Спеціальні потреби

Опитування: до Ющенка небувала довiра


Київ - 7 квiтня. В Україні безпрецедентний рівень довіри до влади, за винятком одного Східного регіону. Але й тут Ющенка підтримують уже вдвічі більше людей, ніж це було під час виборів. Дослідження громадської думки у березні оприлюднив фонд “Демократичні ініціативи».

У приватних розмовах соціологи зізнаються, що не сподівалися дожити до такого позитиву. На третьому місяці роботи нової влади її оцінки населенням безпрецедентно високі, а президент стоїть на другому щаблі довіри серед усіх соціальних інституцій – більше, ніж йому, в Україні довіряють тільки Церкві. Говорять науковий керівник Центру “Демініціативи” Ірина Бекешкіна і президент Київського міжнародного інституту соціології Валерій Хмелько:

«Зараз ми фіксуємо небачену, можу сміливо сказати, що небачену досі в історії України ситуацію, коли оцінки довіри як до вищих органів влади, так і до інших соціальних інститутів набули дуже значного позитивного забарвлення, чого раніше ніколи не було».

«З наших даних випливає, що стосовно діяльності всіх трьох керівників нашої держави на сьогодні переважають позитивні оцінки, якщо брати Україну в цілому. І скажімо, щодо Віктора Ющенка дали відповідь “в цілому позитивно” та “скоріш позитивно, ніж негативно”, 54%, Юлії Тимошенко 54,2% і Литвина 49,2. А негативних – тобто скоріш негативно, ніж позитивно, і в основному негативно, у Віктора Ющенка 14 з половиною, у Тимошенко 16,6 і у Литвина 11,5».

З пасторальної картини випадає лише один Східний регіон. У той час як в усій Україні різко зросла довіра практично до всіх владних інституцій – президента, уряду, Верховної Ради, засобів масової інформації, СБУ, Схід не довіряє нікому включно навіть з громадськими організаціями, банками та кредитними спілками. І діяльність президента Ющенка, яку на Заході України оцінює позитивно 83% населення, у Центральному регіоні – 70, у Південному – 38, на Сході схвалює лише 22%. Хоча, кажуть соціологи, зрушення від часів виборчої кампанії все-таки відбулись. І знову Валерій Хмелько:

«Хоча я хотів би звернути вашу увагу на таку деталь. 22% у Східному регіоні це практично удвічі більше, ніж число голосів, якi було віддано за Ющенка в цьому регіоні під час виборів. Так що можна сказати, що позитивний рух є».

В опитування включили також запитання про майбутні парламентські вибори. Як прогнозують на основі отриманих даних соціологи, якби вибори до Верховної Ради відбулися зараз, найбільше голосів – 36% отримав би блок Віктора Ющенка “Наша Україна”. На другому місці – з 19-ма відсотками голосів – блок опозиції Віктора Януковича. До парламенту потрапили б також Компартія і Соціалістична партія України – перша набрала б 7%, друга 6% голосів.

XS
SM
MD
LG