Спеціальні потреби

Євросоюз готовий лiбералiзувати вiзовий режим?


Київ - 26 квiтня. Керівництво Європейського Союзу демонструє готовність іти на зустріч Україні і лібералізувати візовий режим. Про це сьогодні заявив перший заступник міністра закордонних справ України Антон Бутейко. Він також відзначив, що „візовий скандал” у Німеччині, під час якого німецький уряд було звинувачено у спрощені візових вимог для українських туристів, є перебільшенням.

Україна налагоджує тісну співпрацю з Європейським Союзом. Зацікавленість обох сторін була продемонстрована, зокрема, під час засідання комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС, яке відбулось 22 квітня у Брюсселі. Одним з головних питань, яке обговорювалось на зустрічі, стала лібералізація візового режиму між Україною та країнами-членами Європейського Союзу. За словами першого заступника міністра закордонних справ України Антона Бутейка, керівництво ЄС демонструє готовність полегшити українцям перетин кордонів, щоправда конкретні механізми поки що не обговорюються. Антон Бутейко бачить успіх української сторони вже у тому, що зустрічі між представниками України та ЄС, з чисто формальних, нарешті перейшли у конструктивну, практичну площину:

«Ну, ви знаєте, що в усякому випадку, ми задоволені тим, що у Європі вже більше не кажуть, що членом ЄС спочатку буде Нова Зеландія, а потім Україна. І у цьому плані абсолютно інші підходи, і звичайно, що у цій ситуації такі підходи краще на користь України, хоча формально рішення про те, щоби Європейський Союз заявив, що він вітає вступ України до ЄС ще не існує».

Відповідаючи на запитання журналістів, чи не зашкодить переговорам про лібералізацію візового режиму „візовий скандал” у Німеччині, Антон Бутейко відзначив, що вважає його перебільшеним. Нагадаємо, у Німеччині розгорнувся скандал з приводу того, що українським туристам було спрощено процедуру отримання віз, через що до країни потрапила велика кількість повій та злочинців. Антон Бутейко вважає такі обвинувачення образливими для українського народу:

«На нашу думку отой скандал – це є своєрідною реакцією на політичні процеси у самій Німеччині. Це перше. Друге, абсолютно немає підстав для того, щоб обвинувачувати у цьому українців. Я відверто скажу, що для нас було дивним чути заяви деяких людей про те, що українці, які приїхали до Німеччини, це переважно злочинці чи дівчата легкої поведінки».

За словами першого заступника міністра закордонних справ, офіційні дані свідчать, що «український фактор» складає у рівні злочинності Німеччини лише 0,02%. Антон Бутейко також відзначив, що Україна зробить все можливе, щоб українці мали можливість безперешкодно їздити у різні країни, у тому числі і Німеччину.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG