Спеціальні потреби

Візит президента Ющенка до Румунії та Молдови - 2005-04-21


Київ - 21 квiтня. Президент Ющенко сьогодні перебуває у Румунії. Вiн вже мав зустріч віч-на-віч зі своїм румунським колегою Траяном Басеску, а також виступив перед румунським парламентом.

Цими днями Віктор Ющенко перебуватиме у Румунії та Молдові. У п`ятницю він візьме участь у саміті ГУУАМ у Кишиневі. Вперше цей саміт пройде за участі також польських та прибалтійських представників.

Перед самітом Ющенко побував у Бухаресті, відносини з яким у Києві традиційно вважають напруженими. Україна має цілий ряд проблемних питань у двосторонніх стосунках з Румунією. Зокрема, це і питання розподілу Чорноморського шельфу, острова Зміїного, Дунайських шляхів, екологічних питань у зв`язку з будівництвом Україною судоходного каналу.

Зараз нова влада має шанс розпочати нову епоху у відносинах зі своїми сусідами на півдні. Експерти кажуть, що почати Україна має із проблеми, яка є спільною і для румунiв і для молдован, і для українців – йдеться про проблему Придністров`я.

Після переговорів із президентом Басеску Ющенко заявив, що у справі Придністров`я його позиції повністю зібгаються з позицією румунського колеги. «У мене є відчуття, що Україна і Румунія зіграють значну роль у врегулюванні Придністровського конфлікту», – сказав Віткор Ющенко.

Також український Президент сьогодні виступив і на засіданні румунського парламенту. Там він зазначив, що нинішні події розчищають шлях до нового партнерства держав в інтересах всієї вільної Європи. На думку політологiв, головною проблемою у справі врегулювання кризи може бути позиція Росії, яка буде намагатися втримати свій вплив на цей регіон.

Вирiшення придністровського питання може стати імпульсом для подальшої співпраці України з Румунією та Молдовою, зокрема у рамках ГУУАМ. Неформальним лідером цього об`єднання називають Україну, в у разі реального практичного наповнення роботи у рамках об`єднання, воно може стати серйозною противагою політиці Росії на пострадянському просторі.

XS
SM
MD
LG