Спеціальні потреби

Актуально

Проти Пiскуна готується позов - 2005-03-22

Київ - 22 березня. Цього тижня на Генерального прокурора України Святослава Піскуна буде подано судовий позов про захист честі, гідності та ділової репутації. Позов ініціює суддя Апеляційного суду Києва Юрій Василенко, який відомий тим, що у 2002-му році порушив кримінальну справу проти президента Кучми.

Проблеми у стосунках зі Святославом Піскуном у Василенка виникли вже давно, проте офіційним приводом для судового позову стало інтерв`ю Генпрокурора журналу “Корреспондент”. У ньому, даючи оцінку діям Василенка при порушенні кримінальних справ проти президента Кучми, Піскун сказав, що Василенко взагалі може порушити кримінальну справу проти будь-якої людини. За словами судді, подібні заяви є неправдивими і такими, що завдають шкоди професійній репутації:

«Якщо я одноосібно, чи суд під моїм головуванням порушує кримінальну справу, то за умови існування двох складових: приводу та підстави. Лише за таких умов, а не проти будь-якої людини. Я не можу порушити справу проти Піскуна. У мене нема для цього ні заяв, ні повідомлень, ні доказової бази. Тому подібні звинувачення принижують мої честь, гідність та професійну придатність».

Від Генпрокурора Василенко вимагає лише вибачень. Вiн каже, що гроші Піскуна йому не потрібні. І взагалі вважає, що Святослав Піскун не має жодного права лишатись на посаді Генпрокурора. Цю посаду має обіймати абсолютно чесна людина, в якої немає за спиною жодних темних історій. Піскуну ж є у чому дорікнути, і у порушенні кримінальних справ проти Тимошенко, Турчинова, Хмари та багатьох інших, і у затягуванні розслідування справи Гонгадзе, каже Василенко. Його думку поділяє і голова Громадського комітету національної безпеки України Олексій Толкачов, який також цього тижня планує звернутися до Служби безпеки iз заявою про порушення кримінальної справи проти Піскуна за фактами злочинної недбалості, перевищення повноважень, зловживання службовим становищем та корупції. Олексій Толкачов також звинуватив Генпрокурора у небажанні покарати винних у фальсифікаціях президентських виборів:

«Давайте подивимось, проти чого виступали люди на Майдані, стояли 17 діб. Проти тотальної фальсифікації результатів виборів. Де фальсифікатори зараз? Вони ходять на волі. Генеральна прокуратура афішує чи 40, чи 50 кримінальних справ проти голів і членів територіальних виборчих комісій, а вибачте, а де Ківалов? А де ці люди, що перехоплювали інформацію з сервера Центральної виборчої комісії і редагували її в Адміністрації президента? У Піскуна або не піднімається рука на цих людей, або все, що на сьогодні робить Генеральна прокуратура, є дуже добре відсценарованим фарсом».

Крім того Генпрокурора звинувачують у непрофесійності, оскільки через його недбалість загинув Юрій Кравченко - головний свідок у справі Гонгадзе. Чому після усього цього Генеральний прокурор залишається на своїй посаді, - не зрозуміло, - кажуть Василенко i Толкачов. Проте після загибелі Юрія Кравченка представники нової влади, у тому числі і президент Ющенко, не стали відверто критикувати Святослава Піскуна.

Всі новини дня

Українців у полоні РФ систематично страчують, гвалтують, обмежують у їжі, воді й медичній допомозі - ООН

Пошук тіл загиблих після звільнення від російської окупації в Ізюмі, Харківщина, 26 вересня 2022. REUTERS/Abdelaziz Boumzar

Російські сили та проросійські збройні угруповання піддавали українських в’язнів позасудовим стратам, сексуальному насильству та іншим зловживанням. Про це йдеться у доповіді офісу ООН з прав людини, яку оприлюднили у вівторок, повідомляє Reuters.

У звіті, опублікованому Управлінням Верховного комісара з прав людини, виявлено певні порушення прав обома сторонами конфлікту, але висловлюється особливе занепокоєння з приводу жорстокого поводження з цивільними та військовополоненими з боку російських військ і афілійованих збройних груп.

Звіт охоплює період з 1 лютого по 31 липня та заснований на роботі Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. Росія та Україна заперечують звинувачення в порушеннях прав людини.

