Спеціальні потреби

Актуально

Ющенко вiдвiдав Бостон

Бостон - 5 квiтня. Сьогоднi президент Ющенко побував у Бостонi, де отримав нагороду за мужність імені колишнього президента США Джона Кеннеді. Церемонiя вiдбулася в президентськiй бiблiотецi Кеннедi. Ющенко також вiдвiдав постраждалу вiд опiкiв українську дiвчунку Настю Овчар, яку лiкують в однiй з мiсцевих клiнiк.

Біля приміщення бібліотеки місцеві українці зібрались за кілька годин до приїзду Вiктора Ющенка з прапорами, у національних костюмах та з помаранчевою символікою. Зустріти українського президента вийшов брат покійного Джона Кеннеді - Тед з дружиною та донька покiйного президента - Керолайн. Віктор Ющенко після офіційного привітання відправився в народ на радість людей, що зібрались.

Вже у залі нагороду за мужність президент України отримав з рук доньки Кеннеді. Президент Кеннеді, зазначила пані Керолайн, вірив в те, що одна відважна людина становить більшість. Віктор Ющенко, підкреслила донька покійного президента США, відроджує цю віру для нового покоління. «Перед обличчям корупції, залякувань та загрози життю він залишився вірним ідеалам свободи, демократії, та верховенства закону. Його відвага надихнула громадян всього світу», сказала пані Кеннеді перед тим, як передати нагороду українському президенту.

Сенатор Тед Кеннедi у свою чергу віддав належне мужності Віктора Ющенка як лідера опозиції в Україні в часи правління попередньої влади. Відомий гострим словом Кеннедi не скупився на слова критики виборчого процесу в Україні, керованого попереднім режимом. Він зазначив, що у наш час рідко, якщо взагалі, буває більш значний приклад мужності нiж той, що проявив Віктор Ющенко, який не зважаючи на залякування та отруєння продовжував боротьбу. Президент Кеннедi, зазначив сенатор, високо б оцінив момент вручення нагороди Ющенку:

«У своїй iнагураційній промові мій брат пообіцяв, що Америка візьме на себе забов`язання заплатити будь-яку ціну, будь-який тягар, подолатиме перешкоди, підтримуватиме друзів, протидiятиме ворогові аби лише запевнити перемогу свободи. Президент Ющенко показав світові, що існують надзвичайні лідери, які живуть такими почуттями і сьогодні і які мають мужність керуватися ними у своєму життi. Він заслуговує на пошану нашої країни і на підримку, i разом з ним також український народ».

Свою промову подяки український лідер розпочав повідомленням про те, що перед тим як приїхати до Бібліотеки Кеннеді відвідав у бостонському дитячому опіковому центрі п`ятирічну Настю Овчар - українську дівчинку, яка рятуючи молодшу сестру з пожежі, зазнала страшних опіків. Ця дівчинка, зазначив Ющенко, встигла за своє коротке життя зробити більше ніж багато з дорослих за довгі роки.

У своїй промові український президент часто цитував Джона Кеннеді і зазначив, що прагне аби народ України та її лідери жили за принципом, визначиним Кеннеді - «Не питай, що твоя країна може зробити для тебе; запитай, що ти можеж зробити для своєї країни».

Разом з українською делегацією подорожує посол США в Україні Джон Гербст. Вiн сказав, що «тепер, ми думаємо, ми допамагаємо народу України будувати демократію. Ми хотіли це робити раніше але я не впевнений що мали таку можливість».

Після бенкету на його честь Віктор Ющенко разом з делегацією відбув назад до Вашингтона.

Кілька слів про нагороду, яку вручили українському президенту. Її було започатковано Фундацією бібліотеки імені Кеннеді у 1989 році аби віддати належне відданості та вкладу президента Кеннеді у справу служіння народу. Назва нагороди дослівно означає профілі відваги; саме таку назву носить книжка Кеннеді, яка у 1957 році отримала Пулітцерівську премію. Цей твір розповідає про життя у різні часи восьми американських сенаторів, які виявили особливу мужність та відвагу і, ризикуючи своїми кар`єрами, відстоювали свої позиції. Поміж попередніх лауреатів нагороди - колишній президент США Джеральд Форд, сенатор Джон МакКейн, генеральний секретар ООН Кофi Аннан та інші лідери i політики з різних країн світу.

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG