Спеціальні потреби

Актуально

Чому не зареєстрували ПОРУ?

Київ - 21 квiтня. Партія «ПОРА» обурена відмовою в реєстрації і звинувачує міністра юстиції Романа Зварича в упередженому ставленні. «ПОРА» викликає міністра на публічну дискусію, погрожуючи у противному разі вдатися до акцій, спрямованих на його відставку.

Серед ста двадцяти шести зареєстрованих Мін`юстом партій не знайшлося місця “ПОРІ” – одній з ключових учасниць помаранчевої революції.

Для прийняття рішення про реєстрацію партії “ПОРА” немає правових підстав. Про такий висновок Міністерство сповістило “ПОРУ” офіційним листом від 13 квітня.

Як роз`яснює у своєму повідомленні прес-служба Мін`юсту, під час додаткової перевірки підписів, поданих на підтримку партії “ПОРА”, з півтори тисячі підписів підтвердилося майже вісімсот, не підтвердилось дев`яносто, двісті людей не застали вдома, сто тридцять не проживає за вказаними у підписних листах адресами.

“Отже, за результатами обох перевірок підтвердили свої підписи на підтримку реєстрації партії лише 45% від усіх перевірених підписів”, -- зазначає прес-служба Мін`юсту, обгрунтовуючи цим своє рішення відмовити “ПОРІ” у реєстрації.

У відповідь партія “ПОРА” звинуватила міністра юстиції в упередженому ставленні і зажадала публічної зустрічі для обговорення обставин відмови. У поширеному прес-релізі “ПОРА” називає дії Романа Зварича “брехливими та аморальними,” заявляючи, що “готова це довести у присутності преси та громадськості”. Зокрема, як сказано у прес-релізі, обіцяє навести “17 незаперечних прикладів некомпетентності, зловживань та маніпуляцій громадською думкою з боку міністра юстиції України”.

В разі якщо міністр Зварич ухилиться від публічної дискусії, “ПОРА” погрожує масовими акціями з вимогою його відставки.

Раніше активісти “ПОРИ” заявляли також, що процес реєстрації навмисно затягують, а на тих, хто подав свій підпис на підтримку партії, тиснуть. “ПОРА” також висловлювала думку, що Мін`юст не реєструє їх, оскільки влада боїться конкуренції на парламентських виборах 2006 року.

А тим часом існує ще й третя точка зору на проблему. Рішення створити партію свого часу розсварило молодих революціонерів, розколовши громадянську кампанію “ПОРА” на два непримиренних табори – “жовту ПОРУ”, ініціатора створення партії, і “чорну” – противника ідеї. Активісти “чорної ПОРИ”, коментуючи відмову Мін`юсту зареєструвати “жовту ПОРУ” як партію, заявляють, що жодної упередженості з боку Зварича нема, а відмова цілком правомірна. Як сказав в інтерв”ю “Голосу Америки” один з лідерів “чорної ПОРИ” Володимир В`ятрович, те, що з перевірених Мін`юстом підписів половина виявились сфальсифікованими, зайвий раз підтверджує: партію намагалися створити за спиною справжніх активістів кампанії “ПОРА”, а підписи збирали у людей, які до кампанії не мають відношення:

«Щодо реєстрації партії, ми переконані, що це справедливе рішення, так як по своїй мережі всеукраїнській ми знаємо, що підписи для реєстрації партії збиралися у абсолютно випадкових людей. І очевидно, ми не виключаємо, що підписи, зважаючи на те, що сама мережа ПОРИ не підтримала цієї ідеї, підписи були просто сфальсифіковані для того, щоб їх чимшвидше подати з розрахунку на те, що до кого до кого, а до ПОРИ не буде особливих перевірок», - сказав активіст “чорної ПОРИ” Володимир В`ятрович.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG