Спеціальні потреби

Вiзи до США мають стати дешевшими


Київ - 1 квiтня. Найближчим часом посольство Сполучених Штатів Америки у Києві має намір здешевити візи для українців. Така домовленість була досягнута під час зустрічі представників МЗС України з генеральним консулом посольства США.

США мають намір здешевити оформлення багаторазової візи для українців зі 165 доларiв до 100 доларiв, повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України. Під час зустрічі начальника управління консульської служби МЗС Миколи Точицького з генеральним консулом США Мері Кей Карлсон було також досягнуто домовленості, що американське посольство з 31 березня вводить спрощену процедуру отримання неімміграційної візи для тих, хто раніше вже одержував американську візу, для студентів й учасників програм обміну. Нагадаю, раніше також повідомлялось, що починаючи з травня в американському посольстві у Києві розпочнеться інтерв`ювання з приводу отримання імміграційних віз для українців. До останнього часу цим питанням опікувавлось посольсво США у Варшаві.

Крім домовленості щодо спрощення видачі американських віз, Україна вирішила на чотири місяці скасувати візовий режим для громадян Євросоюзу та Швейцарії. Отже, починаючи з 1 травня по 1 вересня, європейці зможуть без віз перетнути український кордон.

Україна особливо не приховує, що одною з причин, яка змусила її вдатись до такого кроку є проведення у Києві в травні цього року музичного конкурсу “Євробачення-2005”. В той же час, на думку українських чиновників, візовий експеримент дозволить провести ретельний аналіз усіх його аспектів і можливо сприятиме подальшiй лібералізації візового режиму для українських громадян.

Європейський союз вже привітав українську ініціативу, але заявив, що поки що не має наміру спрощувати візовий режим по відношенню до України.

XS
SM
MD
LG