Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії.

У Радбезі ООН провели спецзасідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні. Відео

У Раді Безпеки ООН провели спеціальне засідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні.

Потужний землетрус у Туреччині і Сирії. Вашингтон надсилає дві групи рятувальників. Відео

Вашингтон надсилає до Туреччини дві групи рятувальників для пошуку вцілілих і ліквідації наслідків. Про це повідомив представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

ПВК "Вагнер" все складніше вербувати в'язнів на війну РФ в Україні - медіа

Кладовище найманців ПВК "Вагнер" у Краснодарському краї, Росія, 22 січня 2023. REUTERS/Stringer

У російських тюрмах усе менше добровольців воювати в Україні у складі ПВК "Вагнер" на тлі повідомлень про великі втрати серед в'язнів, тому видання Євгена Пригожина розпочали піар-кампанію за участі ув'язнених, які вижили на війні та вже повернулися додому. Про це пише незалежне російське видання "Медіазона".

Журналісти зазначають, що якщо раніше Пригожин агітував особисто, тепер "посилає підлеглих". "Цього разу добровольців набагато менше: якщо після першого візиту Пригожина на війну записувалися по кілька сотень ув'язнених, то тепер це швидше кількадесят. В'язні кажуть, що вже не дуже вірять у помилування, а новини та розмови із завербованими переконують їх, що ризик загибелі дуже високий".

Нині координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі під час брифінгу заявив, що у тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений особисто Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії".

Як зазначає Радіо Свобода, про другу хвилю набору до ПВК "Вагнер" раніше писали правозахисник і колишній політвʼязень Іван Асташин, видання "Верстка" та кілька телеграм-каналів.

Скільки загалом людей було завербовано на війну з російських колоній, достеменно не відомо. Федеральна служба виконання покарань повідомляла про скорочення торік кількості увʼязнених майже на 30 тисяч осіб. На початок лютого "Медіазона" змогла підтвердити загибель 823 завербованих увʼязнених, хоча реальні цифри можуть бути значно більшими.

Найманців угруповання підозрюють у скоєнні численних воєнних злочинів. З весни 2022 року у медіа почала зʼявлятися інформація, що ПВК вербує увʼязнених у російських колоніях для участі у війні з Україною в обмін на помилування. Як це оформляється юридично, досі невідомо. Кремль заявив, що ця інформація засекречена.

Місце в кремлівській ієрархії та соляні копальні - Білий дім про "егоїстичний" інтерес Пригожина у боях за Бахмут

Центр ПВК "Вагнер", що пов'язують із російським бізнесменом Євгенієм Пригожиним. Фото: AP Photo, File

У тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений очільник російської приватної військової компанії "Вагнер" Євгеній Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії". Так ситуацію прокоментував координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

Кірбі також наголосив на економічній вигоді, яку, за інформацією посадовця, планує отримати Пригожин - через місцеві соляні та гіпсові копальні.

"Через цей егоїстичний інтерес Пригожин не боїться кидати у бій в'язня за в'язнем", - сказав Кірбі під час брифінгу про залучення засуджених до лав "Групи Вагнера". Посадовець додав, що США зосереджуватимуться на тому, щоб продовжувати надавати Україні необхідну безпекову допомогу для її успіху на полі бою і зокрема довкола Бахмута.

Соляне родовище Артемівське у Бахмуті площею 179 квадратних кілометрів одним з найбільших у Європі. Місцеві соляні шахти належать державному підприємству "Артемсіль", лідеру на українському ринку й експортеру до 20 країн, допоки воно не припинило виробництво через кілька місяців після російського вторгнення. З моменту заснування наприкінці XIX століття підприємство видобуло понад 280 мільйонів тонн солі. Шахти досягають глибини 200-300 метрів і мають тунелі загальною довжиною 300 кілометрів.

За інформацією Reuters, соляні шахти можуть стати комерційно прибутковим активом, а також росіяни планують використовувати їх для зберігання боєприпасів і зброї поза зоною дії українських ракет.

Раніше президент Росії Володимир Путін підписав указ, що дозволяє мобілізацією росіян, які мають непогашену судимість за вбивства та інші тяжкі злочини, передбачені Кримінальним кодексом РФ.

Як повідомляв Голос Америки, Сполучені Штати оголосили санкції проти ПВК "Вагнер" та Пригожина. Міністерство фінансів США назвало "Групу Вагнера" міжнародною злочинною організацією.

Також Сполучені Штати звинувачували російських найманців в експлуатації природних ресурсів у Центральноафриканській Республіці, Малі, Судані, аби допомогти фінансувати війну Кремля в Україні.

У статті використано матеріали Reuters

Більше

XS
SM
MD
LG