Спеціальні потреби

Актуально

Бізнес-форум у Нью-Йорку - день перший - 2005-03-31

Нью-Йорк - 30 березня. В Нью-Йорку, у примiщеннi Українського iнституту Америки, сьогоднi відкрився другий економічний форум, який проводить Організація українсько-американських бізнес-мереж. На форум зібралася велика група українських та американських бізнесменів, як також представників влади. Уряд України представляють міністр промислової політики Володимир Шандра та міністр юстиції Роман Зварич.

Цей другий форум переносився кілька разів через події помаранчевої революції в Україні. Чи не вперше українські бізнесмени -- а їх зібралось велика кількість з різних галузей, починаючи машинобудівництвом і закінчуючи кіновиробництвом -- мають змогу поспілкуатися зі своїми колегами, маючи за спиною уряд, який оголосив відкриту політику щодо залучення західних інвестицій. Як говорить директор фінансово-промислової групи Альтком Сергій Павлічев, хоча бізнесмени поки що не відчули на собі конкретної різниці між роботою в умовах попередньої і нової влади. вони бачать перспективу:

«Є надiя, що на кiнець наш бiзнес стане бiльш цивiлiзованим, що вiн буде прозорим i сучасним».

Президент компанії Топ-лайн Вячеслав Тулін приїхав до Нью-Йорку на форум з конкретною метою -- знайти інвесторів:

«Я зараз тут буду представляти цiлi програми, якi будуть цiкавi i рентабельнi для iнвесторiв -- iнвесторiв iнозмених. Програми пропонуються як в Києвi, так i в Захiднiй Українi i в Криму, i в принципi усi цi програми мають рiзний характер - як житло, так i готелi, так i торгово-розважальнi комплекси. Пiсля здiйснення революцiї так вважається, що нове керiвництво нашої країни буде сприяти, щоб iнвестицiйний клiмат у нас був усе кращий i кращий, i що програми, якi ми пропонуємо, будуть зацiкавлювати».

Окрім бізнесменів суто промислових галузей у роботі форуму беруть участь представники мас-медія та кіновиробництва, які в усьому світі вважаються прибутковою справою. Відомий режисер Олесь Санін вважає що Україна отримала шанс стати кіномайданчиком для Голівуду і замінити у цій ролі Чехію та інші країни Східної Європи:

«Україна має фактично усi клiматичнi зони європейської країни. З iншого боку, це є остання європейська країна, яка має ще такi ресурси, яка має достатньо потужний внутрiшнiй ринок. В нас бiльше сорока мiльйонiв потенцiйних глядачiв, якi можуть подiймати свiй власний ринок. В нас достатьно розвинута iнтелектуальна i технiчна база для розвитку цього. I тому я думаю, що перспективи досить серйознi -- є дуже серйозний iнтерес американських бiзнесменiв у цiй сферi до України, тому що ми на декiлька порядкiв дешевшi i якiснiше можемо працювати, нiж тепер європейськi держави».

На форумі було зачитано вітання президента України Віктора Юшенка. Окреме вітання учасникам форуму надіслала прем`єр-міністр Юлія Тимошенко, яка закликала їх до активної інвестеційної діяльності в Україні.

Форум закінчиться у четвер ввечерi. Слід зазначити, що будинок, в якому вiн проходить, -- Український iнстутут Америки, -- один з архітектурних шедеврів Нью-Йорку кінця 19-го століття. Його у 1955 році фактично подарував українській громаді американсько-український винахідник і підприємець Василь Джус. Він же засновник Українського інституту Америки.

Всі новини дня

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.

Речниця Білого дому: Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Відео

Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр, коментуючи підрив Каховської ГЕС.

Більше

XS
SM
MD
LG