Спеціальні потреби

Актуально

Українські експерти про перспективу експорту революції

Київ - 28 квiтня. Українські експерти та політологи сьогодні обговорювали питання про можливість експорту українського досвіду революції на пострадянському просторі. Принциповими питаннями у цьому контексті українські політологи вважають дієвість нової української влади у сфері зовнішньої політики та можливість впливу на Білорусь.

В Україні вже давно говорять про те, що пострадянський простір нині перебуває в періоді другого розпаду СРСР, і що вже незабаром цей простiр може докорінно змінитися. Як головний доказ на користь цієї тези вони наводять оксамитові революції, що прокотилися тут. Багато політологів називають це початком глобальних змін у Євразії. Говорить Олександр Богомолов, віце-президент Центру близькосхідних досліджень.

«Це є тенденція. Події, які відбулися в Грузії, Україні, Киргизстані - це не є випадковістю. Процес демократичнимх перетворень на пострадянському просторі матиме продовження; питання в тільки в тому, наскільки це розтягнеться у час».

Втім деякі політологи не схильні вважати останні революції характерною тенденцією, і вказують на те, що вони відбулися в країнах зі слабкими авторитарними режимами. Говорить політолог Олександр Дергачов:

«Очевидним є те, що революції відбулися в країнах з досить суперечливими режимами. Напівдемократ Шеварднадзе, академік Акаєв, і той плюралізм, що виник в нас за Кучми».

На думку Олександра Дергачова, ситуація у Росії чи, наприклад, у Казахстані принципово інша. Головну увагу Захід нині приділяє Білорусі – її президента держсекретар США назвала останнім диктатором Європи, а українські політологи називають прообразом Фіделя Кастро. Водночас, на погляд пана Дергачова, передумов для революції в Білорусі нині немає:

«Батько Лукашенко має набагато більше важелів для збереження особистої влади. Жоден експорт неважливий. Батько додав той набір, що характеризує вождя – він гарний на фоні поганої бюрократії, він не допустив олігархів, він контролює економічну ситуацію».

Україна може поступово впливати на своїх сусідів, якщо зможе стати впливовим гравцем у регіоні. Значну увагу експерти приділяють проекту ГУУАМ. У разі реалізації конкретних регіональних проектів - зокрема енергетичної бепеки чи проблеми Придністров`я - підніме статус України та її нової влади, яка зараз лише намагається грати власну гру – каже Сергій Дацюк, центр “Гардарика”:

«Те, що віджило, його треба похоронити. Сам підхід до ГУУАМ показує, що Україна лише шукає підхід до нової геополітичної реальності».

Так само експерти вказують і на важливість внутрішніх перетворень в країні. У разі невдач в економічній та внутрішній політиці, експорт революції у сусідні країни може суттєво сповільнитися, оскільки такі невдачі вказуватимуть на проблеми революційного шляху, вважають вони.

Всі новини дня

Джамала про культуру, музичний активізм та як говорить з синами про війну в інтервʼю Голосу Америки. Відео

“Перемога – це повне повернення наших територій”, – переконана українська співачка Джамала. За її словами, оскільки наразі немає ніяких безпекових гарантій для України, українці мають захищати себе самі. Про це переможниця Євробачення заявила в інтерв’ю «Голосу Америки» у Нью-Йорку.

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Відео

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Передовсім він зосереджений на підсиленні протиповітряної оборони.

Американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Відео

Тим часом американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Видання Нью-Йорк Таймс пише, що американські супутники з інфрачервоними сенсорами зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням.

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:54 0:00

Президент Байден заявив, - упевнений, що в США буде фінансування для України стільки, скільки буде потрібно, незважаючи на деякі скептичні голоси в Конгресі США.

У США оприлюднили текст обвинувачень проти Трампа: 31 із 37 пунктів стосується Закону про шпигунство

Спеціальний прокурор Джек Сміт під час прес-конференції щодо оприлюдненого тексту обвинувачень проти Дональда Трампа. 9 червня 2023 р. AP Photo/Alex Brandon

Міністерство Юстиції США оприлюднило у п'ятницю текст обвинувачень проти колишнього президента США Дональда Трампа. 37 пунктів обвинувачень стосуються, зокрема, несанкціонованого зберігання секретних документів, надання неправдивих свідчень та змови з метою перешкодити правосуддю після того, як Дональд Трамп залишив Білий дім у 2021 році.

31 із 37 пунктів стосуються порушення Закону про шпигунство через зберігання документів щодо національної оборони.

Джек Сміт, спеціальний прокурор, який розслідує ймовірне неправильне поводження Дональда Трампа з секретними документами, заявив у п'ятницю, 9 червня, що порушення законів про захист інформації щодо національної оборони “ставить країну під загрозу”.

Йдеться саме про федеральні звинувачення колишньому президенту США Дональду Трампу, де 31 пункт щодо потенційно неправомірного поводження з секретними документами стосується Закону про шпигунство – інформує видання Forbes.

Цей закон забороняє навмисне збереження інформації про національну оборону.

Щодо інших звинувачень проти Трампа, то вони пов'язані з перешкоджанням правосуддю та наданням неправдивих заяв.

“Сьогодні було розкрито суть обвинувального акту, який звинувачує Дональда Трампа у тяжких порушеннях наших законів про національну безпеку, а також в участі у змові з метою перешкоджання правосуддю”, - заявив прокурор Сміт.

Обвинувачення будуть пред’явлені Трампу у вівторок

Обвинувачення будуть пред’явлені Дональду Трампу пізніше у вівторок, коли він постане перед судом у Маямі. Вони пов’язані із секретними документами, що були привезені до флоридського помешкання Трампа в Мар-а-Лаго після його президентського терміну.

“У нас в країні єдиний набір законів, і вони стосуються всіх”, — наголосив прокурор Сміт на прес-конференції.

Він також додав, що обвинувачені у цій справі мають вважатися невинними, доки їхня провина не буде доведена у суді. Та пообіцяв, що домагатиметься швидкого судового розгляду справи відповідно до суспільного інтересу і прав обвинувачених.

Як повідомляв Голос Америки, Федеральне журі присяжних південного американського штату Флорида ухвалило безпрецедентне рішення про висунення звинувачення проти колишнього президента США Дональда Трампа.

За інкримінований злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Більше

XS
SM
MD
LG