"Триваючий збройний напад Російської Федерації на Україну і пов’язані з ним бойові дії призвели до жахливої ситуації з правами людини по всій країні. Збройний конфлікт призвів до широкого спектру порушень прав людини, які стосуються як цивільних осіб, так і учасників бойових дій", – йдеться у звіті.

Голова місії Матильда Богнер заявила, що українські військовополонені "піддавалися жорстокому та такому, що принижує гідність, поводженню з боку російських сил безпеки та афілійованих збройних груп, яке, як видається, було систематичним", - сказала вона, представляючи звіт на прес-конференції в Києві.

Днями голова слідчого органу, уповноваженого ООН, заявив, що Росія вчинила воєнні злочини, включаючи позасудові страти, зґвалтування, тортури, відсутність їжі, води та медичної допомоги та ув’язнення дітей на окупованих нею територіях в Україні, що "можуть бути кваліфіковані як воєнні злочини".

Слідчі ООН заявили, що продовжують документувати та перевіряти твердження про незаконні вбивства сотень мирних жителів російськими збройними силами у звільнених після російської окупації Київській, Сумській та Харківській областях.

Слідство також задокументувало щонайменше шість вбивств цивільних осіб в Україні, яких вважають зрадниками за ймовірну співпрацю з Росією на окупованих територіях.

Раніше "Голос Америки" повідомляв, що Росія може готуватись до примусової мобілізації українських військовополонених для того, щоб вони воювали на боці РФ, що порушить Женевську конвенцію про поводження із військовополоненими.

У статті використано матеріали Reuters.

Дивіться також: Інтерв'ю з дружиною звільненого з полону Сергія Волинського

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

Трубопроводи Північний потік 1 і 2 не дають газу Європі, але витікають

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек на газовій станції в Любміні в Німеччині, де газопровід Північний Потік виходить з Балтійського моря на сушу

Данія і Швеція повідомили про витікання газу з непрацюючих трубопроводів Північний потік 1 і 2, що пролягають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Інциденти ставлять під ще більший сумнів можливість швидкого відновлення постачання російського газу до Європи в обсягах необхідних для зимового періоду.

Причини витікання газу на трьох, як вважають зараз, нитках трубопроводів біля данського острова Борнгольм не відомі, але офіційні представники називають ситуацію дуже незвичайною.

Північний потік 1 був найбільшим маршрутом постачання російського природного газу у Європу, але на тлі активізації війни Росії з Україною контрольована російською державою компанія Газпром спочатку скоротила транспортування ним газу, а в серпні повністю припинила, пославшись на технічні проблеми ускладнені, як заявили у Москві, західними санкціями.

Північний потік 2 споруджений, але так і не запрацював після того, як уряд Німеччини закрив проект на тлі лютневого російського вторгнення в Україну.

Транзит російського газу до Європи триває через газотранспортну систему України, але у скорочених обсягах, і українці закрили один з маршрутів, вказавши на втручання російських окупаційних військ на українській території.

Впродовж весни і літа Росія відмовилася продавати газ Болгарії, Данії, Польщі, Фінляндії, а також нідерландській компанії Gasterra і частково компанії Shell після того, як вони відкинули вимоги Москви платити за газ у російських рублях.

Найбільша країна ЄС - Німеччина заявляє, що на понад 80% заповнила запаси газу у сховищах і Європа активізувала пошуки альтернативних джерел палива, але проблеми з постачанням спричинили різкі зростання цін на енергію.

Шведська мореплавна служба повідомила про два місця витоку газу з трубопроводу Північний потік 1 після того, як Данія оголосила обмеження руху суден довкола витоку виявленого на Північному потоку 2.

Данська служба, яку цитує служба новин Reuters, вказує, що у зоні витоку газу судна можуть втратити здатність триматися на воді, а крім того є загроза вогню.

Також витік газу в повітря збільшує в атмосфері парникові гази, що впливають на клімат.

Газопровід Північний Потік 1 сягає 1 224 кілометри від Виборга в Росії до Любміна в Німеччині.

Пропускна спроможні кожної нитки 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

В Німеччині той газ подавали в трубопроводи до інших країн Європи.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG