Спеціальні потреби

Актуально

Рейтинги довiри українських партiй i полiтикiв - 2005-03-25

Київ - 25 березня. Парламентські вибори 2006 року демонструватимуть боротьбу особистостей, а не ідеологій. Така тенденція була закладена ще під час останніх президентських виборів в Україні, -- вважають політологи. За їх словами, сьогодні рейтинг довіри українського народу до влади є надзвичайно високий.

Найбільший рейтинг серед політичних партій та блоків у лютому цього року мав блок Ющенка «Наша Україна». Йому симпатизували понад 37% виборців. Такі дані оприлюднила соціологічна служба «Український барометр». Експерти опитали 1800 респондентів в усіх областях України, щоб з`ясувати наскільки змінились політичні уподобання громадян після помаранчевої революції.

За словами керівника «Українського барометра» Віктора Небоженка, картина виявилась досить яскравою, переважна більшість опитаних продемонструвала свою прихильність партіям та блокам, що раніше були в опозиції, а тепер опинились при владі. На сьогодні рейтинг довіри до влади є надзвичайно високим, але люди насамперед довіряють не партіям,а їх лідерам. Саме тому, на думку Небоженка, наступні парламентські вибори в Україні продемонструють не боротьбу ідеологій, а боротьбу особистостей:

«Крім партій, провідними елементами нашого життя є особистості. І тому, найімовірніше, 2006 рік буде не боротьбою ідеологій, і не боротьбою політтехнологій, а це буде боротьба особистостей. Що робити, буде це добре, чи погано, покаже час. А звідси: більшість тих, хто має власні партійні структури, їх рейтинг, як правило, вищий, ніж в самих партій. Звичайно, це – двійка для партійних функціонерів, які розслабляються й живуть під дахом своїх політичних лідерів і це добре видно по соціології.

Цікаво, що до трійки лідерів, які очолюють список довіри громадян увійшли троє найвищих посадовців держави: президент Віктор Ющенко, якому довіряють понад 63% опитаних, голова Верховної Ради Володимир Литвин – близько 60%, та прем`єр-міністр Юлія Тимошенко -- їй симпатизують понад 50% респондентів. За словами керівника центру соціальних досліджень «Софія» Андрія Єрмолаєва, якщо цей «трiумвірат» об`єднає свої зусилля, то у наступному складі парламенту він буде мати понад 50% місць. Проте Єрмолаєв додає, що влада 2006 року відрізнятиметься від влади 2005 року:

«Не залежно від тої конкуренції, що спалахне восени, у будь-якому випадку, влада 2006 року буде відрізнятись за політичним образом та якісним складом від влади 2005 року. Тобто, революційна влада існуватиме лише один рік. Це значить, що ми будемо мати справу з новими конфігураціями, які будуть пов`язані із формуванням нової влади у межах політичної реформи. Це буде значити, що зміниться і характер стосунків від умовно революційного братства, революційного союзу до прагматичного партнерства».

Що стосується нової опозиції, то реально до парламенту має шанс потрапити лише Партія регіонів на чолі з Віктором Януковичем, який входить до п`ятірки лідерів народної довіри. За нього готові проголосувати близько 30% опитаних -- в той час, як рейтинг Партії регіонів зараз в половину менший.

Експерти додають, що сьогодні в країні відбувається формування політичної еліти. Народ вибирає з політиків кращих і дає їм визначення. Так, наприклад, Віктор Ющенко асоціюється з іміджем вождя, Володимир Литвин – мудрого політика і миротворця, а Юлію Тимошенко називають - організатором мас.

Всі новини дня

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

США та ЄС узгодили заходи в сфері торгівлі, щоб долати кризи, спричинені війною Росії проти України

 Держсекретар США Ентоні Блінкен, міністр торгівлі США Джина Раймондо, віце-президент Єврокомісії Маргарет Вестагер, Представник ЄС з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс, міністр закордонних справ Франції Жан-Ів ле Дріан, 15 травня 2022 року. (Kevin Lamarque/Pool Photo via AP)

Сполучені Штати та Європейський Союз домовились про тісну співпрацю з подолання економічних наслідків, до яких призвела війна Росії проти України. В заяві виданій в понеділок, за результатами перемовин посадовців США та ЄС, що відбулись в паризькому університеті Париж-Сакле, йдеться, зокрема про необхідність подолати збої в постачанні продовольства, які виникли через російську агресію в Україні.

Війна Росії проти України призвела до блокування поставок зерна та інших сільськогосподарських товарів, що спричинило різке зростання цін на аграрні товари в світі.

Головний представник ЄС з питань торгівлі Вадіс Домбровскіс заявив, що союзники також домовились використовувати такі міжнародні майданчики як заплановане на червні засідання Світової організації торгівлі, щоб протистояти таким обмеженням, пише Reuters.

Серед інших оголошених ініціатив - співпраця з налагодження роботи каналів постачання, експортних обмежень, безпеки нових технологій, цифрової інфраструктури, тощо, йдеться в заяві лідерів США та ЄС щодо засідання.

Більше

XS
SM
MD
LG