Спеціальні потреби

Актуально

Звiт про заходи США на пiдтримку демократiї: Україна - 2005-03-29

Вашингтон - 28 березня. Після опублікування минулого мiсяця щорічного Звіту про стан прав людини у світі Держдепартамент США видав супровідний документ про заходи, до яких вдається американський уряд на підтримку людських прав та демократії в окремих країнах. Окремий розділ в ньому присвячений Україні.

Першим, що вражає, це обкладинка документа. Там, на одній із чотирьох фотознімок - нині уже славне на весь світ зображення Віктора Ющенка, коли цей в день своєї інавгурації запускає білого голуба з помаранчевим стягом.

В самому документi коротко перераховуються проблеми, зафіксовані в Українi під час торішньої президентської кампанії та самих виборів і відтак йде перелік заходів, до яких вдавалися Сполучені Штати для підтримки людських прав та демократії в цій країні.

Зазначається, що ці заходи в головному полягали у створенні умов для проведення вільних і справедливих президентських виборів. Серед них були зміцнення верховенства закону, незалежних мас-медіа, підтримка розвитку громадянського суспільства та роботи правозахисних організацій. Ці заходи здійснювалися дипломатичним шляхом, як також підтримкою різних допомогових програм, реалізацію яких Сполучені Штати координували з різними донорами та міжнародним співтовариством.

В документі підкреслюється, що американські дипломати та інші офіційні особи постійно наголошували під час зустрічей з українськими високопосадовцями, включно з президентом Леонідом Кучмою, що майбутнє членство України в таких євро-атлантичних структурах як НАТО залежатиме від рівня пошанування Києвом демократичних принципів та людських прав.

Згадується також про окремі візити в Україну, які протягом останнього року здійснили колишні та нинішні американські посадовці та про критику, висловлену після другого туру президентських виборів спецпредставником президента Буша сенатором Річардом Луґаром та держсекретарем Коліном Павеллом. У документі зазначається, що ця критика була важливим фактором у низці подій, які кінець-кінцем спонукали Верховний Суд України визнати оголошений результат другого туру виборів недійсним.

Щоб не допустити до порушення людських прав українськими силами безпеки, продовжується в документі, Посольство США в Києві продовжувало співпрацювати з українськими військовим істеблішментом.

Також зазначається, що хоч торішні події в Україні - виключно заслуга українського народу, американські заходи на підтримку вільних і справедливих виборів, верховенства закону, громадянського суспільства та незалежних медіа безумовно були позитивними факторами під час перебігу президентських виборів та в рамках кампанії народного опору, яка велася у відповідь на намагання влади придушити волю народу.

Підкреслено, що випливаюча з цієї кампанії опору «помаранчева революція», кінець-кінцем, спромоглася докорінно трансформувати як політичний ландшафт, так і медіа-простір в Україні.

Серед інших заходів, які велися або підтримувалися в Україні американським урядом, в документі названо зусилля для боротьби з трафіком людей та надання допомоги жертвам цього явища.

Всі новини дня

Евакуація з Маріуполя – як волонтеру Денису Мініну вдається рятувати людей з окупації. Відео

У зруйнованій 6 жовтня багатоповерхівці в Запоріжжі був волонтерський склад Дениса Мініна. До 24 лютого він працював ведучим одного з українських телеканалів, а тепер став волонтером, який допомагає евакуювати людей з окупованого рідного Маріуполя.

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:11 0:00

«Протистояти злу важко, але ми знаємо, що правда перемагає» – з таким посланням прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала відкрив перший саміт Європейської політичної спільноти у Празі – нового форуму практично усіх держав Європи, крім Росії. Яке ж місце у форумі відведено Україні?

Рафаель Ґроссі: позиція МАГАТЕ полягає в тому, що ЗАЕС - це український об’єкт

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі на прес-конференції в аеропорту Відня після повернення з України, де він зі своєю командою відвідав Запорізьку атомну станцію. Австрія, 2 вересня 2022 року.

