Спеціальні потреби

Зiнченко пропонує референдум з полiтреформи


Київ - 15 квiтня. В Україні знову набирає актуальності тема конституційної реформи. Загальнонаціональний референдум з політреформи пропонує провести держсекретар Олександр Зiнченко. А тим часом лідер Соцпартії Олександр Мороз заявляє, що жодних юридичних перешкод для проведення реформи немає.

Чим ближче до вересня, коли набирають чинності проголосовані Верховною Радою поправки до Конституції, тим більше ознак того, що основні дебати з політреформи ще попереду.

Держсекретар Олександр Зінченко вбачає потребу провести з політреформи загальнонаціональний референдум. Про це він заявив у п`ятницю під час виступу в Українській академії політичних наук. При цьому Зінченко зауважив, що не ставить під сумнів необхідність перерозподілу повноважень всередині влади. Однак на його думку, конституційні зміни, пропоновані законопроектом 4180, недосконалі. Так само є претензії й до інших проектів поправок. “З Конституцією треба як з маленькою дитиною”, -- сказав Зінченко, закликаючи до делікатного поводження з Основним Законом країни. А відтак, повідомив він, “з деяких питань політреформи президент буде радитись безпосередньо з народом”.

При цьому держсекретар наголосив, що референдум буде чесний, на відміну від сфальшованого плебісциту двохтисячного року. “Тоді з деяких пунктів ми отримали 102 відсотки”, -- нагадав з іронією Зінченко.

А тим часом стійкий прихильник політреформи Олександр Мороз наполягає на внесенні правок в Конституцію уже до вересня. Як заявив лідер соціалістів у п`ятницю в Криму, жодних юридичних перешкод для здійснення реформи немає. Мороз, зокрема, виступає проти розгляду питання Конституційним Судом. “Просити Конституційний Суд розглянути це питання – нонсенс”, -- сказав лідер СПУ. За його словами, “якщо суд винесе негативний вердикт, під сумнів буде поставлено і президентство Ющенка, оскільки ці питання голосувалися в грудні минулого року одним пакетом”.

Як відомо, президент Віктор Ющенко неодноразово підтверджував свій намір провести в Україні конституційну реформу. Так, наприкінці березня глава держави знову заявив про свою готовність виконати передвиборчі домовленості з соціалістами стосовно її здійснення.

Нагадаю – закон 4180 про поправки до Конституції Верховна Рада ухвалила в розпал виборчої кризи, 8 грудня минулого року. Поправки мають набрати чинності з 1 вересня або з 1 січня 2006 року. За оновленою Конституцією, левову частину повноважень президента буде передано прем`єр-міністру, якого обиратиме парламент.

XS
SM
MD
LG