Спеціальні потреби

Чи буде легiтимним новий склад Нацради? - 2005-03-30


Київ - 30 березня. Новий склад Національної ради з питань телебачення та радіомовлення буде нелегітимним, вважає координатор Всеукраїнської асоціації операторів кабельного телебачення Сергій Аксененко. На його думку, український парламент, нашвидкоруч призначаючи свою четвірку Нацради, порушив норми законодавства. У зв`язку з цим Аксененко збирається оскаржити постанову Верховної Ради у суді.

Сергій Аксененко працював у Національній раді з питань телебачення та радіомовлення у 1999-2000 роках. Цього року його кандидатуру на посаду члена Нацради висунули, як він стверджує, майже всі об`єднання громадян, які працюють у галузі кабельного телебачення. Проте парламент цю ініціативу проігнорував, і таким чином порушив Закон про Нацраду, у якому йдеться, що пропозиції щодо кандидатур на посаду членів Нацради може вносити не лише відповідний парламентський комітет, але й об`єднання громадян. Крім того, 18 березня Верховна Рада не прийняла відставку двох членів Національної Ради з питань телебачення і радіомовлення і лишила їх на своїх посадах. Аксененко вважає це також грубим порушенням і збирається оскаржувати парламентські постанови у суді:

«Я подаю позов на Верховну Раду про порушення закону. Позиція закону порушена по “об`єднанням громадян”, це перше. І друге, -- по відставці членів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення. Справа у тому, що згідно з законом, відставка однозначно приймається і не можна насильно залишатись у Нацiональній раді. Отже, парламент не прийняв відставку і порушив закон і тому парламентська четвірка є нелегітимною».

За словами Сергія Аксененка, через порушення законодавства нелегітимним буде вважатись увесь новий склад Національної ради, а це, у свою чергу, не дозволить їй розправитись із частиною українських телерадіокомпаній, запити щодо діяльності яких вже лежать у Генеральній прокуратурі.

У свою чергу, новопризначений парламентом член Нацiональної ради Віталій Шевченко, каже, що призначення парламентської четвірки могло б і справді бути публічнішим, проте громадське обговорення кандидатури нових членів Нацради все ж таки пройшли:

«Ну, що значить об`єднання громадян? Можливо наше законодавство страждає тим, що там є нечіткі норми. Але з другого боку, те саме опитування “Телекритики”, це очевидно, що це є найпопулярніший сайт журналістів, що працюють в аудіовізуальних засобах масової інформації, проводило опитування, яке публічно оголошувало, з результатами опитування мав право ознайомитись будь-хто, в тому числі і народні депутати, які приймали рішення. Більше того, ті, кого призначили депутати, входили, називались їхні прізвища в опитуваннях, то можна це розцінювати, як участь громадськості у цьому процесі? Очевидно, що можна, якоюсь мірою».

Віталій Шевченко каже, що поки що Нацрада з питань телебачення та радіомовлення не працює, оскільки президент не визначився із своєю четвіркою кандидатур, які він має вносити на затвердження парламенту. Однак передбачається, що ці призначення відбудуться відразу після повернення Ющенка зі Сполучених Штатів.

Що стосується закидів про розправу над телеканалами, які в часи помаранчевої революції не стали на сторону опозиції, то Шевченко наголошує, що запити до Генпрокуратури подавала не Нацрада з власної ініціативи i що вона не буде переглядати жодної ліцензії, виданої за минулі роки.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG