Спеціальні потреби

Ющенко оптимiстично настроєний щодо вiзиту до США - 2005-03-29


Київ - 29 березня. Візит президента Ющенка до Сполучених Штатів започаткує формування нових стратегічних партнерських стосунків між Києвом та Вашингтоном. Таку надію висловив український президент сьогодні на прес-конференції в українськiй столицi. Вiн також сподівається, що під час візиту буде скасовано поправку Джексона-Венiка i вдасться знайти порозуміння в інших проблемних питаннях.

Під час візиту до США наступного тижня президент України відвідає Вашингтон, Чикаго, Бостон і Нью-Йорк. У столиці Сполучених Штатів Віктор Ющенко зустрінеться з президентом Бушем, віце-президентом Чейні, держсекретарем Кондолізою Райс та виступить на спільному засіданні обох палат Конгресу США.

У Чикаго, Бостоні та Нью-Йорку заплановані зустрічі українського президента з представниками ділових та фінансових кіл, лідерами провідних американських неурядових організацій, українською та єврейською громадами США. Віктор Ющенко заявив, що задоволений підготовкою візиту.

«На моє переконання, це візит, який повинен покласти формування нових якісних стосунків з США як стратегічним партнером України. Я ставлю перед собою задачу пройти те, що ми зробили останнім часом із нашим іншим стратегічним партнером – Росією. Зробити треба порозуміння по всіх питаннях, які сьогодні сприймаються як блокуючі, або питання, які не розв`язані. Є ряд геополітичних питань, по яких я би хотів провести консультації у Сполучених Штатах. Є ряд двосторонніх проблем. Це той спадок, який дістався нам».

Одна із проблем, які дісталися Україні в спадок ще з часів Радянського Союзу – поправка Джексона-Веніка. Ця законодавча норма обмежує імпорт до Сполучених Штатів українських товарів. Тривалі спроби колишньої української влади домогтися її скасування були безуспішними. Президент Ющенко сподівається, що американські законодавці нарешті ліквідують дію поправки щодо України. Не виключено, шо вже наступного тижня.

«У нас ведуться переговори і в рамках підготовки візиту з цього питання і я сподіваюся, що в рамках візиту це питання буде поставлене по суті».

Ющенко не виключив, що в Сполучених Штатах зустрінеться із колишнім охоронцем президента Кучми Миколою Мельниченком. Його вважають ключовим свідком у справі вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Мельниченка переконують повернутися в Україну, щоб дати свідчення про зроблені ним записи в кабінеті колишнього президента Леоніда Кучми. Нині, за словами Ющенка, до США вирушив Генпрокурор Святослав Піскун.

«Думаю, ті зустрічі, які сьогодні-завтра генеральний прокурор буде проводити в Сполучених Штатах, це зустрічі, на яких буде і майор Мельниченко. Якщо моя зустріч потрібна, щоб я публічно висловив гарантії, які я можу дати як президент цій людині, я готовий це зробити. Тільки заради того, щоб у цій справі поставити крапку».

У Бостоні президент Ющенко також планує відвідати п`ятилітню Настю Овчар із Харківщини. Її лікують у місцевій клініці після важких опіків шкіри, які дівчинка дістала, рятуючи з пожежі свою меншу сестру.

XS
SM
MD
LG