Голова міжнародної агенції з ядерної енергетики назвав Запорізьку АЕС українською, заперечуючи твердження президента Володимира Путіна про те, що станція тепер належить Росії.

"Позиція МАГАТЕ полягає в тому, що цей об’єкт є українським. Але я не вдаюся в коментарі щодо розвитку воєнних подій", – сказав голова МАГАТЕ Рафаель Ґроссі на прес-конференції в Києві після переговорів з президентом України Володимиром Зеленським.

За його словами, "це питання стосується міжнародного права". "Тут конфлікт, тут війна. Ми хочемо, щоб ця війна припинилася. Війна повинна припинитися негайно", – сказав голова МАГАТЕ.

У середу Путін підписав указ, згідно з яким Запорізька АЕС мала стати "федеральною власністю" РФ. Російські війська захопили станцію у березні, але на ній продовжував працювати український персонал, який, за словами Ґроссі, "працює в майже нестерпних умовах".

"Стрес, невизначеність, вони не знають, що може статися", – наголосив він.

Голова української державної атомної енергетичної компанії "Енергоатом" Петро Котін того ж дня заявив, що бере станцію під контроль і керуватиме нею з Києва після того, як російські військові затримали, а потім відпустили директора станції Ігоря Мурашова.

Міжнародне агентство з ядерної енергії закликало створити навколо станції демілітаризовану зону для того, щоб бойові дії не створювали ядерної небезпеки.

"Ми не змінюємо нашу лінію, ми продовжуємо говорити про те, що має бути зроблено, щоб, по суті, уникнути ядерної аварії на АЕС. Що все ще є дуже, дуже реальною можливістю", – сказав Ґроссі у Києві.

Як заявив голова МАГАТЕ, на даний момент організація не має "жодних ознак" того, що Росія намагається підключити станцію до російської мережі.

За його словами, перемикання з однієї мережі в іншу є складним технологічним процесом, на який потрібно багато часу і який би був помітний.

"Це потребує, може потребувати серйозної інфраструктурної роботи. Отже, ми б про це знали, ми б побачили, що якби щось відбувалося", – сказав Гроссі. - "У нас двоє співробітників (на станції), і ми збираємося збільшити групу до чотирьох".

Після поїздки до Києва генеральний директор МАГАТЕ планує вирушити до Москви, щоб досягти угоди щодо "зони ядерної безпеки та безпеки" навколо Запорізької АЕС.

Макрон: Європейська політична спільнота потрібна для обговорення спільної стратегії Європи. Відео

«Мета полягає в тому, щоб поділяти однакове розуміння становища, яке впливає на Європу і виробляти спільну стратегію.Це в наших інтересах - зустрітися тут і накреслювати разом наше майбутнє. Ось для цього і є Європейська політична спільнота», - заявив президент Франції Еммануель Макрон.

МВФ вчетверте погіршив прогноз для світової економіки

Крісталіна Георгієва під час виступу в Джорджтаунському університеті в четвер.

Міжнародний валютний фонд вчетверте погіршив прогноз світової економіки на наступний рік. Нові оцінки буде оприлюднено в Світовому економічному прогнозі, який Фонд опублікує наступного тижня, заявила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.

Раніше Фонд прогнозував зростання економіки світу на 2,9% в 2023 році. На 2022 рік прогноз зростання залишається незмінним - на рівні 3,2%.

В 2021-222 роках світова економіка рухалась від ні на що не схожої кризи - пандемії - до іншого безпрецедентного шоку - війни", - твітує Георгієва.

Світова економіка втратить 4 трильйони доларів випуску від теперішнього часу до 2026 року, що еквівалентне економіці Німеччини, поділилась оцінками МВФ Георгієва у виступі в Джорджтаунському університеті в четвер.

Промова прозвучала перед засіданням Світового банку та МВФ, запланованим на наступний тиждень.

Більше

XS
SM
MD
LG