Спеціальні потреби

Актуально

Зiнченко пропонує референдум з полiтреформи

Київ - 15 квiтня. В Україні знову набирає актуальності тема конституційної реформи. Загальнонаціональний референдум з політреформи пропонує провести держсекретар Олександр Зiнченко. А тим часом лідер Соцпартії Олександр Мороз заявляє, що жодних юридичних перешкод для проведення реформи немає.

Чим ближче до вересня, коли набирають чинності проголосовані Верховною Радою поправки до Конституції, тим більше ознак того, що основні дебати з політреформи ще попереду.

Держсекретар Олександр Зінченко вбачає потребу провести з політреформи загальнонаціональний референдум. Про це він заявив у п`ятницю під час виступу в Українській академії політичних наук. При цьому Зінченко зауважив, що не ставить під сумнів необхідність перерозподілу повноважень всередині влади. Однак на його думку, конституційні зміни, пропоновані законопроектом 4180, недосконалі. Так само є претензії й до інших проектів поправок. “З Конституцією треба як з маленькою дитиною”, -- сказав Зінченко, закликаючи до делікатного поводження з Основним Законом країни. А відтак, повідомив він, “з деяких питань політреформи президент буде радитись безпосередньо з народом”.

При цьому держсекретар наголосив, що референдум буде чесний, на відміну від сфальшованого плебісциту двохтисячного року. “Тоді з деяких пунктів ми отримали 102 відсотки”, -- нагадав з іронією Зінченко.

А тим часом стійкий прихильник політреформи Олександр Мороз наполягає на внесенні правок в Конституцію уже до вересня. Як заявив лідер соціалістів у п`ятницю в Криму, жодних юридичних перешкод для здійснення реформи немає. Мороз, зокрема, виступає проти розгляду питання Конституційним Судом. “Просити Конституційний Суд розглянути це питання – нонсенс”, -- сказав лідер СПУ. За його словами, “якщо суд винесе негативний вердикт, під сумнів буде поставлено і президентство Ющенка, оскільки ці питання голосувалися в грудні минулого року одним пакетом”.

Як відомо, президент Віктор Ющенко неодноразово підтверджував свій намір провести в Україні конституційну реформу. Так, наприкінці березня глава держави знову заявив про свою готовність виконати передвиборчі домовленості з соціалістами стосовно її здійснення.

Нагадаю – закон 4180 про поправки до Конституції Верховна Рада ухвалила в розпал виборчої кризи, 8 грудня минулого року. Поправки мають набрати чинності з 1 вересня або з 1 січня 2006 року. За оновленою Конституцією, левову частину повноважень президента буде передано прем`єр-міністру, якого обиратиме парламент.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG