Спеціальні потреби

В Українi вже дiє новий бюджет


Київ - 1 квiтня. Сьогодні в Україні вступив у силу новий державний бюджет. Він передбачає поступове підвищення доходів громадян та скасування більшості пільг підприємствам. Урядовці кажуть, що за результатами першого кварталу негативні явища в економіці вдалося зупинити і значного зростання цін не буде.

Уряд задоволений першими фінансовими результатами своєї діяльності. В першому кварталі план надходжень до бюджету перевиконаний на 10%, каже міністр фінансів Віктор Пинзеник. Остаточні цифри ще будуть уточнюватися, але існуючі дані дають підстави спокійно дивитися у майбутнє, - підкреслив міністр. При цьому в березні податківцям вдалося перевиконати місячний план на 22%. За словами Пинзеника, перевиконання плану відбулося ще на старій податковій та митній базі шляхом поступового виведення економіки з тіні.

Це означає, що всі закріплені у новій редакції держбюджету соціальні зобов`язання, будуть виконані. Протягом року передбачається поетапне підвищення мінімальної зарплатні до 332 гривень.

Хоча з початку року ціни в Україні зросли майже на 3 відсотки Пинзеник впевнений, що в кінці року інфляція не вийде за планові межі:

«Ми спокійні стосовно ситуації на споживчому ринку. У нас є інструменти для того, щоб показник інфляції був у рамках запланованої величини – 9,8 відсотка. Надалі Україна має виходити на європейські показники інфляції, або близькі до них».

Міністр фінансів відмовився прогнозувати середньорічний курс гривні по відношенню до долара США, мотивувавши це відмовою уряду та НБУ від жорсткої курсової прив’язки гривневої маси до долара. Раніше урядовці і президент висловлювали прогноз укріплення гривні до іноземних валют.

XS
SM
MD
LG