Спеціальні потреби

Зустріч Ющенка під пам`ятником Шевченку


Вашингтон – 6 квiтня. Кілька годин після виступу в Конгресі Вiктор Ющенко зустрівся з українською громадою під розташованим в американській столиці пам’ятником Тарасу Шевченку.

«Таки дочекався Шевченко свого Вашингтона», так говорили українці, які зібралися біля пам’ятника Кобзарю у Вашингтоні, щоб привітати новообраного лідера української держави. Емоційна зустріч відбувалась на фоні співів та скандування натовпу. На зустріч, за деякими пiдрахунками, зiбралася приблизно тисяча людей. Віктор Ющенко звернувся до зiбраних словами Шевченка з вірша «І золотою, і дорогою».

«І золотої, і дорогої, мені, щоб знали ви, не жаль, моєї долі молодої, а іноді така печаль охватить душу, аж заплачу...»

Український президент подякував громаді за підтримку, заявивши що став свідком подій, коли його нація піднялась з колін та стала вільною. «Сьогодні бути українцем, я б сказав, модно, красиво, гордо...», - сказав вiн пiд гучнi оплески присутнiх.

Звернувшись до українців, що проживають та працюють за межами України, Віктор Ющенко закликав їх не гаяти часу та повертатися додому. «Сьогодні в Україні, знайдуть місце своєї роботи ті сім мільйонів українців, які розсипані по всьому світі, як горох, як перекотиполе - люди четвертої хвилі, які шукають роботи поза Україною. Я, шановні друзі, хочу вам сьогодні сказати: ваші руки, ви особисто сьогодні потрібні Україні. Повертаємося додому!». «Адже, життя в Україні за нової влади зміниться принципово..., жодної людини, яка представляла попередню адміністрацію, у владі не буде», додав президент.

З промовою також виступила і дружина президента Катерина Чумаченко, яку з Вашингтоном пов’язують студентські роки та праця в адміністрації президента Рейгана: «Мені надзвичайно приємно бути тут сьогодні, бачити вас всіх у цей сонячний прекрасний день - який мені нагадує, скільки ми разів тут разом були біля цього пам’ятника у 70-их, 80-их, в 90-их роках. Як ми мріяли про цей день».

Приємним сюрпризом для тих, хто зібрався цього дня біля пам’ятника Шевченку стало звернення Віталія Кличка, який супроводжує президента України у цьому візиті. Вiн, як росiйськомовний українець, говорив про почуття гордості, яке вiн відчуває, представляючи Україну на мiжнароднiй аренi.

«[переклад з російської] Мені дуже приємно, де би не проходив матч, де би не відбувалось змагання, чи то в Європі, чи то в Німеччині, Франції, Сполучених Штатах, мені приємно зайти в залу, мені приємно перемогти в тій залі, де здіймаються жовто-блакитні прапори... Для мене велика честь та відповідальність, щоб після перемоги здіймався український прапор та звучав український гімн».

І звичайно, урочистості не обійшлися без чергового жарту від президента: «Ви знаєте, - сказав вiн, - я вже десять років маю таке велике бажання- поборотися з Кличком, але є одна проблема: їх двоє, а я один...».

Після виступу під пам’ятником Шевченку Віктор Ющенко відвідав Музей Голокосту та Національне Арлінґтонське кладовище, де поклав вiнок. Увечорі він виступав в одному з вашингтонських готелів на прийнятті, влаштованому на його честь спільно Міжнародним республіканським інститутом та Національним демократичним інститутом. На зустрічі український президент віддав належне цим та іншим недержавним про-демократичним організаціям, які підтримували українську опозицію перед і під час помаранчевої революції:

«Україна змінюється. Сьогоднi нам потрібні вашi плечi, вашi думки, вашi слова підтримки. I тому я вдячний за те, що ви зробили, кожний з присутнiх... i прошу: не забувайте про Україну», сказав Вiктор Ющенко на завершення свого вiзиту до США.

Фотознiмки - Юрiя Петренка

XS
SM
MD
LG