Спеціальні потреби

Актуально

Опитування: до Ющенка небувала довiра

Київ - 7 квiтня. В Україні безпрецедентний рівень довіри до влади, за винятком одного Східного регіону. Але й тут Ющенка підтримують уже вдвічі більше людей, ніж це було під час виборів. Дослідження громадської думки у березні оприлюднив фонд “Демократичні ініціативи».

У приватних розмовах соціологи зізнаються, що не сподівалися дожити до такого позитиву. На третьому місяці роботи нової влади її оцінки населенням безпрецедентно високі, а президент стоїть на другому щаблі довіри серед усіх соціальних інституцій – більше, ніж йому, в Україні довіряють тільки Церкві. Говорять науковий керівник Центру “Демініціативи” Ірина Бекешкіна і президент Київського міжнародного інституту соціології Валерій Хмелько:

«Зараз ми фіксуємо небачену, можу сміливо сказати, що небачену досі в історії України ситуацію, коли оцінки довіри як до вищих органів влади, так і до інших соціальних інститутів набули дуже значного позитивного забарвлення, чого раніше ніколи не було».

«З наших даних випливає, що стосовно діяльності всіх трьох керівників нашої держави на сьогодні переважають позитивні оцінки, якщо брати Україну в цілому. І скажімо, щодо Віктора Ющенка дали відповідь “в цілому позитивно” та “скоріш позитивно, ніж негативно”, 54%, Юлії Тимошенко 54,2% і Литвина 49,2. А негативних – тобто скоріш негативно, ніж позитивно, і в основному негативно, у Віктора Ющенка 14 з половиною, у Тимошенко 16,6 і у Литвина 11,5».

З пасторальної картини випадає лише один Східний регіон. У той час як в усій Україні різко зросла довіра практично до всіх владних інституцій – президента, уряду, Верховної Ради, засобів масової інформації, СБУ, Схід не довіряє нікому включно навіть з громадськими організаціями, банками та кредитними спілками. І діяльність президента Ющенка, яку на Заході України оцінює позитивно 83% населення, у Центральному регіоні – 70, у Південному – 38, на Сході схвалює лише 22%. Хоча, кажуть соціологи, зрушення від часів виборчої кампанії все-таки відбулись. І знову Валерій Хмелько:

«Хоча я хотів би звернути вашу увагу на таку деталь. 22% у Східному регіоні це практично удвічі більше, ніж число голосів, якi було віддано за Ющенка в цьому регіоні під час виборів. Так що можна сказати, що позитивний рух є».

В опитування включили також запитання про майбутні парламентські вибори. Як прогнозують на основі отриманих даних соціологи, якби вибори до Верховної Ради відбулися зараз, найбільше голосів – 36% отримав би блок Віктора Ющенка “Наша Україна”. На другому місці – з 19-ма відсотками голосів – блок опозиції Віктора Януковича. До парламенту потрапили б також Компартія і Соціалістична партія України – перша набрала б 7%, друга 6% голосів.

Всі новини дня

Трубопроводи Північний потік 1 і 2 не дають газу Європі, але витікають

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек на газовій станції в Любміні в Німеччині, де газопровід Північний Потік виходить з Балтійського моря на сушу

Данія і Швеція повідомили про витікання газу з непрацюючих трубопроводів Північний потік 1 і 2, що пролягають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Інциденти ставлять під ще більший сумнів можливість швидкого відновлення постачання російського газу до Європи в обсягах необхідних для зимового періоду.

Причини витікання газу на трьох, як вважають зараз, нитках трубопроводів біля данського острова Борнгольм не відомі, але офіційні представники називають ситуацію дуже незвичайною.

Північний потік 1 був найбільшим маршрутом постачання російського природного газу у Європу, але на тлі активізації війни Росії з Україною контрольована російською державою компанія Газпром спочатку скоротила транспортування ним газу, а в серпні повністю припинила, пославшись на технічні проблеми ускладнені, як заявили у Москві, західними санкціями.

Північний потік 2 споруджений, але так і не запрацював після того, як уряд Німеччини закрив проект на тлі лютневого російського вторгнення в Україну.

Транзит російського газу до Європи триває через газотранспортну систему України, але у скорочених обсягах, і українці закрили один з маршрутів, вказавши на втручання російських окупаційних військ на українській території.

Впродовж весни і літа Росія відмовилася продавати газ Болгарії, Данії, Польщі, Фінляндії, а також нідерландській компанії Gasterra і частково компанії Shell після того, як вони відкинули вимоги Москви платити за газ у російських рублях.

Найбільша країна ЄС - Німеччина заявляє, що на понад 80% заповнила запаси газу у сховищах і Європа активізувала пошуки альтернативних джерел палива, але проблеми з постачанням спричинили різкі зростання цін на енергію.

Шведська мореплавна служба повідомила про два місця витоку газу з трубопроводу Північний потік 1 після того, як Данія оголосила обмеження руху суден довкола витоку виявленого на Північному потоку 2.

Данська служба, яку цитує служба новин Reuters, вказує, що у зоні витоку газу судна можуть втратити здатність триматися на воді, а крім того є загроза вогню.

Також витік газу в повітря збільшує в атмосфері парникові гази, що впливають на клімат.

Газопровід Північний Потік 1 сягає 1 224 кілометри від Виборга в Росії до Любміна в Німеччині.

Пропускна спроможні кожної нитки 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

В Німеччині той газ подавали в трубопроводи до інших країн Європи.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG