Спеціальні потреби

Iнтрига з реєстрацiєю «Пори» триває


Київ - 12 квiтня. В Україні триває інтрига з реєстрацією політичної партії «Пора». Громадянська кампанія «Пора» звинувачує Міністерство юстиції у навмисному затягуванні процесу і вимагає від Мін`юсту негайного офіційного рішення.

Раніше Мін`юст відмовився реєструвати партію «Пора», заявивши про недійсність підписів, зібраних на її підтримку, і запропонувавши ті підписи перевірити. “Якщо з поданих 16 тисяч підписів дві третини підтвердяться, «Пору» зареєструють”, -- пообіцяв міністр юстиції Роман Зварич.

Перевірка триває ось уже 80 днів. І хоч у переважній більшості підписи підтверджуються, жодної офіційної відповіді від Міністерства юстиції, чи буде зареєстрована партія, досі немає. Активісти громадянської кампанії «Пора» вважають, що процес затягують навмисно. Причина, на їх переконання, полягає в тому, що влада боїться конкуренції. Говорить представник «Пори» Ярослав Погарський:

«Ми зіткнулися з відвертим маніпулюванням цифрами, з відвертим затягуванням процесу реєстрації партії Пора. І ми констатуємо факт, що Міністерство юстиції не бажає реєструвати партію Пора і в той же час, очевидно, побоюється не реєструвати партію Пора, а робить все таким чином, аби затягнути цей уже такий тривалий процес».

Громадянська кампанія «Пора» висунула Мін`юсту ультиматум: до п`ятниці 15 квітня подати офіційну відповідь стосовно реєстрації політичної партії. В противному разі «пористи» обіцяють скаржитись на протизаконні дії Міністерства юстиції до Генпрокуратури. Водночас переходити в опозицію молоді революціонери з «Пори» наразі не збираються і скептично ставляться до закликів про співробітництво, що лунають на їхню адресу з боку «новітньої опозиції», зокрема від Партії регіонів та СДПУ(о). Говорить активіст «Пори» Євген Золотарьов:

«Ми би не хотіли асоціюватися з тими новонаверненими опозиціонерами від Партії регіонів, від СДПУ(о), тому що ми вважаємо, що з їх боку це є спроба створення кримінальної опозиції нинішній владi.... Якихось спільних дій ми з ними не плануємо і планувати не будемо».

Громадянська кампанія «Пора» вже подала скаргу до суду на бездіяльність Мін`юсту. «Пористи» сподіваються, що їх політична партія таки буде, заднім числом, зареєстрована і зможе взяти участь у парламентських виборах 2006 року.

XS
SM
MD
LG