Спеціальні потреби

Саакашвiлi приїхав вiдкрити Рiк Грузiї в Українi - 2005-03-25


Київ - 25 березня. Президент Грузії Михаїл Саакашвiлi перебуває в Україні з державним візитом. Перший візит такого рівня за президентства Вiктора Ющенка присвячений відкриттю Року Грузії в Україні.

Державний візит президента Грузії в Україну почався неформально. Прилетівши в Київ, у четвер увечері Саакашвілі оглядав на дачі в Ющенка колекцію українських старожитностей, а на ранок п`ятниці грузинського президента бачили в спортивному костюмі в парку біля Маріїнського палацу – за щоденною пробіжкою.

Хоч Михаїл Саакашвілі у Києві частий гість, з державним візитом у пост-кучмівську Україну прибуває вперше. На честь високого гостя в Маріїнському палаці давали урочистий прийом, теж позначений певним відступом від протоколу: Віктор Ющенко вручив дружині свого грузинського колеги, Сандрі Саакашвілі, букет квітів.

Під час переговорів українське керівництво почуло від грузинської сторони чимало компліментів. Михаїл Саакашвілі заявив, що Грузія вбачає в Україні регіонального лідера і “локомотив європейської інтеграції”. Грузинський лідер похвалив українські ініціативи з мирного врегулювання придністровської проблеми і назвав Україну бажаним миротворцем у конфлікті з Абхазією.

Президенти підписали Декларацію про поглиблення стратегічних відносин, а також низку двосторонніх угод в економічній і гуманітарній сферах:

[переклад з росiйської] «Ми вважаємо, що обидві сторони мають надати більше уваги роботі ГУУАМ», -- сказав по закінченню переговорів Віктор Ющенко, повідомивши про досягнуту домовленість прийти до квітневого саміту цієї організації з новими перспективними проектами.

«Ми будемо співробітничати не лише у двосторонній сфері, але допомагатимем одне одному в нашому прагненні до НАТО і Європейського Союзу, до євроатлантичних структур», -- підкреслив, у свою чергу, Михайло Саакашвілі.

Президенти прокоментували також ситуацію в Киргизії. Заявивши про солідарність з киргизьким народом, що виборює демократію, лідери української помаранчевої революції та грузинської революції троянд закликали, однак, до мирного врегулювання національного конфлікту. Говорять Віктор Ющенко і Михаїл Саакашвілі:

Ющенко: «Історія, яку продемонструвала і грузинська революція троянд, і українська помаранчева революція, це хороша відповідь, як подібного роду конфлікти можна врегульовувати».

Саакашвiлi: [переклад з росiйської] «Ми не експортери революції. Наші революції були схожі не тому, що хтось їх десь фабрикував, а просто люди реагують на несправедливість однаково в усіх країнах».

Грузинський та український керівники затвердили також план заходів з проведення Року Грузії в Україні. Його урочисте відкриття відбудеться увечері в Національній опері.

XS
SM
MD
LG