Спеціальні потреби

Актуально

В Українi схвалено новий бюджет - 2005-03-25

Київ - 25 березня. Верховна Рада сьогодні схвалила поправки до Бюджету України 2005. Фактично парламент схвалив принципово новий бюджет, мета якого скасувати тіньові схеми в економіці та підвищити життєвий рівень українців. Не підтримали новий соціальний бюджет лише прихильники Віктора Януковича – фракція Регіонів. Загалом за документ проголосували 376 депутатів.

Розгляду поправок до бюджету депутати присвятили весь день без перерв. Весь цей час у залі була присутня прем`єр-міністр Тимошенко із економічним блоком уряду. Вона уважно слухала депутатів і в результаті принципові для фракцій та груп правки в бюджет таки внесли. Головна ознака бюджету від Тимошенко – його соціальність. Мінімальна зарплата тепер становитиме 332 гривні, які і мінімальна пенсія. Ці виплати зросли майже на 40 відсотків. Відповідно мають зрости і всі інші, вищі за мінімальну зарплатні. У 12 разів уряд збільшив матеріальну допомогу на народження дитини, та на цілу низку інших соціальних виплат. Говорить міністр фінансів Віктор Пинзеник

«Допомога одиноким матерям збільшується в 4,1 рази, діятм інвалідам – в 4,5 рази, і дітям сиротам. Було 96 гривень – це мізерна сума, буде 468 гривень. Утримання військовослужбовців зростає в три рази».

Так само урядовці обіцяють підтримувати і гуманітарну сферу, виділивши 20 мільйонів для українського книгодрукування, 10 мільйонів на підтримку української мови та фінансування українських періодичних видань:

«Програма обдарованих дітей збільшується в два рази, програма українська діаспора – в бюджеті ми збільшуємо в 11 разів, ми повинні зблизити цих люлдей, яких доля закинула, зблизити з Україною».

Гроші для цього уряд взяв фактично, не підвищивши податки, а скасувавши податкові пільги. Як сказала прем`єр Тимошенко, депутати мають поділити зі своїм народом. Вона наголошує, що пільги скасували як підприємствам, власники яких нині в опозиції, так і провладним бізнесменам та політикам:

«За рахунок чого уряду вдалося це зробити – поділіться з цими людьми, які потребують вашої допомоги. У нас сьогодні не всі підприємства були підтримані, а тільки ті, які були Кучмою пролобiйiвані і виключені з реальної конкуренції».

Більшість критики на адресу бюджету від уряду Тимошенко стосувалася саме прибуткової частини. Ліквідація всіх пільг, на думку депутатів, може призвести до знищення цілого ряду підприємств та навіть галузей економіки, до зростання цін та ліквідації програм розвитку. Ще один докір – уряд не працював з депутатами під час розробки бюджету і ледь не шантажем змусив депутатський корпус проголосувати за принципово новий для України бюджет. Зрештою, Юлія Тимошенко із парламентської трибуни пообіцяла, вже найближчого місяця більшість українців стане жити краще.

«Всі відчують, що жити стало легше. І знаю, що коли наступного разу зберемося, ми один одному подякуємо, що зробили такий мужній крок – закрили тіньову сферу в Україні».

Зрештою, аргументи Тимошенко подіяли безвідмовно – 386 голосів за фактично новий бюджет України претендує на рекорд. Юлія Тимошенко підвтердила свій прем`єрський рейтинг, а її уряд отримав черговий карт-бланш від парламенту.

Всі новини дня

Джамала про культуру, музичний активізм та як говорить з синами про війну в інтервʼю Голосу Америки. Відео

“Перемога – це повне повернення наших територій”, – переконана українська співачка Джамала. За її словами, оскільки наразі немає ніяких безпекових гарантій для України, українці мають захищати себе самі. Про це переможниця Євробачення заявила в інтерв’ю «Голосу Америки» у Нью-Йорку.

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Відео

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Передовсім він зосереджений на підсиленні протиповітряної оборони.

Американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Відео

Тим часом американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Видання Нью-Йорк Таймс пише, що американські супутники з інфрачервоними сенсорами зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням.

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:54 0:00

Президент Байден заявив, - упевнений, що в США буде фінансування для України стільки, скільки буде потрібно, незважаючи на деякі скептичні голоси в Конгресі США.

У США оприлюднили текст обвинувачень проти Трампа: 31 із 37 пунктів стосується Закону про шпигунство

Спеціальний прокурор Джек Сміт під час прес-конференції щодо оприлюдненого тексту обвинувачень проти Дональда Трампа. 9 червня 2023 р. AP Photo/Alex Brandon

Міністерство Юстиції США оприлюднило у п'ятницю текст обвинувачень проти колишнього президента США Дональда Трампа. 37 пунктів обвинувачень стосуються, зокрема, несанкціонованого зберігання секретних документів, надання неправдивих свідчень та змови з метою перешкодити правосуддю після того, як Дональд Трамп залишив Білий дім у 2021 році.

31 із 37 пунктів стосуються порушення Закону про шпигунство через зберігання документів щодо національної оборони.

Джек Сміт, спеціальний прокурор, який розслідує ймовірне неправильне поводження Дональда Трампа з секретними документами, заявив у п'ятницю, 9 червня, що порушення законів про захист інформації щодо національної оборони “ставить країну під загрозу”.

Йдеться саме про федеральні звинувачення колишньому президенту США Дональду Трампу, де 31 пункт щодо потенційно неправомірного поводження з секретними документами стосується Закону про шпигунство – інформує видання Forbes.

Цей закон забороняє навмисне збереження інформації про національну оборону.

Щодо інших звинувачень проти Трампа, то вони пов'язані з перешкоджанням правосуддю та наданням неправдивих заяв.

“Сьогодні було розкрито суть обвинувального акту, який звинувачує Дональда Трампа у тяжких порушеннях наших законів про національну безпеку, а також в участі у змові з метою перешкоджання правосуддю”, - заявив прокурор Сміт.

Обвинувачення будуть пред’явлені Трампу у вівторок

Обвинувачення будуть пред’явлені Дональду Трампу пізніше у вівторок, коли він постане перед судом у Маямі. Вони пов’язані із секретними документами, що були привезені до флоридського помешкання Трампа в Мар-а-Лаго після його президентського терміну.

“У нас в країні єдиний набір законів, і вони стосуються всіх”, — наголосив прокурор Сміт на прес-конференції.

Він також додав, що обвинувачені у цій справі мають вважатися невинними, доки їхня провина не буде доведена у суді. Та пообіцяв, що домагатиметься швидкого судового розгляду справи відповідно до суспільного інтересу і прав обвинувачених.

Як повідомляв Голос Америки, Федеральне журі присяжних південного американського штату Флорида ухвалило безпрецедентне рішення про висунення звинувачення проти колишнього президента США Дональда Трампа.

За інкримінований злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Більше

XS
SM
MD
LG