Спеціальні потреби

Актуально

Глава українського МЗС визначає прiоритети - 2005-03-18

Київ – 17 березня. Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк представив сьогодні пріоритетні завдання свого відомства на 2005 рік. Міністерство, зокрема, планує оптимізувати свою роботу у відповідності з найкращими європейськими зразками, полегшити українцям режим перетину кордонів та активно реалізовувати євроінтеграційну програму.

Програма завдань Міністерства закордонних справ фактично є продовженням урядової програми “На зустріч людям”. Міністерство намагатиметься зробити все можливе для того, щоб пересічний громадянин зрозумів сутність української політики і побачив, як реально будуть захищатись його права, каже міністр закордонних справ Борис Тарасюк.

Представлений главою МЗС документ складається з шести пунктів, серед яких: програма оновлення МЗС, що передбачає системні зміни у роботі міністерства та лібералізація процесу перетину кордонів для українців. Євроінтеграційна програма передбачає отримання Україною статусу країни з ринковою економікою. І останнє завдання – популяризація української культури. Борис Тарасюк відзначає, що сам документ складається з 20 сторінок, на яких чітко розписані усі кроки. Основною відмінністю роботи зовнішньополітичного відомства України, за словами Тарасюка, буде перехiд від декларативності до практичної реалізації своїх обіцянок:

«Ми відходимо у наших взаєминах від декларативності і переходимо до прагматичної імплементації наших інтересів з нашими партнерами. Якщо говорити про США, то ці зміни полягатимуть у тому, що змінилася атмосфера розвитку українсько-американських взаємин. Ми знаходимось на новому етапі. Якраз візит президента Ющенка повинен продемонструвати, що ми маємо новий початок у реалізації концепції стратегічного партнерства між Україною та США».

Що стосується російського вектора, то за словами міністра закордонних справ, багато партнерів України зацікавлені у тому, щоб її стосунки з Росією розвивались у конструктивному дусі. Проте у цьому діалозі Україна відстоюватиме насамперед свої інтереси. Тарасюк висловив сподівання, що під час візиту в Україну російського президента Володимира Путіна вдасться ухвалити важливі рішення для вирішення таких проблем, що не вирішувались роками.

Коментуючи участь України у засіданні Ради міністрів СНД, яке відбудеться 18 березня у Мінску, Тарасюк додав, що українська сторона підпише лише ті документи, які відповідають її інтересам:

«Згідно з усталеною традицією, українська сторона підписує лише ті двосторонні документи, що відповідають національним інтересам. Наступна завтрашня зустріч не буде виключенням в цьому плані. Ми будемо підтримувати всі проекти документів, що стосуються питань боротьби зі злочинністю, тероризмом, незаконною міграцією та інші документи».

Відповідаючи на запитання журналістів про можливу заміну деяких українських послів, Тарасюк заявив, що готовий замінити тих послів, діяльність яких була спрямована на підтримку кланів і зашкодила національним інтересам України.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG