Спеціальні потреби

В Київ прибули предстаники Березовського


Київ - 14 квiтня. В Україні зараз перебувають представники Бориса Березовського - Олександр Гольдфарб і Юрій Фельштинський. Вони заявляють, що привезли записи майора Мельниченка, однак сумніваються, що він вияить готовність повернутися в Україну і дати свідчення.

Керівник "Фонду громадянських свобод", організованого Борисом Березовським, Олександр Гольдфарб та близький до опального олігарха історик Юрій Фельштинський приїхали у Київ в середу. Мета приїзду - передати представникам Генпрокуратури аудiозаписи, зроблені майором Мельниченком в кабінеті Леоніда Кучми, електронні носії та деякі документи. Українська Генпрокуратура гарантувала цим особам безпеку. Як стало відомо сьогодні, Фельштинський та Гольдбфарб поки що передали лише 8 хвилин записів – що стосуються справи Гонгадзе та Олександра Єльяшкевича. Стосовно передачі всіх даних – йдуть переговори, каже Гольдфарб.

«Ведемо консультації з українською стороною про формат, протокол та адресати передачі цих матеріалів. Це буде завершено ближчим часом, і про це було оголошено – чи це буде Прокуратура, чи хто-небудь інший».

Коли і на яких умовах росіяни передадуть всі матеріали українським правоохоронцям достеменно невідомо; вони самі обіцяють вкластися у декілька днів: «Дайте нам невелику паузу, і вже за три-чотири дні ми передамо всі записи Україні», говорять вони.

Свій інтерес до плівок Мельниченка люди Березовського пояснюють бажанням пролити світло на деякі моменти російської політики, зокрема на справу терактів у Москві. Саме тому Борис Березовський ніби згодився профінансувати розшифровку плівок. Така співпраця, як виявилося почалася ще у 2002 році, однак зараз Мельниченко звинувачує російського опального олігарха у бажанні втручатися в українську політику.

Соратники Березовського кажуть, що у Мельниченка є всі підстави відмовитися від надання свідчень через небезпеку фізичного знищення. В Україні ніхто не може гарантувати імунітету для Мельниченка, кримінальну справу проти нього можуть відкрити у будь-який момент, зазначає Гольдфарб. Єдина можливість – це його прибуття в країну у якості народного депутата.

До речі, Європейський суд ухвалив рішення про поновлення Мельниченка у списках Соцпартії, і лідери СПУ кажуть про можливість отримання ним депутатського мандату.

XS
SM
MD
LG