Спеціальні потреби

Актуально

Зустріч Ющенка під пам`ятником Шевченку

Вашингтон – 6 квiтня. Кілька годин після виступу в Конгресі Вiктор Ющенко зустрівся з українською громадою під розташованим в американській столиці пам’ятником Тарасу Шевченку.

«Таки дочекався Шевченко свого Вашингтона», так говорили українці, які зібралися біля пам’ятника Кобзарю у Вашингтоні, щоб привітати новообраного лідера української держави. Емоційна зустріч відбувалась на фоні співів та скандування натовпу. На зустріч, за деякими пiдрахунками, зiбралася приблизно тисяча людей. Віктор Ющенко звернувся до зiбраних словами Шевченка з вірша «І золотою, і дорогою».

«І золотої, і дорогої, мені, щоб знали ви, не жаль, моєї долі молодої, а іноді така печаль охватить душу, аж заплачу...»

Український президент подякував громаді за підтримку, заявивши що став свідком подій, коли його нація піднялась з колін та стала вільною. «Сьогодні бути українцем, я б сказав, модно, красиво, гордо...», - сказав вiн пiд гучнi оплески присутнiх.

Звернувшись до українців, що проживають та працюють за межами України, Віктор Ющенко закликав їх не гаяти часу та повертатися додому. «Сьогодні в Україні, знайдуть місце своєї роботи ті сім мільйонів українців, які розсипані по всьому світі, як горох, як перекотиполе - люди четвертої хвилі, які шукають роботи поза Україною. Я, шановні друзі, хочу вам сьогодні сказати: ваші руки, ви особисто сьогодні потрібні Україні. Повертаємося додому!». «Адже, життя в Україні за нової влади зміниться принципово..., жодної людини, яка представляла попередню адміністрацію, у владі не буде», додав президент.

З промовою також виступила і дружина президента Катерина Чумаченко, яку з Вашингтоном пов’язують студентські роки та праця в адміністрації президента Рейгана: «Мені надзвичайно приємно бути тут сьогодні, бачити вас всіх у цей сонячний прекрасний день - який мені нагадує, скільки ми разів тут разом були біля цього пам’ятника у 70-их, 80-их, в 90-их роках. Як ми мріяли про цей день».

Приємним сюрпризом для тих, хто зібрався цього дня біля пам’ятника Шевченку стало звернення Віталія Кличка, який супроводжує президента України у цьому візиті. Вiн, як росiйськомовний українець, говорив про почуття гордості, яке вiн відчуває, представляючи Україну на мiжнароднiй аренi.

«[переклад з російської] Мені дуже приємно, де би не проходив матч, де би не відбувалось змагання, чи то в Європі, чи то в Німеччині, Франції, Сполучених Штатах, мені приємно зайти в залу, мені приємно перемогти в тій залі, де здіймаються жовто-блакитні прапори... Для мене велика честь та відповідальність, щоб після перемоги здіймався український прапор та звучав український гімн».

І звичайно, урочистості не обійшлися без чергового жарту від президента: «Ви знаєте, - сказав вiн, - я вже десять років маю таке велике бажання- поборотися з Кличком, але є одна проблема: їх двоє, а я один...».

Після виступу під пам’ятником Шевченку Віктор Ющенко відвідав Музей Голокосту та Національне Арлінґтонське кладовище, де поклав вiнок. Увечорі він виступав в одному з вашингтонських готелів на прийнятті, влаштованому на його честь спільно Міжнародним республіканським інститутом та Національним демократичним інститутом. На зустрічі український президент віддав належне цим та іншим недержавним про-демократичним організаціям, які підтримували українську опозицію перед і під час помаранчевої революції:

«Україна змінюється. Сьогоднi нам потрібні вашi плечi, вашi думки, вашi слова підтримки. I тому я вдячний за те, що ви зробили, кожний з присутнiх... i прошу: не забувайте про Україну», сказав Вiктор Ющенко на завершення свого вiзиту до США.

Фотознiмки - Юрiя Петренка

Всі новини дня

Трубопроводи Північний потік 1 і 2 не дають газу Європі, але витікають

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек на газовій станції в Любміні в Німеччині, де газопровід Північний Потік виходить з Балтійського моря на сушу

Данія і Швеція повідомили про витікання газу з непрацюючих трубопроводів Північний потік 1 і 2, що пролягають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Інциденти ставлять під ще більший сумнів можливість швидкого відновлення постачання російського газу до Європи в обсягах необхідних для зимового періоду.

Причини витікання газу на трьох, як вважають зараз, нитках трубопроводів біля данського острова Борнгольм не відомі, але офіційні представники називають ситуацію дуже незвичайною.

Північний потік 1 був найбільшим маршрутом постачання російського природного газу у Європу, але на тлі активізації війни Росії з Україною контрольована російською державою компанія Газпром спочатку скоротила транспортування ним газу, а в серпні повністю припинила, пославшись на технічні проблеми ускладнені, як заявили у Москві, західними санкціями.

Північний потік 2 споруджений, але так і не запрацював після того, як уряд Німеччини закрив проект на тлі лютневого російського вторгнення в Україну.

Транзит російського газу до Європи триває через газотранспортну систему України, але у скорочених обсягах, і українці закрили один з маршрутів, вказавши на втручання російських окупаційних військ на українській території.

Впродовж весни і літа Росія відмовилася продавати газ Болгарії, Данії, Польщі, Фінляндії, а також нідерландській компанії Gasterra і частково компанії Shell після того, як вони відкинули вимоги Москви платити за газ у російських рублях.

Найбільша країна ЄС - Німеччина заявляє, що на понад 80% заповнила запаси газу у сховищах і Європа активізувала пошуки альтернативних джерел палива, але проблеми з постачанням спричинили різкі зростання цін на енергію.

Шведська мореплавна служба повідомила про два місця витоку газу з трубопроводу Північний потік 1 після того, як Данія оголосила обмеження руху суден довкола витоку виявленого на Північному потоку 2.

Данська служба, яку цитує служба новин Reuters, вказує, що у зоні витоку газу судна можуть втратити здатність триматися на воді, а крім того є загроза вогню.

Також витік газу в повітря збільшує в атмосфері парникові гази, що впливають на клімат.

Газопровід Північний Потік 1 сягає 1 224 кілометри від Виборга в Росії до Любміна в Німеччині.

Пропускна спроможні кожної нитки 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

В Німеччині той газ подавали в трубопроводи до інших країн Європи.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG